Dordrecht, Netherlands

Thema-avond Homoseksualiteit en Kerk

Coming-out en geloven is vanavond het thema van een bijeenkomst in de Grote Kerk. In het kader van Dordrecht Pride wordt onder leiding van Kees Thies gesproken over homoseksualiteit en de kerk.
Gert van der Steen | 14 september 2017 11:08 | Aangepast op 14 september 2017 11:08
Het blijkt dat kerkelijke mensen meer moeite hebben om uit de kast te komen dan mensen zonder deze achtergrond. Vaak wordt in christelijke kring homoseksualiteit nog veroordeeld en wordt met name het aangaan van een relatie erg moeilijk gevonden.

Drie jonge mensen spreken in een videofragment over hun problemen. Aan de hand daarvan kan worden gediscussiëerd met Lennart Lenskens (organisator Dordrecht Pride), ds. Paul Wansink (voorganger Grote Kerk gemeente), Minke Velthuis (blogster website Lazarus), Jochem de Klerk en Kees Goedegebuur (LCC Plus Projecten). De muzikale inbreng is van Maarten Teekens.

LCC Plus Projecten is de alliantie van christelijke LHBT-organisaties.

De avond begint om 20.00 uur. De kerk is open om 19.30 uur.

Lees ook

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...

Van zittend reanimeren tot kleine wondjes: tientallen beeldbelgesprekken voorkomen misverstanden ambulancedienst

De Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid heeft al tientallen keren zorg kunnen verlenen via beeldbellen ...

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...