gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tienercollege maakt overstap naar de middelbare kleiner

Een goede manier om de stap van het basisonderwijs naar het middelbaaronderwijs te verkleinen en vervolgens zonder moeite door te stromen. Daarom is het NOVA Tienercollege voor kinderen van 10 tot 14 jaar opgericht.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Tussen het basis en het middelbare onderwijs zit best een verschil. Het tienercollege is er om die drempel te verkleinen.

Het Tienercollege komt in de John F Kennedyschool aan de Eddingtonweg. Voordat het zo ver is, moet er alleen nog verbouwd worden. Want niet alleen het onderwijs wijkt af van het reguliere, ook de lokale krijgen een bijzondere uitstraling. Er komen 2-zits banken en een hoge tafel met daar aan zogenoemde hometrainers.

De initiatiefnemers hebben een goed beeld van welke leerlingen geschikt zijn voor het tienercollege. Kinderen die zelf gemotiveerd zijn om deel te nemen aan het college. De ontdekkers en doeners kunnen zich aanmelden.

Er zijn nog geen aanmeldingen, maar het NOVA Tienercollege wilt eind augustus, als het nieuwe schooljaar begint, starten.

Lees ook

SLD sport web.png

Droom spat uiteen: Sliedrecht Sport verliest volleybalfinale voor landskampioenschap

Sliedrecht Sport heeft zaterdagavond net naast het landskampioenschap zaalvolleybal gegrepen. Na een spannende finale, moesten de dames het met 3-1 in sets afleggen tegen Apollo 8 uit Borne. “Het gevoel is echt ontzettend klote”, zegt coach Daniël van Helden verbeten.

concertannefrank.png

Zondag op TV Dordrecht: Anne Frank herdenkingsconcert

In aanloop naar het 4 mei herdenkingsconcert van dit jaar in de Trinitatiskapel is deze zondag het Anne Frank concert uit 2024 te zien op TV Dordrecht.

furry foto.jpeg

Eerste furry walk in Dordrecht: 'Niemand wordt veroordeeld'

Heb jij een furry pak in de kast hangen en houd je van wandelen? De twee hobby’s zijn binnenkort te combineren tijdens Dordrechts aller eerste furry walk, georganiseerd door Lorenzo Filemon (32) uit Dordrecht. Op zondag 3 mei 2026 trekt de harige stoet door de stad.

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”