Dordrecht, Netherlands

Terrein voormalig Refaja ziekenhuis wordt woonwijk

De ABB Bouwgroep uit Sliedrecht heeft het terrein van het voormalige Refaja ziekenhuis gekocht van het Albert Schweitzer ziekenhuis. ABB wil er een groene woonwijk van maken.
Dennis Koorevaar | 23 januari 2018 12:45 | Aangepast op 23 januari 2018 12:45
Het gaat om een terrein van 6,5 hectare. ABB wil er onder de naam Amstelwijck Park een ruim opgezette woonwijk van maken met verschillende soorten woningen. Er moeten rijwoningen, twee-onder-een-kapwoningen en appartementen komen. In de komende tijd worden de plannen samen met de gemeente Dordrecht verder uitgewerkt.

Het gebied was van 1971 tot 2017 in gebruik als ziekenhuis. Eerst onder de naam Refaja, Drechtstedenziekenhuis en locatie Amstelwijck van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Na de laatste ziekenhuisfusie werden twee ziekenhuizen samengevoegd op één plek in het Gezondheidspark. Alle functies werden van 2008 tot 2017 gefaseerd overgeheveld naar dit gebied.

Wie wil zien hoe het project er uit komt te zien kan terecht op de website

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Van Daantje naar Rebel Rebel: zo verliep 12 jaar vegan horeca

Het is aftellen naar het eind van vegan restaurant Rebel Rebel in Dordrecht. Zondag 15 februari zijn...

Zwembad Papendrecht dag langer dicht door brand, sporthallen deels open

Het zwembad in Papendrecht blijft ook donderdag de hele dag gesloten. Door een brand in een koelbox ...

Onderzoek ProRail oorzaak minder treinen op MerwedeLingelijn

Ook donderdag reden er minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Dat heeft opnieuw te maken geha...

Woonunits helpen vluchtelingen tijdelijk uit de brand: ‘Hierna juist voor woningzoekenden’

Aan de Laan van Riga in Dordrecht zijn deze week de eerste van 56 flexwoning neergezet. De komende d...

Met smoezen steelt nepagent geld en sieraden, nu zit hij in de cel

Hij kwam voor geld en sieraden, maar eindigt in de gevangenis. Volgens het Openbaar Ministerie deed ...

Voormannen CDA en CU-SGP aan het woord in nieuwe Op Pad Met Ad

In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen in maart spreekt presentator Ad van den Herik allerlei ...