gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Terugbetaling SDD-boetes gevraagd

Drie raadsfracties vragen het Drechtstedenbestuur om hoge boetes van cliënten van de Sociale Dienst Drechtsteden te verminderen of kwijt te schelden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Onafhankelijk Papendrecht, SP Dordrecht en PRO Sliedrecht dienen daarover op dinsdag 3 november in de Drechtraad een motie in.

Vanaf 1 januari 2013 werd de fraudewet voor de Sociale Diensten aangescherpt. Voor iedere onregelmatigheid, zoals te laat inleveren of verkeerd invullen van een aanvraag werd een boete opgelegd van 100% van de aangevraagde uitkering. Daarbij deed het er niet toe of er sprake was van opzet of niet. Dus ook aantoonbare vergissingen werden bestraft met hoge boetes.

Eind november 2014 werd de wet teruggedraaid na bemoeienis van de Nationale Ombudsman en de uitspraak van de Centrale Raad van Beroep. Ook de Raad van State had al eerder ernstige bedenkingen over het nut en de doelmatigheid van de wet.

Intussen heeft de rechterlijke uitspraak geen terugwerkende kracht. De opgelegde, hoge boetes zijn dus niet van de baan. Ze treffen per definitie mensen met een zeer laag inkomen, die daardoor in de schulden kunnen komen.

Halvering van de boetes zou ongeveer € 150.000 kosten, volledige terugbetaling dus 300.000 euro. Uitvoeringskosten ca. € 50.000. Maar naar de mening van deze partijen vereist de rechtvaardigheid dat het Drechtstedenbestuur deze stap neemt. Veertien wethouders in Nederland hebben intussen besloten dat te doen.

Lees ook

deloodsachterhethuis2020

Negen meter hoge loods tegen tuin van Dordtenaar mag blijven staan

Een grote loods in Dordrecht, die bewoners van de Rijksstraatweg sinds de bouw ervan tot wanhoop drijft, mag blijven staan. Dat heeft de Raad van State besloten. Het hoger beroep van één van de bewoners is daarmee ongegrond verklaard.

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.

hoogblokland

azc

Nu definitief: op deze twee plekken komen opvanglocaties voor asielzoekers

De gemeente Molenlanden gaat asielzoekers opvangen aan de Melkweg in Bleskensgraaf en aan de Beemdweg in Hoogblokland. Het gaat om een definitief besluit, meldt de gemeente. Het COA gaat de plannen per opvanglocatie nu verder uitwerken.

yv2026714NKS02899

Invallers helpen FC Dordrecht aan oefenzege op Borussia Dortmund II

FC Dordrecht heeft dinsdag een fraaie 4-1 oefenzege geboekt. Op het hoofdveld van VV Papendrecht was de ploeg te sterk voor Borussia Dortmund II, uitkomend op het vierde Duitse niveau. Drie goals kwamen van invallers.

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

Netwerk 2

Tijd is geld: Ophalen bedrijfsafval logistieke puzzel vanwege brugsluiting

Duizenden klanten van afvalverwerker Netwerk gaan per maand tijdelijk meer betalen voor de inzameling van bedrijfsafval. Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug heeft de afvalinzamelaar veel werk moeten verzetten om het werk door te kunnen laten gaan. “Onze eerste prioriteit was om de overlast voor onze klanten zo klein mogelijk te houden.”