gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Terrein SC Amstelwijck mogelijk stadsboerderij

Er liggen plannen op tafel om het terrein van de voormalige voetbalclub SC Amstelwijck om te vormen tot stadsboerderij. Dat zegt Robert Klaassen, voorzitter van de Stichting Steunpunt Drechtstadsboer.

Jeroen de Wijs |  | Aangepast op
Naast het verbouwen van groente zijn er ideeën over het gebruik van het leegstaande voetbalcomplex. Zo zou de kantine kunnen gaan functioneren als restaurant en kan er op de voetbalvelden groente worden verbouwd. "De lokale producten van het land worden dan geteeld, verwerkt en meteen geconsumeerd. Daarnaast willen wij op het terrein onderwijssituaties en werkervaringsplekken gaan creëren", aldus Klaassen.

De kantine is momenteel nog in beheer van SC Amstelwijck, het terrein is eigendom van de gemeente. Deze wil woningen gaan bouwen op het voormalige sportterrein. Zij beslissen uiteindelijk ook of de plannen voor een stadsboerderij gerealiseerd worden.

Lees ook

IMG_9940

Man (26) veroordeeld voor oplichten hoogbejaarde Dordtenaar

Een man is afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel voor het oplichten van zes hoogbejaarde of geestelijk beperkte mensen, onder wie een Dordtenaar. Gaat J. van G. (26) binnen drie jaar opnieuw de fout in, moet hij zes maanden extra achter de tralies.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.