gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tevreden over bezoekersaantal Sinterklaashuis

Het Sinterklaashuis is ook dit jaar goed bezocht. Naar verwachting hebben zeker zo’n 22.000 mensen het huis bezocht. Vanmiddag sluit het huis de deuren. Morgen heeft de Sint wat anders te doen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“Het totaal aantal bezoekers weten we niet exact, maar we denken dat het er zeker 22.000 zijn. Misschien wel 25.000”, zegt Erik Zindel. Hij is directeur van de VVV. Volgens hem komen de groepen meer verspreid dan voorgaande jaren. Dat verklaart waarom er voor het huis geen rijen wachtende mensen staan. “Het huidige huis heeft ook veel meer capaciteit. We zaten weleens in panden waar niet meer dan 100 mensen tegelijkertijd mochten zijn en dan is het even wachten.”

Het Sinterklaashuis moest dit jaar alle zeilen bijzetten. Er zitten relatief weinig dagen tussen de aankomst van de Sint en 5 december. Daarom was het huis ook op zondagen en maandagen geopend.

Veel last van de anti-Pieten-sabotage-actie had het huis niet. Het slot werd dichtgesmeerd en er werd een sticker op de deur geplakt met de tekst Zwarte Piet is racisme. Zindel denkt dat de publiciteit juist meer bezoekers heeft getrokken. Zo zijn er schoolklassen uit Zoetermeer, Tiel en Rotterdam op bezoek geweest. “Er zijn inmiddels meer sinterklaashuizen, maar wij bieden toch iets meer”, zegt Zindel.

Het Sinterklaashuis sluit vandaag op 4 december zijn deuren. 19 november was het voor het eerst open. Het zit dit jaar in het oude schoolgebouw Doelesteyn aan het Steegoversloot.

Lees ook

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.