gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Teveel mensen naar de Voedselbank

Het aantal Dordtenaren dat een beroep moet maken op de voedselbank is gelijk gebleven, maar in de gehele Drechtsteden is er sprake van een stijging van 9,5 procent.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
In 2015 maakten 1479 mensen gebruik van de voedselpakketten. In 2016 waren dat er 1618. Dat is een stijging van 9,4 procent. Vooral onder het aantal kinderen was een flinke toename: bijna 100 kinderen meer dan in 2015. In totaal ging het om 658 kinderen onder de 18 jaar.

Ruud Lammers, Drechtraadslid namens Onafhankelijk Papendrecht, stelt hierover vragen bij de Drechtraad. Hij zou een centraal orgaan, een sociale raad, willen oprichten in de Drechtsteden om deze groep in de gaten te kunnen houden: “Ze zijn onzichtbaar als ze niet in de cijfers voorkomen.”

Bij de Voedselbank in Dordrecht zijn de aantallen al zo’n drie jaar stabiel, zegt bestuurslid van de Voedselbank Dordrecht Kees Pronk. Wat niet stabiel is, is het aantal vrijwilligers. Op dit moment zijn er ongeveer 150 in heel Dordrecht: “We hebben altijd vrijwilligers nodig. Zonder vrijwilligers zou dit volledig onmogelijk zijn.”  

Lees ook

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

PSX_20261022_083804

SGP stelt vragen over blokkade Fokker, burgemeester reageert

De SGP in Papendrecht wil opheldering over de blokkade van vliegtuigbouwer Fokker door tientallen pro-Palestijnse activisten op donderdag. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld over de politie-inzet, mogelijke vervolging van actievoerders en de afhandeling van eerdere acties bij het bedrijf.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.