gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Themaweek Water start in Dordrecht

De opening van de nationale Week van Ons Water vindt woensdag 12 oktober plaats in Dordrecht. Wethouder van der Linden, de voorzitter van de Unie van Waterschappen, watereducatiebestuurders en twee Dordtse schoolklassen zijn aanwezig bij de besloten bijeenkomst. Op het dak van Aquarama staat al een model van Droppie Water; het symbool van de themaweek.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Tijdens de Week van Ons Water zijn er in heel het land activiteiten met betrekking tot waterveiligheid en overlast. Zo zijn er in onze buurt onder andere excursies naar bijvoorbeeld de Noordwaard, een open dag in het Dordtse hoofdwatergemaal en kunnen kinderen een dagje dijkwacht zijn in Dordrecht en Kinderdijk.

De ruim 100 activiteiten staan omschreven op de website van de themaweek. Ze zijn gerangschikt op datum. Rechtsonderin de kaders kan je door de activiteiten bladeren.

De Week van Ons Water is bedoeld om ons meer te leren en te laten beleven over onze bescherming tegen het water. De themaweek wordt twee keer per jaar georganiseerd. In het voorjaar heeft de week het thema schoon water en in het najaar waterveiligheid en overlast.

Lees ook

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

kerkwegzwijndrecht

Deze weg is bijna twee maanden dicht

De Kerkweg in Zwijndrecht gaat op de schop. De weg, die de Lindtsedijk verbindt met de Laan van Nederhoven, is sinds deze maandagochtend dicht vanwege herinrichtingswerkzaamheden.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”