gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Teveel mensen naar de Voedselbank

Het aantal Dordtenaren dat een beroep moet maken op de voedselbank is gelijk gebleven, maar in de gehele Drechtsteden is er sprake van een stijging van 9,5 procent.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
In 2015 maakten 1479 mensen gebruik van de voedselpakketten. In 2016 waren dat er 1618. Dat is een stijging van 9,4 procent. Vooral onder het aantal kinderen was een flinke toename: bijna 100 kinderen meer dan in 2015. In totaal ging het om 658 kinderen onder de 18 jaar.

Ruud Lammers, Drechtraadslid namens Onafhankelijk Papendrecht, stelt hierover vragen bij de Drechtraad. Hij zou een centraal orgaan, een sociale raad, willen oprichten in de Drechtsteden om deze groep in de gaten te kunnen houden: “Ze zijn onzichtbaar als ze niet in de cijfers voorkomen.”

Bij de Voedselbank in Dordrecht zijn de aantallen al zo’n drie jaar stabiel, zegt bestuurslid van de Voedselbank Dordrecht Kees Pronk. Wat niet stabiel is, is het aantal vrijwilligers. Op dit moment zijn er ongeveer 150 in heel Dordrecht: “We hebben altijd vrijwilligers nodig. Zonder vrijwilligers zou dit volledig onmogelijk zijn.”  

Lees ook

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

christels-fireworks-1880042_1920

Zelf vuurwerk afsteken? Het mag nergens in onze streek, behalve in deze gemeente

In geen enkele gemeente in onze streek is het afsteken van vuurwerk door inwoners komende jaarwisseling toegestaan, behalve in de gemeente Molenlanden. Daar zijn er twee kernen die een ontheffing hebben aangevraagd bij de gemeente.

dronefotopont

Terug in de tijd: bij deze pont kun je over met een papieren abonnementspas

Goed nieuws voor scholieren zonder mobiele telefoon: veerdienst Riveer heeft papieren scholierenabonnementen ingevoerd. Hierdoor kunnen jongeren onder de achttien die nog geen telefoon hebben, gebruik maken van het scholierenabonnement.