gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tientallen muziekliefhebbers bij klassiek concert Parkhuis

a35e17ee39e5d1b85997364aba32f3e7.jpg

De bewoners van Het Parkhuis genoten maandag van een uur lang klassieke muziek, verzorgd door het ensemble Trio Bosklank. Voor Het Parkhuis was dit een uniek moment, want uitvoeringen met klassieke muziek ontbraken in de lijst van de vele muziekoptredens.

Corrado Francke |  | Aangepast op


Nico de Gier, oprichter van stichting Muziek in Huis, overhandigde voor het optreden een officiële plaquette van ‘Muziek in Huis’ aan bestuurder Paul van Gennip van het Parkhuis. "Daar waar behoefte en aandacht is voor klassieke muziek in ouderencentra, wordt sinds 2002 door ons een plaquette overhandigd”, vertelt De Gier. “Hier zit muziek in, dus het gaat hier goed”.

 

De stichting, die meer dan 700 klassieke concerten organiseert, zorgt ervoor dat de concerten naar de mensen toe worden gebracht in verzorgings-en verpleeghuizen, klinieken en revalidatiecentra.


“We wilden de grote groep mensen die van klassieke muziek houden in het Parkhuis graag live een optreden voorschotelen”, legt Willy Schuurman van Het Parkhuis uit waarom zij dit concert aanbieden. “Zij hebben voorheen veel gedaan voor de maatschappij, dus wij willen ze graag wat teruggeven.”


Lees ook

foto artikel streetart.jpg

Schilderen op nummer, maar dan levensgroot: ‘Hopen de buurt op te fleuren’

Schilderen op nummer is normaal gesproken een gepriegel met een penseel en kleine vakjes, maar in Sliedrecht kan het deze week op veel grotere schaal worden uitgevoerd. Een meterslange muur onderaan de Havikflat wordt namelijk vrolijk ingekleurd. Straatkunstenaar Anouk Brand maakte het ontwerp speciaal voor de buurt. “En iedereen mag een eigen stukje schilderen”, vertelt ze.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.

55215952560_f1f1dbc360_o.jpg

Nieuw wereldrecord voor zwemmer Rogier Dorsman: 'Lang gekoesterde droom en doel'

Paralympisch atleet Rogier Dorsman uit Heerjansdam heeft afgelopen weekend een nieuw wereldrecord binnengesleept. Na vijf jaar trainen is het hem eindelijk gelukt om het record op de honderd meter schoolslag te bemachtigen. “Ik ben super blij en trots dat het gelukt is”, vertelt de zwemmer.

visvereniging.png

Deze visvereniging moet op zoek naar een nieuwe plek: 'Grote teleurstelling'

Visvereniging VAH in Alblasserdam moet haar clubgebouw uit. De gemeente gaat het pand verkopen. Het bestuur baalt, want zij zijn van mening dat de vereniging een flink sociale bijdrage heeft en veel betekent voor de bewoners van Alblasserdam. “Ik vind het zeer kwalijk, zeer vervelend en een grote teleurstelling”, aldus voorzitter Bert Kooijman.

45305.jpg

Auto op zijn kant op kruising N3, inzittenden bekneld

Op de kruising van de N3 zijn maandagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. Eén auto is daarbij op zijn kant terechtgekomen.

Training defensie Dordtse Kil.png

Schoten en helikopters te horen in de Dordtse Kil

Defensie gaat maandagmiddag van 16.00 tot 19.00 trainen in Dordrecht. Deze training vindt plaats bij het Spinel Veiligheidscentrum, op het industrieterrein Dordtse Kil III. Er wordt geschoten met oefenmunitie, wat in de omgeving te horen is.