gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Theodoor Stoopprijs voor Buiten Gewoon Collectief

2eea484b9fda953de0e674fb4f4fd0cc

Buiten Gewoon Collectief heeft de Theodoor Stoopprijs van de PvdA gekregen, maar gaat er niet meer naar huis. Jezriel Bendt van het platform voor creatieve jongeren gaf de prijs bij ontvangst door aan mede-genomineerde Masja Ottenheim van DOOR voor haar onvermoeibare inspanningen dag en nacht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Buiten Gewoon Collectief, een platform voor collectieve jongeren, versloeg twee andere genomineerden: de culturele ontmoetingsplaatsen Het Vogelnest en DOOR. De winnaar werd bepaald door de volgers van de facebookpagina van de Dordtse PvdA.


Onder een bericht kon gestemd worden voor de drie projecten. Ruim 350 mensen brachten hun stem uit. Er werd 163 keer gestemd op Buiten Gewoon Collectief.


In de buurtkamer het Vogelnest is een ruimte voor ontmoeten, delen en creëren. Zij hebben onder andere de muurschilderingen op flats in de Vogelbuurt gerealiseerd. DOOR is een culturele ontmoetingsplaats en werkplek voor creatievelingen. Ze bieden ruimte aan beginnend talent, podiumkunstenaars en als expositieruimte.


De Theodoor Stoopprijs wordt al zo’n tien jaar uitgereikt door de partij aan een persoon of initiatief dat werk maakt van de sociaaldemocratische waarden in onze stad. De prijs is vernoemd naar Theodoor Stoop: arts, kunstliefhebber/mecenas en oud-wethouder van de SDAP/PvdA in de jaren 20 van de vorige eeuw.


Inge Stevens reikte de prijs donderdagavond uit tijdens de algemene ledenvergadering van de partij. De prijs is een wisselbokaal die jaarlijks wordt doorgegeven.

Foto: PvdA Dordrecht

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.