gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Teveel mensen naar de Voedselbank

Het aantal Dordtenaren dat een beroep moet maken op de voedselbank is gelijk gebleven, maar in de gehele Drechtsteden is er sprake van een stijging van 9,5 procent.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
In 2015 maakten 1479 mensen gebruik van de voedselpakketten. In 2016 waren dat er 1618. Dat is een stijging van 9,4 procent. Vooral onder het aantal kinderen was een flinke toename: bijna 100 kinderen meer dan in 2015. In totaal ging het om 658 kinderen onder de 18 jaar.

Ruud Lammers, Drechtraadslid namens Onafhankelijk Papendrecht, stelt hierover vragen bij de Drechtraad. Hij zou een centraal orgaan, een sociale raad, willen oprichten in de Drechtsteden om deze groep in de gaten te kunnen houden: “Ze zijn onzichtbaar als ze niet in de cijfers voorkomen.”

Bij de Voedselbank in Dordrecht zijn de aantallen al zo’n drie jaar stabiel, zegt bestuurslid van de Voedselbank Dordrecht Kees Pronk. Wat niet stabiel is, is het aantal vrijwilligers. Op dit moment zijn er ongeveer 150 in heel Dordrecht: “We hebben altijd vrijwilligers nodig. Zonder vrijwilligers zou dit volledig onmogelijk zijn.”  

Lees ook

autobranden reeks.png

onderzoek

Politie vraagt om hulp: wees alert op autobranden

In het onderzoek naar de reeks autobranden die sinds begin dit jaar Dordrecht treft, roept de politie hulp in van inwoners. Ondanks onderzoek is nog niet duidelijk of er sprake is van één of meerdere daders, en of de branden met elkaar te maken hebben of niet. “De politie kan tips en informatie van omwonenden goed gebruiken.”

IMG_7319.jpg

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

nieuwlekkerlandprotest.jpg

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

sociale huur ridderkerk.png

Ridderkerk in beroep tegen besluit provincie over eigen woningverdeelsysteem

Het college van Ridderkerk gaat in beroep tegen een besluit van de provincie Zuid-Holland. Die bepaalde eerder dat de gemeente geen eigen verdeelsysteem voor sociale huurwoningen in Ridderkerk mag hebben, maar aangesloten moet blijven bij een regionale variant.

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.