Dordrecht, Netherlands

Terughoudendheid bij coalitie over opvang asielzoekers

VVD en CDA staan positief tegenover de opvang van vluchtelingen, maar willen in Dordrecht niet zomaar allerlei voorzieningen treffen.
arjan Verwoerd | 5 september 2015 14:30 | Aangepast op 5 september 2015 14:30
"Er is een spanningsveld als het om leefbaarheid in de wijken gaat en de financiële consequenties", aldus fractievoorzitter Peter Heijkoop van het CDA. Zijn VVD-collega Dirk Pols noemde de urgentie hoog, "maar we moeten afstand nemen van de emotie en afwachten wat de Rijksoverheid van ons vraagt." De beide fractievoorzitters spraken over het Europese vluchtelingenprobleem in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM.


Volgens Dirk Pols doet Dordrecht al het nodige om vluchtelingen op te vangen. Tien procent van de sociale huurwoningen is bestemd voor asielzoekers. "En dat kost ook veel moeite. Ik vind dat Europa voor goede oplossingen moet zorgen, door veilige gebieden te creëeren in het eigen land." Pols maakte ook een duidelijk onderscheid tussen vluchtelingen met een status en economische vluchtelingen, die vooral vanuit de Balkan komen. "Die moeten we snel het land weer uitzetten."


VVD'er Pols noemde het ook niet verstandig om nu zelf vluchtelingen in huis te nemen. "We kunnen kijken naar leegstaande gebouwen zoals de voormalige zusterflat van het diaconessenhuis Refaja of het belastinggebouw in de binnenstad. Maar het draagvlak is volgens mij niet zo groot in Nederland."


CDA'er Heijkoop stelde dat er wel snel een plan B moet komen. "We moeten niet impulsief dingen roepen. We gaan dit Europese probleem ook niet in Dordrecht oplossen. We moeten eerst de vraag goed in beeld hebben en om welke aantallen het gaat." Het beeld van het driejarige jongetje dat voor de kust van Turkije verdronk en dood op het strand werd gevonden, noemde hij aangrijpend. "Ik heb zelf ook een zoontje van drie. Dit toont ook aan dat de urgentie hoog is."

Voor het CDA is het wel duidelijk dat er snel opvang moet komen. "We moeten niet willen dat deze mensen op straat komen."


De grootste coalitiepartij, Beter voor Dordt, bleek niet in de gelegenheid om tijdens de uitzending op de problematiek te reageren.

Lees ook

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...

Hier komen honderden laadpalen, maar vind jij dat een goed idee?

Wat zijn geschikte en gewenste plekken voor nieuwe laadpalen? Die vraag stelt de gemeente Dordrecht ...

Is dit Jubal 3.0? ‘Zoveel spelende leden bij elkaar heb ik nog nooit gezien’

Muziekvereniging Jubal lijkt met succes een nieuwe weg ingeslagen. Vorig jaar kon voor het eerst in ...