gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Theater na de Dam speelt zich dit jaar af in de Biesbosch

1b81913e59720395a4fabb5ba48df4b6.jpg

Hoewel het nog even duurt voor het mei is, wordt er achter de schermen al hard gewerkt aan een nieuwe Dordtse editie van Theater na de Dam. Een voorstelling die op 4 mei, na dodenherdenking wordt opgevoerd. Dit jaar is er gekozen voor een bijzondere locatie.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De voorstelling wordt namelijk opgevoerd op het Biesbosch MuseumEiland in Werkdam en wel om een bijzondere reden. “De Biesbosch werd na de bevrijding van Noord-Brabant een grensgebied met het nog niet bevrijde Zuid-Holland”, vertelt de organisatie van Theater na de Dam. “Er vonden gevaarlijke overtochten plaats (crossings) om mensen, berichten of medicijnen naar de overzijde te brengen. Gidsen en koeriers waagden hun leven (niet altijd belangeloos) en deze crossings hebben het leven van mensen gered.”

Theater na de Dam wordt opgevoerd door jongeren. De bedoeling is dat zij zelf op zoek gaan naar verhalen van de Tweede Wereldoorlog. Naar aanleiding van deze verhalen wordt de voorstelling gemaakt. Jongeren die wonen in de regio Dordrecht en Noord-Brabant (omgeving Biesbosch) die houden van spelen of dansen kunnen zich vanaf nu aanmelden om mee te doen. De repetities starten op 2 maart en vinden plaats in de weekenden en in de meivakantie 2024. Het zijn 11 lessen op het Energiehuis in Dordrecht of op de locatie rondom de voorstelling. Deelnemen als speler kost eenmalig 35 euro. De live voorstellingen in de Biesbosch zijn op 4 en 5 mei.
Aanmelden kan via de website van ToBe.



Wil je meer weten over de crossings die werden uitgevoerd in de Biesbosch. RTV Dordrecht maakte er in een documentaire over. Die is hieronder te bekijken.

Lees ook

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.

archieffotopolitie.png

Slachtoffer meerdere keren op straat gestoken, verdachte aangehouden

Bij een steekpartij in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand gewond geraakt. Het slachtoffer werd op straat meerdere keren gestoken. De politie heeft een verdachte aangehouden, meldt Rijnmond.

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.

foto karel dicht.png

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.