gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Terugbetaling SDD-boetes gevraagd

Drie raadsfracties vragen het Drechtstedenbestuur om hoge boetes van cliënten van de Sociale Dienst Drechtsteden te verminderen of kwijt te schelden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Onafhankelijk Papendrecht, SP Dordrecht en PRO Sliedrecht dienen daarover op dinsdag 3 november in de Drechtraad een motie in.

Vanaf 1 januari 2013 werd de fraudewet voor de Sociale Diensten aangescherpt. Voor iedere onregelmatigheid, zoals te laat inleveren of verkeerd invullen van een aanvraag werd een boete opgelegd van 100% van de aangevraagde uitkering. Daarbij deed het er niet toe of er sprake was van opzet of niet. Dus ook aantoonbare vergissingen werden bestraft met hoge boetes.

Eind november 2014 werd de wet teruggedraaid na bemoeienis van de Nationale Ombudsman en de uitspraak van de Centrale Raad van Beroep. Ook de Raad van State had al eerder ernstige bedenkingen over het nut en de doelmatigheid van de wet.

Intussen heeft de rechterlijke uitspraak geen terugwerkende kracht. De opgelegde, hoge boetes zijn dus niet van de baan. Ze treffen per definitie mensen met een zeer laag inkomen, die daardoor in de schulden kunnen komen.

Halvering van de boetes zou ongeveer € 150.000 kosten, volledige terugbetaling dus 300.000 euro. Uitvoeringskosten ca. € 50.000. Maar naar de mening van deze partijen vereist de rechtvaardigheid dat het Drechtstedenbestuur deze stap neemt. Veertien wethouders in Nederland hebben intussen besloten dat te doen.

Lees ook

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

Rita en Els foto 2

Rita (73) en Els (68) hebben misschien wel het mooiste uitzicht op de afgesloten brug

Vanaf hun balkon hebben Rita van Zelm (73) en Els Alderlieste (68) misschien wel het meest spectaculaire uitzicht op alles wat er rondom de werkzaamheden van de Papendrechtsebrug gebeurt. Zij zijn bewoners van appartementencomplex Huys de Merwede in Papendrecht, pal aan de rivier.

overval schoonheidssalon (foto: streekomroep)

Dordtenaar (47) vast voor overval op schoonheidssalon

De politie heeft een 47-jarige Dordtenaar opgepakt voor de overval op een schoonheidssalon in Dordrecht. De zaak aan de Reeweg Oost werd woensdag aan het begin van de middag overvallen.

autobrand wilhelminaboom busink

Auto en busje van Dordts eetcafé in vlammen op, man (50) aangehouden

De politie heeft een 50-jarige man aangehouden voor de betrokkenheid bij een voertuigbrand in Dordrecht. Het gaat om de brand bij eetcafé De Wilhelminaboom in april, toen een bedrijfsbus- en auto in vlammen opgingen.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.