Dordrecht, Netherlands

Tijdverdrijf tijdens coronacrisis, met het gezin op berenjacht

'We gaan op berenjacht, we gaan een hele grote vangen. Wat een prachtige dag.' Wellicht ken je deze tekst wel van het Kinderboek 'We gaan op berenjacht'. Dat op berenjacht gaan is nu in tijde van de coronacrisis iets groots geworden. Mensen zetten een knuffelbeer voor de deur of voor het raam om gezinnen toch nuttig buiten te kunen laten zijn.
Jordy Nijenhuis | 5 april 2020 11:34 | Aangepast op 5 april 2020 11:34
"Het is echt een berenvirus lijk het wel, overal zie je beren op het moment. De aanleiding is het boek 'We gaan op berenjacht' uit de jaren zeventig. Het boek is nog altijd in druk. Het gaat over een gezin dat op berenjacht gaat. Het gezin is niet bang en neemt allerlei hobbels en ze gaan overal dwars doorheen," vertelt Wilma Verhoeven van kinderboekenwinkel de Giraf.

"We hebben zelf een kleintje van twee jaar en hele dagen binnen blijven trekken we niet. Het is daarom leuk af en toe de straat op te kunnen en opzoek te gaan naar de beren," zegt deelnemer Marc van Riezen.

"Er is op het internet een soort landkaart waar mensen op aankunnen geven of zij een beer voor de raam hebben. Het is echt gigantisch." aldus Verhoeven.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Opsporingsdienst doet inval in woning van scheepsbouwer Kommer Damen (81)

De FIOD heeft dinsdagochtend een inval gedaan in het huis van Kommer Damen in Noordeloos. Dat bevest...

Sliedrechtse wethouder stapt per direct op na rapport over renovatie raadhuis

De Sliedrechtse wethouder Roelant Bijderwieden (VVD) stapt per direct op. Hij doet dat naar aanleidi...

Passagiers reanimeren man in trein

In de trein van Dordrecht naar Arnhem is dinsdagochtend een man onwel geworden. Medepassagiers grepe...

Goed afval scheiden loont: Ambachters krijgen eenmalige korting op afvalstoffenheffing

Een flinke meevaller voor huishoudens in Hendrik-Ido-Ambacht: doordat de kosten voor afvalverwerking...

Niet gesprongen explosief gevonden in Amstelwijck

Bij het bodemonderzoek in Amstelwijck in Dordrecht is een explosief uit de Tweede Wereldoorlog gevon...

Verdachte eet in politiebus een gekookt eitje en spuugt muntgeld uit

De politie van het team Drechtsteden-Buiten heeft maandagavond een bijzondere verdachte in de bus me...