gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Terugbetaling SDD-boetes gevraagd

Drie raadsfracties vragen het Drechtstedenbestuur om hoge boetes van cliënten van de Sociale Dienst Drechtsteden te verminderen of kwijt te schelden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Onafhankelijk Papendrecht, SP Dordrecht en PRO Sliedrecht dienen daarover op dinsdag 3 november in de Drechtraad een motie in.

Vanaf 1 januari 2013 werd de fraudewet voor de Sociale Diensten aangescherpt. Voor iedere onregelmatigheid, zoals te laat inleveren of verkeerd invullen van een aanvraag werd een boete opgelegd van 100% van de aangevraagde uitkering. Daarbij deed het er niet toe of er sprake was van opzet of niet. Dus ook aantoonbare vergissingen werden bestraft met hoge boetes.

Eind november 2014 werd de wet teruggedraaid na bemoeienis van de Nationale Ombudsman en de uitspraak van de Centrale Raad van Beroep. Ook de Raad van State had al eerder ernstige bedenkingen over het nut en de doelmatigheid van de wet.

Intussen heeft de rechterlijke uitspraak geen terugwerkende kracht. De opgelegde, hoge boetes zijn dus niet van de baan. Ze treffen per definitie mensen met een zeer laag inkomen, die daardoor in de schulden kunnen komen.

Halvering van de boetes zou ongeveer € 150.000 kosten, volledige terugbetaling dus 300.000 euro. Uitvoeringskosten ca. € 50.000. Maar naar de mening van deze partijen vereist de rechtvaardigheid dat het Drechtstedenbestuur deze stap neemt. Veertien wethouders in Nederland hebben intussen besloten dat te doen.

Lees ook

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.