gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Terrein SC Amstelwijck mogelijk stadsboerderij

Er liggen plannen op tafel om het terrein van de voormalige voetbalclub SC Amstelwijck om te vormen tot stadsboerderij. Dat zegt Robert Klaassen, voorzitter van de Stichting Steunpunt Drechtstadsboer.

Jeroen de Wijs |  | Aangepast op
Naast het verbouwen van groente zijn er ideeën over het gebruik van het leegstaande voetbalcomplex. Zo zou de kantine kunnen gaan functioneren als restaurant en kan er op de voetbalvelden groente worden verbouwd. "De lokale producten van het land worden dan geteeld, verwerkt en meteen geconsumeerd. Daarnaast willen wij op het terrein onderwijssituaties en werkervaringsplekken gaan creëren", aldus Klaassen.

De kantine is momenteel nog in beheer van SC Amstelwijck, het terrein is eigendom van de gemeente. Deze wil woningen gaan bouwen op het voormalige sportterrein. Zij beslissen uiteindelijk ook of de plannen voor een stadsboerderij gerealiseerd worden.

Lees ook

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.