Dordrecht, Netherlands

Terughoudendheid bij coalitie over opvang asielzoekers

VVD en CDA staan positief tegenover de opvang van vluchtelingen, maar willen in Dordrecht niet zomaar allerlei voorzieningen treffen.
arjan Verwoerd | 5 september 2015 14:30 | Aangepast op 5 september 2015 14:30
"Er is een spanningsveld als het om leefbaarheid in de wijken gaat en de financiële consequenties", aldus fractievoorzitter Peter Heijkoop van het CDA. Zijn VVD-collega Dirk Pols noemde de urgentie hoog, "maar we moeten afstand nemen van de emotie en afwachten wat de Rijksoverheid van ons vraagt." De beide fractievoorzitters spraken over het Europese vluchtelingenprobleem in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM.


Volgens Dirk Pols doet Dordrecht al het nodige om vluchtelingen op te vangen. Tien procent van de sociale huurwoningen is bestemd voor asielzoekers. "En dat kost ook veel moeite. Ik vind dat Europa voor goede oplossingen moet zorgen, door veilige gebieden te creëeren in het eigen land." Pols maakte ook een duidelijk onderscheid tussen vluchtelingen met een status en economische vluchtelingen, die vooral vanuit de Balkan komen. "Die moeten we snel het land weer uitzetten."


VVD'er Pols noemde het ook niet verstandig om nu zelf vluchtelingen in huis te nemen. "We kunnen kijken naar leegstaande gebouwen zoals de voormalige zusterflat van het diaconessenhuis Refaja of het belastinggebouw in de binnenstad. Maar het draagvlak is volgens mij niet zo groot in Nederland."


CDA'er Heijkoop stelde dat er wel snel een plan B moet komen. "We moeten niet impulsief dingen roepen. We gaan dit Europese probleem ook niet in Dordrecht oplossen. We moeten eerst de vraag goed in beeld hebben en om welke aantallen het gaat." Het beeld van het driejarige jongetje dat voor de kust van Turkije verdronk en dood op het strand werd gevonden, noemde hij aangrijpend. "Ik heb zelf ook een zoontje van drie. Dit toont ook aan dat de urgentie hoog is."

Voor het CDA is het wel duidelijk dat er snel opvang moet komen. "We moeten niet willen dat deze mensen op straat komen."


De grootste coalitiepartij, Beter voor Dordt, bleek niet in de gelegenheid om tijdens de uitzending op de problematiek te reageren.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...