gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Thema-avond Homoseksualiteit en Kerk

Coming-out en geloven is vanavond het thema van een bijeenkomst in de Grote Kerk. In het kader van Dordrecht Pride wordt onder leiding van Kees Thies gesproken over homoseksualiteit en de kerk.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het blijkt dat kerkelijke mensen meer moeite hebben om uit de kast te komen dan mensen zonder deze achtergrond. Vaak wordt in christelijke kring homoseksualiteit nog veroordeeld en wordt met name het aangaan van een relatie erg moeilijk gevonden.

Drie jonge mensen spreken in een videofragment over hun problemen. Aan de hand daarvan kan worden gediscussiëerd met Lennart Lenskens (organisator Dordrecht Pride), ds. Paul Wansink (voorganger Grote Kerk gemeente), Minke Velthuis (blogster website Lazarus), Jochem de Klerk en Kees Goedegebuur (LCC Plus Projecten). De muzikale inbreng is van Maarten Teekens.

LCC Plus Projecten is de alliantie van christelijke LHBT-organisaties.

De avond begint om 20.00 uur. De kerk is open om 19.30 uur.

Lees ook

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.