gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Terugbetaling SDD-boetes gevraagd

Drie raadsfracties vragen het Drechtstedenbestuur om hoge boetes van cliënten van de Sociale Dienst Drechtsteden te verminderen of kwijt te schelden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Onafhankelijk Papendrecht, SP Dordrecht en PRO Sliedrecht dienen daarover op dinsdag 3 november in de Drechtraad een motie in.

Vanaf 1 januari 2013 werd de fraudewet voor de Sociale Diensten aangescherpt. Voor iedere onregelmatigheid, zoals te laat inleveren of verkeerd invullen van een aanvraag werd een boete opgelegd van 100% van de aangevraagde uitkering. Daarbij deed het er niet toe of er sprake was van opzet of niet. Dus ook aantoonbare vergissingen werden bestraft met hoge boetes.

Eind november 2014 werd de wet teruggedraaid na bemoeienis van de Nationale Ombudsman en de uitspraak van de Centrale Raad van Beroep. Ook de Raad van State had al eerder ernstige bedenkingen over het nut en de doelmatigheid van de wet.

Intussen heeft de rechterlijke uitspraak geen terugwerkende kracht. De opgelegde, hoge boetes zijn dus niet van de baan. Ze treffen per definitie mensen met een zeer laag inkomen, die daardoor in de schulden kunnen komen.

Halvering van de boetes zou ongeveer € 150.000 kosten, volledige terugbetaling dus 300.000 euro. Uitvoeringskosten ca. € 50.000. Maar naar de mening van deze partijen vereist de rechtvaardigheid dat het Drechtstedenbestuur deze stap neemt. Veertien wethouders in Nederland hebben intussen besloten dat te doen.

Lees ook

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”