gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Theater na de Dam speelt zich dit jaar af in de Biesbosch

1b81913e59720395a4fabb5ba48df4b6

Hoewel het nog even duurt voor het mei is, wordt er achter de schermen al hard gewerkt aan een nieuwe Dordtse editie van Theater na de Dam. Een voorstelling die op 4 mei, na dodenherdenking wordt opgevoerd. Dit jaar is er gekozen voor een bijzondere locatie.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De voorstelling wordt namelijk opgevoerd op het Biesbosch MuseumEiland in Werkdam en wel om een bijzondere reden. “De Biesbosch werd na de bevrijding van Noord-Brabant een grensgebied met het nog niet bevrijde Zuid-Holland”, vertelt de organisatie van Theater na de Dam. “Er vonden gevaarlijke overtochten plaats (crossings) om mensen, berichten of medicijnen naar de overzijde te brengen. Gidsen en koeriers waagden hun leven (niet altijd belangeloos) en deze crossings hebben het leven van mensen gered.”

Theater na de Dam wordt opgevoerd door jongeren. De bedoeling is dat zij zelf op zoek gaan naar verhalen van de Tweede Wereldoorlog. Naar aanleiding van deze verhalen wordt de voorstelling gemaakt. Jongeren die wonen in de regio Dordrecht en Noord-Brabant (omgeving Biesbosch) die houden van spelen of dansen kunnen zich vanaf nu aanmelden om mee te doen. De repetities starten op 2 maart en vinden plaats in de weekenden en in de meivakantie 2024. Het zijn 11 lessen op het Energiehuis in Dordrecht of op de locatie rondom de voorstelling. Deelnemen als speler kost eenmalig 35 euro. De live voorstellingen in de Biesbosch zijn op 4 en 5 mei.
Aanmelden kan via de website van ToBe.



Wil je meer weten over de crossings die werden uitgevoerd in de Biesbosch. RTV Dordrecht maakte er in een documentaire over. Die is hieronder te bekijken.

Lees ook

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.