gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Terughoudendheid bij coalitie over opvang asielzoekers

VVD en CDA staan positief tegenover de opvang van vluchtelingen, maar willen in Dordrecht niet zomaar allerlei voorzieningen treffen.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
"Er is een spanningsveld als het om leefbaarheid in de wijken gaat en de financiële consequenties", aldus fractievoorzitter Peter Heijkoop van het CDA. Zijn VVD-collega Dirk Pols noemde de urgentie hoog, "maar we moeten afstand nemen van de emotie en afwachten wat de Rijksoverheid van ons vraagt." De beide fractievoorzitters spraken over het Europese vluchtelingenprobleem in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM.


Volgens Dirk Pols doet Dordrecht al het nodige om vluchtelingen op te vangen. Tien procent van de sociale huurwoningen is bestemd voor asielzoekers. "En dat kost ook veel moeite. Ik vind dat Europa voor goede oplossingen moet zorgen, door veilige gebieden te creëeren in het eigen land." Pols maakte ook een duidelijk onderscheid tussen vluchtelingen met een status en economische vluchtelingen, die vooral vanuit de Balkan komen. "Die moeten we snel het land weer uitzetten."


VVD'er Pols noemde het ook niet verstandig om nu zelf vluchtelingen in huis te nemen. "We kunnen kijken naar leegstaande gebouwen zoals de voormalige zusterflat van het diaconessenhuis Refaja of het belastinggebouw in de binnenstad. Maar het draagvlak is volgens mij niet zo groot in Nederland."


CDA'er Heijkoop stelde dat er wel snel een plan B moet komen. "We moeten niet impulsief dingen roepen. We gaan dit Europese probleem ook niet in Dordrecht oplossen. We moeten eerst de vraag goed in beeld hebben en om welke aantallen het gaat." Het beeld van het driejarige jongetje dat voor de kust van Turkije verdronk en dood op het strand werd gevonden, noemde hij aangrijpend. "Ik heb zelf ook een zoontje van drie. Dit toont ook aan dat de urgentie hoog is."

Voor het CDA is het wel duidelijk dat er snel opvang moet komen. "We moeten niet willen dat deze mensen op straat komen."


De grootste coalitiepartij, Beter voor Dordt, bleek niet in de gelegenheid om tijdens de uitzending op de problematiek te reageren.

Lees ook

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.