gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Theodoor Stoopprijs voor Buiten Gewoon Collectief

2eea484b9fda953de0e674fb4f4fd0cc

Buiten Gewoon Collectief heeft de Theodoor Stoopprijs van de PvdA gekregen, maar gaat er niet meer naar huis. Jezriel Bendt van het platform voor creatieve jongeren gaf de prijs bij ontvangst door aan mede-genomineerde Masja Ottenheim van DOOR voor haar onvermoeibare inspanningen dag en nacht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Buiten Gewoon Collectief, een platform voor collectieve jongeren, versloeg twee andere genomineerden: de culturele ontmoetingsplaatsen Het Vogelnest en DOOR. De winnaar werd bepaald door de volgers van de facebookpagina van de Dordtse PvdA.


Onder een bericht kon gestemd worden voor de drie projecten. Ruim 350 mensen brachten hun stem uit. Er werd 163 keer gestemd op Buiten Gewoon Collectief.


In de buurtkamer het Vogelnest is een ruimte voor ontmoeten, delen en creëren. Zij hebben onder andere de muurschilderingen op flats in de Vogelbuurt gerealiseerd. DOOR is een culturele ontmoetingsplaats en werkplek voor creatievelingen. Ze bieden ruimte aan beginnend talent, podiumkunstenaars en als expositieruimte.


De Theodoor Stoopprijs wordt al zo’n tien jaar uitgereikt door de partij aan een persoon of initiatief dat werk maakt van de sociaaldemocratische waarden in onze stad. De prijs is vernoemd naar Theodoor Stoop: arts, kunstliefhebber/mecenas en oud-wethouder van de SDAP/PvdA in de jaren 20 van de vorige eeuw.


Inge Stevens reikte de prijs donderdagavond uit tijdens de algemene ledenvergadering van de partij. De prijs is een wisselbokaal die jaarlijks wordt doorgegeven.

Foto: PvdA Dordrecht

Lees ook

businkazc

Slachtoffer en verdachten steekpartij zijn bewoners azc

Het slachtoffer van de steekpartij in het asielzoekerscentrum in Dordrecht is een 25-jarige man. Hij is een bewoner van het azc. Ook de twee aangehouden verdachten zijn bewoners, laat de politie weten aan deze streekomroep.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.