gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tijdverdrijf tijdens coronacrisis, met het gezin op berenjacht

4d282e28113e2a67662483b2d5c6f407

'We gaan op berenjacht, we gaan een hele grote vangen. Wat een prachtige dag.' Wellicht ken je deze tekst wel van het Kinderboek 'We gaan op berenjacht'. Dat op berenjacht gaan is nu in tijde van de coronacrisis iets groots geworden. Mensen zetten een knuffelbeer voor de deur of voor het raam om gezinnen toch nuttig buiten te kunen laten zijn.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Het is echt een berenvirus lijk het wel, overal zie je beren op het moment. De aanleiding is het boek 'We gaan op berenjacht' uit de jaren zeventig. Het boek is nog altijd in druk. Het gaat over een gezin dat op berenjacht gaat. Het gezin is niet bang en neemt allerlei hobbels en ze gaan overal dwars doorheen," vertelt Wilma Verhoeven van kinderboekenwinkel de Giraf.

"We hebben zelf een kleintje van twee jaar en hele dagen binnen blijven trekken we niet. Het is daarom leuk af en toe de straat op te kunnen en opzoek te gaan naar de beren," zegt deelnemer Marc van Riezen.

"Er is op het internet een soort landkaart waar mensen op aankunnen geven of zij een beer voor de raam hebben. Het is echt gigantisch." aldus Verhoeven.

Lees ook

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.

Nieuw project (4)

Dit dorp is blij met vrouwelijke wethouders: 'Het laat zien dat zij het net zo goed kunnen'

Sliedrecht heeft als enige gemeente in onze streek meer vrouwelijke wethouders dan mannen. Hierdoor ligt het streekgemiddelde van vrouwelijke wethouders hoger dan het landelijke gemiddelde. "We zijn er trots op, dat zegt iets over de maatschappij."

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.