gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Terughoudendheid bij coalitie over opvang asielzoekers

VVD en CDA staan positief tegenover de opvang van vluchtelingen, maar willen in Dordrecht niet zomaar allerlei voorzieningen treffen.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
"Er is een spanningsveld als het om leefbaarheid in de wijken gaat en de financiële consequenties", aldus fractievoorzitter Peter Heijkoop van het CDA. Zijn VVD-collega Dirk Pols noemde de urgentie hoog, "maar we moeten afstand nemen van de emotie en afwachten wat de Rijksoverheid van ons vraagt." De beide fractievoorzitters spraken over het Europese vluchtelingenprobleem in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM.


Volgens Dirk Pols doet Dordrecht al het nodige om vluchtelingen op te vangen. Tien procent van de sociale huurwoningen is bestemd voor asielzoekers. "En dat kost ook veel moeite. Ik vind dat Europa voor goede oplossingen moet zorgen, door veilige gebieden te creëeren in het eigen land." Pols maakte ook een duidelijk onderscheid tussen vluchtelingen met een status en economische vluchtelingen, die vooral vanuit de Balkan komen. "Die moeten we snel het land weer uitzetten."


VVD'er Pols noemde het ook niet verstandig om nu zelf vluchtelingen in huis te nemen. "We kunnen kijken naar leegstaande gebouwen zoals de voormalige zusterflat van het diaconessenhuis Refaja of het belastinggebouw in de binnenstad. Maar het draagvlak is volgens mij niet zo groot in Nederland."


CDA'er Heijkoop stelde dat er wel snel een plan B moet komen. "We moeten niet impulsief dingen roepen. We gaan dit Europese probleem ook niet in Dordrecht oplossen. We moeten eerst de vraag goed in beeld hebben en om welke aantallen het gaat." Het beeld van het driejarige jongetje dat voor de kust van Turkije verdronk en dood op het strand werd gevonden, noemde hij aangrijpend. "Ik heb zelf ook een zoontje van drie. Dit toont ook aan dat de urgentie hoog is."

Voor het CDA is het wel duidelijk dat er snel opvang moet komen. "We moeten niet willen dat deze mensen op straat komen."


De grootste coalitiepartij, Beter voor Dordt, bleek niet in de gelegenheid om tijdens de uitzending op de problematiek te reageren.

Lees ook

drone molenlanden

Hoe moet jouw dorp er in de toekomst uitzien? Zuid-Holland vraagt het aan inwoners

Hoe is het om te wonen in een klein dorp in Zuid-Holland? En wat hebben inwoners nodig om daar prettig te kunnen wonen? De provincie Zuid-Holland onderzoekt dit en roept inwoners op om een enquête in te vullen. Het doel is om te ontdekken hoe kleine dorpen ook in de toekomst leefbaar en aantrekkelijk kunnen blijven.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.