gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Teveel mensen naar de Voedselbank

Het aantal Dordtenaren dat een beroep moet maken op de voedselbank is gelijk gebleven, maar in de gehele Drechtsteden is er sprake van een stijging van 9,5 procent.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
In 2015 maakten 1479 mensen gebruik van de voedselpakketten. In 2016 waren dat er 1618. Dat is een stijging van 9,4 procent. Vooral onder het aantal kinderen was een flinke toename: bijna 100 kinderen meer dan in 2015. In totaal ging het om 658 kinderen onder de 18 jaar.

Ruud Lammers, Drechtraadslid namens Onafhankelijk Papendrecht, stelt hierover vragen bij de Drechtraad. Hij zou een centraal orgaan, een sociale raad, willen oprichten in de Drechtsteden om deze groep in de gaten te kunnen houden: “Ze zijn onzichtbaar als ze niet in de cijfers voorkomen.”

Bij de Voedselbank in Dordrecht zijn de aantallen al zo’n drie jaar stabiel, zegt bestuurslid van de Voedselbank Dordrecht Kees Pronk. Wat niet stabiel is, is het aantal vrijwilligers. Op dit moment zijn er ongeveer 150 in heel Dordrecht: “We hebben altijd vrijwilligers nodig. Zonder vrijwilligers zou dit volledig onmogelijk zijn.”  

Lees ook

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

pexelstelefoon

Poep op de ramen, duizenden telefoontjes en een dickpic: Tomasz ontkent vergaande stalking

Slachtofferadvocaat Peter Schouten gaat pontificaal voor zijn cliënt staan in de rechtszaal. Zo voorkomt hij dat de verdachte nog langer naar de vrouw op de publieke tribune kan kijken. “Hij gaf net een vileine knipoog naar haar. Ik wil dat hij niet meer aan haar denkt.”

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.