gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Themaweek Water start in Dordrecht

De opening van de nationale Week van Ons Water vindt woensdag 12 oktober plaats in Dordrecht. Wethouder van der Linden, de voorzitter van de Unie van Waterschappen, watereducatiebestuurders en twee Dordtse schoolklassen zijn aanwezig bij de besloten bijeenkomst. Op het dak van Aquarama staat al een model van Droppie Water; het symbool van de themaweek.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Tijdens de Week van Ons Water zijn er in heel het land activiteiten met betrekking tot waterveiligheid en overlast. Zo zijn er in onze buurt onder andere excursies naar bijvoorbeeld de Noordwaard, een open dag in het Dordtse hoofdwatergemaal en kunnen kinderen een dagje dijkwacht zijn in Dordrecht en Kinderdijk.

De ruim 100 activiteiten staan omschreven op de website van de themaweek. Ze zijn gerangschikt op datum. Rechtsonderin de kaders kan je door de activiteiten bladeren.

De Week van Ons Water is bedoeld om ons meer te leren en te laten beleven over onze bescherming tegen het water. De themaweek wordt twee keer per jaar georganiseerd. In het voorjaar heeft de week het thema schoon water en in het najaar waterveiligheid en overlast.

Lees ook

IMG_2087.jpg

Kids and Cars 2026 in Alblasserdam een groot succes: 'Ik heb zoveel lachende kindergezichten gezien'

De editie van Kids and Cars 2026 in Alblasserdam is uitstekend verlopen. Organisator Carlo Fok kijkt terug op een geslaagde dag waarop 75 kinderen met een lach huiswaarts gingen. Het evenement, waar minder bedeelde en zieke kinderen mee konden rijden in een mooie auto, leverde 17.500 euro op voor twee goede doelen: Stichting Ambulance Wens en het Prinses Maxima Centrum.

Koningsdag 2.png

Dordtenaren genieten volop van zonnige Koningsdag

Struinen over de Oranjemarkt, meezingen met de aubade op het Stadhuisplein of gewoon genieten van een lekker koud biertje op het terras. Feestvierders hebben de verjaardag van de koning uitbundig gevierd in Dordrecht en met een zonovergoten binnenstad was het ook nog eens goed vertoeven.

7dedc1ed-1acd-46b1-846b-072734dbb670.jpeg

Dit was Koningsdag in foto's

Van vrijmarkt, tot braderie en van aubade tot aan concerten. Koningsdag 2026 stond bol van festiviteiten. Een foto-impressie van deze feestdag in Dordrecht en omstreken zie je hier.

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.

Kaartje Koningsdag 2026.png

Koningsdag 2026: dit is er te doen in onze stad en streek

Nog geen plannen deze Koningsdag? Of heb je een gat in de dag waar je nog iets voor zoekt? Wij hebben alle Koningsdagactiviteiten in onze streek voor je op een rij gezet in een handig kaartje.

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.