gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Terughoudendheid bij coalitie over opvang asielzoekers

VVD en CDA staan positief tegenover de opvang van vluchtelingen, maar willen in Dordrecht niet zomaar allerlei voorzieningen treffen.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
"Er is een spanningsveld als het om leefbaarheid in de wijken gaat en de financiële consequenties", aldus fractievoorzitter Peter Heijkoop van het CDA. Zijn VVD-collega Dirk Pols noemde de urgentie hoog, "maar we moeten afstand nemen van de emotie en afwachten wat de Rijksoverheid van ons vraagt." De beide fractievoorzitters spraken over het Europese vluchtelingenprobleem in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM.


Volgens Dirk Pols doet Dordrecht al het nodige om vluchtelingen op te vangen. Tien procent van de sociale huurwoningen is bestemd voor asielzoekers. "En dat kost ook veel moeite. Ik vind dat Europa voor goede oplossingen moet zorgen, door veilige gebieden te creëeren in het eigen land." Pols maakte ook een duidelijk onderscheid tussen vluchtelingen met een status en economische vluchtelingen, die vooral vanuit de Balkan komen. "Die moeten we snel het land weer uitzetten."


VVD'er Pols noemde het ook niet verstandig om nu zelf vluchtelingen in huis te nemen. "We kunnen kijken naar leegstaande gebouwen zoals de voormalige zusterflat van het diaconessenhuis Refaja of het belastinggebouw in de binnenstad. Maar het draagvlak is volgens mij niet zo groot in Nederland."


CDA'er Heijkoop stelde dat er wel snel een plan B moet komen. "We moeten niet impulsief dingen roepen. We gaan dit Europese probleem ook niet in Dordrecht oplossen. We moeten eerst de vraag goed in beeld hebben en om welke aantallen het gaat." Het beeld van het driejarige jongetje dat voor de kust van Turkije verdronk en dood op het strand werd gevonden, noemde hij aangrijpend. "Ik heb zelf ook een zoontje van drie. Dit toont ook aan dat de urgentie hoog is."

Voor het CDA is het wel duidelijk dat er snel opvang moet komen. "We moeten niet willen dat deze mensen op straat komen."


De grootste coalitiepartij, Beter voor Dordt, bleek niet in de gelegenheid om tijdens de uitzending op de problematiek te reageren.

Lees ook

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Kitty Kruger

In het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend in gesprek met voormalig gemeenteraadslid Kitty Kruger.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.