Dordrecht, Netherlands

Terrein voormalig Refaja ziekenhuis wordt woonwijk

De ABB Bouwgroep uit Sliedrecht heeft het terrein van het voormalige Refaja ziekenhuis gekocht van het Albert Schweitzer ziekenhuis. ABB wil er een groene woonwijk van maken.
Dennis Koorevaar | 23 januari 2018 12:45 | Aangepast op 23 januari 2018 12:45
Het gaat om een terrein van 6,5 hectare. ABB wil er onder de naam Amstelwijck Park een ruim opgezette woonwijk van maken met verschillende soorten woningen. Er moeten rijwoningen, twee-onder-een-kapwoningen en appartementen komen. In de komende tijd worden de plannen samen met de gemeente Dordrecht verder uitgewerkt.

Het gebied was van 1971 tot 2017 in gebruik als ziekenhuis. Eerst onder de naam Refaja, Drechtstedenziekenhuis en locatie Amstelwijck van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Na de laatste ziekenhuisfusie werden twee ziekenhuizen samengevoegd op één plek in het Gezondheidspark. Alle functies werden van 2008 tot 2017 gefaseerd overgeheveld naar dit gebied.

Wie wil zien hoe het project er uit komt te zien kan terecht op de website

Lees ook

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...