gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Terugbetaling SDD-boetes gevraagd

Drie raadsfracties vragen het Drechtstedenbestuur om hoge boetes van cliënten van de Sociale Dienst Drechtsteden te verminderen of kwijt te schelden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Onafhankelijk Papendrecht, SP Dordrecht en PRO Sliedrecht dienen daarover op dinsdag 3 november in de Drechtraad een motie in.

Vanaf 1 januari 2013 werd de fraudewet voor de Sociale Diensten aangescherpt. Voor iedere onregelmatigheid, zoals te laat inleveren of verkeerd invullen van een aanvraag werd een boete opgelegd van 100% van de aangevraagde uitkering. Daarbij deed het er niet toe of er sprake was van opzet of niet. Dus ook aantoonbare vergissingen werden bestraft met hoge boetes.

Eind november 2014 werd de wet teruggedraaid na bemoeienis van de Nationale Ombudsman en de uitspraak van de Centrale Raad van Beroep. Ook de Raad van State had al eerder ernstige bedenkingen over het nut en de doelmatigheid van de wet.

Intussen heeft de rechterlijke uitspraak geen terugwerkende kracht. De opgelegde, hoge boetes zijn dus niet van de baan. Ze treffen per definitie mensen met een zeer laag inkomen, die daardoor in de schulden kunnen komen.

Halvering van de boetes zou ongeveer € 150.000 kosten, volledige terugbetaling dus 300.000 euro. Uitvoeringskosten ca. € 50.000. Maar naar de mening van deze partijen vereist de rechtvaardigheid dat het Drechtstedenbestuur deze stap neemt. Veertien wethouders in Nederland hebben intussen besloten dat te doen.

Lees ook

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.

merwedebrugrws

Meerdaagse handhavingsactie vrachtwagenverbod op Merwedebrug

Rijkswaterstaat en de politie gaan volgende week meerdere dagen handhaven bij de Merwedebrug (A27). De actie is erop gericht om overtreders van het vrachtwagenverbod, dat sinds 18 juli geldt op de brug, te beboeten.