gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tienercollege maakt overstap naar de middelbare kleiner

Een goede manier om de stap van het basisonderwijs naar het middelbaaronderwijs te verkleinen en vervolgens zonder moeite door te stromen. Daarom is het NOVA Tienercollege voor kinderen van 10 tot 14 jaar opgericht.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Tussen het basis en het middelbare onderwijs zit best een verschil. Het tienercollege is er om die drempel te verkleinen.

Het Tienercollege komt in de John F Kennedyschool aan de Eddingtonweg. Voordat het zo ver is, moet er alleen nog verbouwd worden. Want niet alleen het onderwijs wijkt af van het reguliere, ook de lokale krijgen een bijzondere uitstraling. Er komen 2-zits banken en een hoge tafel met daar aan zogenoemde hometrainers.

De initiatiefnemers hebben een goed beeld van welke leerlingen geschikt zijn voor het tienercollege. Kinderen die zelf gemotiveerd zijn om deel te nemen aan het college. De ontdekkers en doeners kunnen zich aanmelden.

Er zijn nog geen aanmeldingen, maar het NOVA Tienercollege wilt eind augustus, als het nieuwe schooljaar begint, starten.

Lees ook

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

maarten van helden

Oud-wethouder stopt na vier maanden als raadslid

Oud-wethouder Maarten van Helden stopt met zijn raadslidmaatschap in de gemeente Molenlanden. Van Helden werd op 1 april geïnstalleerd als raadslid, maar heeft zijn ontslag nu in een brief medegedeeld aan burgemeester Segers.

Netwerk 2

Tijd is geld: Ophalen bedrijfsafval logistieke puzzel vanwege brugsluiting

Duizenden klanten van afvalverwerker Netwerk gaan per maand tijdelijk meer betalen voor de inzameling van bedrijfsafval. Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug heeft de afvalinzamelaar veel werk moeten verzetten om het werk door te kunnen laten gaan. “Onze eerste prioriteit was om de overlast voor onze klanten zo klein mogelijk te houden.”

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.