gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Theatervoorstelling Dodenherdenking te zien als film

dac9e7e159487d4b06e31193e89affd8

Theater Na de Dam verzorgt al een paar jaar een voorstelling over de oorlog, die aansluitend op de Dodenherdenking in Dordrecht wordt opgevoerd. Dat stond ook voor dit jaar op de planning, maar liep door het coronavirus anders. In plaats van een opvoering op locatie worden de uitvoeringen van de acteurs nu op beeld vastgelegd en wordt alles samengebracht in een film.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
In de uitvoering vertellen jongeren de verhalen die ze gehoord hebben over de oorlog. Een paar maanden geleden zijn ze samen gekomen met mensen die de ellende van die tijd zelf hebben meegemaakt. Het was wel even schakelen om het toneelstuk om te buigen tot een filmregistratie.

"Normaal gesproken maken we een live-uitvoering voor publiek, dat is altijd op locatie zodat het zichtbaar is voor de stad", vertelt regisseur Themba Schmitz. Een film regisseren is iets nieuws voor haar en vraagt om andere aanwijzingen aan de acteurs. "Bij film-acteren is het anders, het kan vaak minder groot. Je hebt ineens close-ups en als in je in het theater speelt, is het vaak een stukje groter, want dan moet je ook de achterste rij bereiken".

Ook voor de jonge acteurs is het wennen. "Dit is wel heel anders", vertelt Ravi Rekker. Maar het publiek, dat mist hij niet. "Het scheelt wel een heleboel zenuwen! Niet dat ze weg mogen blijven maar het is zo ook wel even goed". 

Themba Schmitz vindt de afwezigheid van het publiek wel jammer. "Ik vind het altijd wel mooi om samen te komen in de theaters. Het voelt ook als een mooi ritueel, om even na die herdenking met elkaar samen te komen", legt ze uit.

De filmregistratie is maandag 4 mei vanaf 21.00 uur te zien op het YouTube-kanaal van Stichting ToBe. Op 5 mei vanaf 18.00 uur zendt TV Dordrecht de voorstelling ook uit en die wordt ieder uur herhaald.

Lees ook

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.