gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Theater na de Dam speelt zich dit jaar af in de Biesbosch

1b81913e59720395a4fabb5ba48df4b6

Hoewel het nog even duurt voor het mei is, wordt er achter de schermen al hard gewerkt aan een nieuwe Dordtse editie van Theater na de Dam. Een voorstelling die op 4 mei, na dodenherdenking wordt opgevoerd. Dit jaar is er gekozen voor een bijzondere locatie.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De voorstelling wordt namelijk opgevoerd op het Biesbosch MuseumEiland in Werkdam en wel om een bijzondere reden. “De Biesbosch werd na de bevrijding van Noord-Brabant een grensgebied met het nog niet bevrijde Zuid-Holland”, vertelt de organisatie van Theater na de Dam. “Er vonden gevaarlijke overtochten plaats (crossings) om mensen, berichten of medicijnen naar de overzijde te brengen. Gidsen en koeriers waagden hun leven (niet altijd belangeloos) en deze crossings hebben het leven van mensen gered.”

Theater na de Dam wordt opgevoerd door jongeren. De bedoeling is dat zij zelf op zoek gaan naar verhalen van de Tweede Wereldoorlog. Naar aanleiding van deze verhalen wordt de voorstelling gemaakt. Jongeren die wonen in de regio Dordrecht en Noord-Brabant (omgeving Biesbosch) die houden van spelen of dansen kunnen zich vanaf nu aanmelden om mee te doen. De repetities starten op 2 maart en vinden plaats in de weekenden en in de meivakantie 2024. Het zijn 11 lessen op het Energiehuis in Dordrecht of op de locatie rondom de voorstelling. Deelnemen als speler kost eenmalig 35 euro. De live voorstellingen in de Biesbosch zijn op 4 en 5 mei.
Aanmelden kan via de website van ToBe.



Wil je meer weten over de crossings die werden uitgevoerd in de Biesbosch. RTV Dordrecht maakte er in een documentaire over. Die is hieronder te bekijken.

Lees ook

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.