gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tientallen plantenbakken als volgende stap verfraaiing binnenstad

8b6d4cadd3b8d3de5d608c9a4d9ec326

Deze woensdag gaf wethouder Maarten Burggraaf in het bijzijn van een twintigtal ondernemers uit de Dordtse binnenstad het startsein voor de plaatsing van zo’n zeventig plantenbakken. Het is een volgende stap in de opgave om de binnenstad aantrekkelijker te maken.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De planten in de bakken zullen worden verzorgd en onderhouden door een groep betrokken binnenstadsondernemers die zichzelf de Groenmakers noemt. Iedere Groenmaker kreeg woensdag een gieter uit handen van wethouder Burggraaf. Na de plantenbakken bij de Bagijnhof en de tuin bij Brasserie de Witt is het de volgende stap in de verfraaiing en vergroening van de Dordtse binnenstad.

Hoewel de eerste plantenbak dus woensdag werd neergezet zal het nog even duren voordat alle bakken in de straten staan. Dit weekend staat volledig in het teken van Big Rivers, daarna pas gaat men door met dit project. Naar verwachting zal het nog een aantal weken duren voordat alle plantenbakken geplaatst zijn. De bakken komen onder meer te staan op de Voorstraat, Vriesestraat en de Grote Spuistraat.

Bekijk hieronder onze korte reportage over de Groenmakers

Lees ook

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.