Dordrecht, Netherlands

Tijdelijk busje naar Essenhof

Stroomlijn gaat vanaf deze week tijdelijk het vervoer van de Krijspijnseweg naar begraafplaats Essenhof v.v. verzorgen.
Gert van der Steen | 11 februari 2019 12:21 | Aangepast op 11 februari 2019 12:21
Deze maatschappij runt de Drechthopper en nu dan ook even de Essenhopper. Waarschijnlijk gaat dat duren tot 1 mei. Dan zou het elektrische busje van de Essenhof zelf beschikbaar moeten zijn.

De Essenhopper kan worden besteld door een uur van tevoren te bellen naar telefoonnummer 088-5058590. De Essenhopper is gratis en rijdt op weekdagen tussen 8.30 en 19.00 uur en in het weekend tussen 10.00 en 17.00 uur.

Het busje haalt passagiers op bij de haltes van lijn 5 bij de Patersweg en de halte Krispijnseweg daar tegenover. Het brengt hen dan tot aan de ingang van Essenhof.

De service is bedoeld voor mensen die slecht ter been zijn en de 500 meter van deze haltes naar de Essenhof niet te voet kunnen overbruggen. Op de begraafplaats zelf moeten echter vaak ook nog flinke afstanden worden afgelegd. Dat zou met de inzet van het elektrische busje van Essenhof zelf verleden tijd moeten zijn, omdat dan de mensen tot aan het graf zelf zouden worden gebracht.

Lees ook

Ian’s woonkamer heeft échte scheepsmasten: ‘Dit mag niet verloren gaan’

Dordrecht telt honderden monumenten. Van beeldbepalende kerken, tot aan historische woonhuizen. Maar...

Op zoek naar een pannenset? Politie waarschuwt voor nepverkoper

De politie waarschuwt inwoners van Ridderkerk voor een man die zich voordoet als een oude bekende en...

Menstruatie-uitgiftepunt verhuist: toegankelijker voor iedereen

Vanaf januari verandert in Alblasserdam één van de vier locaties waar gratis menstruatieproducten ve...

Gemeente doet aangifte na bekladding verkiezingsposters

In de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zijn dit weekend op meerdere locaties verkiezingsposters van de C...

Sliedrechtse burgemeester tevreden met rustig verlopen protest

Ondanks dat de eerder aangekondigde demonstratie tegen de komst van een azc in de gemeente Sliedrec...

Veel Dordtse scholen liggen langs 50-wegen: ‘Het is best spannend hier’

Hoge snelheden, dubbel parkeren en weinig veilige oversteekplaatsen. Het zijn veelvoorkomende proble...