gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

The Passion 2019 komt naar Dordt

f10c79a83e6b92a03a8a40d7a664bbfa

In 2019 wordt de muzikale paasvertelling The Passion in Dordrecht opgevoerd. De moderne vertelling van de laatste uren van Jezus' leven, lijden en opstanding wordt in de omgeving van de Grote Kerk opgevoerd.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Jaarlijks wordt het live televisieprogramma van de EO en KRO-NCRV uitgezonden op Witte Donderdag. Dat vindt dit jaar op donderdag 18 april plaats en wordt uitgezonden om 20:30 uur op NPO 1 en NPO Radio 2.

Burgemeester van Dordrecht Wouter Kolff is dankbaar dat het evenement naar Dordrecht komt. “We zijn enorm blij dat The Passion naar Dordrecht komt", schrijft hij in een verklaring.

"De stad waar al 800 jaar wordt gebouwd aan de toekomst, leent zich met meer dan 1000 monumenten perfect voor The Passion. Maar Dordrecht is ook de stad van het hart op de juiste plek voor jong en oud. Omzien naar elkaar en iets voor de ander willen betekenen.”

Al eerder dichtbij

Het evenement wordt dit jaar voor de negende keer gehouden. In 2014 was Dordrecht al dichtbij het gastheerschap van het evenement, vertelt Gerben Baaij, directeur van Dordrecht Marketing. "Omdat het verhaal toen al drie keer achter elkaar in Zuid-Holland was opgevoerd, koos de organisatie voor Groningen."

Volgens Baaij was Dordrecht dit jaar een logische kandidaat. Ook omdat in het najaar gestart wordt met de Ode aan de Synode, waarin gevierd wordt dat 400 jaar geleden een belangrijke kerkvergadering in de stad plaatsvond.

"Het is heel mooi dat The Passion nu naar Dordt komt. Het evenement past qua karakter heel goed bij Dordrecht en sluit mooi aan bij Ode aan de Synode. Bovendien kunnen we nu alle mooie plekken van de stad laten zien op live tv."

Van der Wees

In The Passion worden de rollen van de hoofdrolspelers doorgaans door bekende Nederlanders vertolkt. Welke BN'ers er dit jaar meedoen is niet bekend. Ook zal er in 2019 Dordtse input in het verhaal zijn, zoals transportbedrijf Van der Wees. Wat de rol van het bedrijf precies wordt is nog niet bekend.

In 2014 sprak RTV Dordrecht in het programma In Gesprek Met met Gerben Baaij over de komst van het spektakel.

Foto: EO

Lees ook

hitte school

hitte

Code rood vanaf middernacht vanwege de hitte, scholen blijven dicht

Na twee dagen code oranje, geldt vanaf vrijdag code rood in onze provincie. Het is voor het eerst dat dit hoogste waarschuwingsniveau voor gevaarlijk weer in Nederland wordt afgegeven vanwege hitte. Dat heeft gevolgen: zo hebben enkele scholen de lesdag geschrapt en worden hier en daar evenementen afgelast.

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.