Dordrecht, Netherlands

Tienduizenden euro's financiële hulp voor Bibelot en Patriciershuis na zwaar coronajaar

Lange tijd dicht moeten en geen of tegenvallende inkomsten. Voor veel culturele instellingen hebben de coronamaatregelen er flink ingehakt. Daarom is vorig jaar juli het Kickstart Cultuurfonds opgericht. En die organisatie schiet nu ook Poppodium Bibelot en het Dordts Patriciërshuis te hulp met tienduizenden euro's: Bibelot ontvangt 55.000 euro en het museum maar liefst ruim 72.000 euro.
Corrado Francke | 6 juli 2021 16:15 | Aangepast op 6 juli 2021 16:15
Het poppodium gaat het geld gebruiken voor onder meer een veiligheidstraining voor de vrijwilligers en wordt de entree aangepast voor een betere doorstroming. Daarnaast wordt er extra ingezet op marketing om het publiek weer te verleiden een bezoek te brengen aan het podium.

Tekorten

Het Patriciërshuis stopt het geld in de tekorten die ontstaan zijn omdat twee tentoonstellingen niet door konden gaan. En verder in het aanpassen van de publieke ruimte en de collectiepresentatie.

Naast Bibelot en het Patriciërshuis krijgen andere culturele instellingen geld van het Kickstart Cultuurfonds. In de Drechtstreek gaat het om het Papendrechtse Theater De Willem en Cultureel Centrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht.

Kickstart Cultuurfonds

Het Kickstart Cultuurfonds is een gezamenlijk initiatief van de BankGiro Loterij, VSBfonds, Prins Bernhard Cultuurfonds en de VandenEnde Foundation.

Het ministerie van OCW, Stichting Droom en Daad, Ammodo, Fonds 21, Zadelhoff Fonds/Zadelhoff Cultuur Fonds/Fonds Neven en Nichten van Zadelhoff, Stichting Elise Mathilde Fonds, Elisabeth Strouven Fonds, Stichting Zabawas en de Gravin van Bylandt Stichting hebben zich bij dit initiatief aangesloten.

Noodfonds

Het noodfonds is opgericht om de culturele sector te helpen zich aan te passen aan de veranderende omstandigheden die zijn ontstaan als gevolg van de coronamaatregelen.

In 2020 werd 16 miljoen euro gedoneerd. Ook in 2021 is het fonds overstelpt met aanvragen voor de 20 miljoen euro die beschikbaar is.

Lees ook

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...