gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tijdverdrijf tijdens coronacrisis, met het gezin op berenjacht

4d282e28113e2a67662483b2d5c6f407

'We gaan op berenjacht, we gaan een hele grote vangen. Wat een prachtige dag.' Wellicht ken je deze tekst wel van het Kinderboek 'We gaan op berenjacht'. Dat op berenjacht gaan is nu in tijde van de coronacrisis iets groots geworden. Mensen zetten een knuffelbeer voor de deur of voor het raam om gezinnen toch nuttig buiten te kunen laten zijn.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Het is echt een berenvirus lijk het wel, overal zie je beren op het moment. De aanleiding is het boek 'We gaan op berenjacht' uit de jaren zeventig. Het boek is nog altijd in druk. Het gaat over een gezin dat op berenjacht gaat. Het gezin is niet bang en neemt allerlei hobbels en ze gaan overal dwars doorheen," vertelt Wilma Verhoeven van kinderboekenwinkel de Giraf.

"We hebben zelf een kleintje van twee jaar en hele dagen binnen blijven trekken we niet. Het is daarom leuk af en toe de straat op te kunnen en opzoek te gaan naar de beren," zegt deelnemer Marc van Riezen.

"Er is op het internet een soort landkaart waar mensen op aankunnen geven of zij een beer voor de raam hebben. Het is echt gigantisch." aldus Verhoeven.

Lees ook

brand kabelgoot ProRail

Knik in kabel blijkt oorzaak van grote treinstoring

ProRail heeft de oorzaak gevonden van de brand in een kabelgoot die het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land heeft stilgelegd. De voedingskabel van de bovenleiding zat in een knik, waardoor er kortsluiting en vervolgens brand ontstond.

broeman over brugsluiting

Transportdirecteur pleit voor meer geld voor infrastructuur: ‘We hollen achteruit’

Het plotselinge vrachtwagenverbod op de Merwedebrug, in combinatie met de afsluiting van de Papendrechtsebrug én de sinds 1 juli geldende kilometerheffing voor vrachtwagens, zorgt voor hoofdbrekens in de transportsector. Marcel Klein van transportbedrijf Boerman in Hardinxveld-Giessendam pleit voor meer investeringen in de Nederlandse infrastructuur. “We dalen af naar een niveau waar we niet willen zitten.”

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

spuiboulevard

Snoeiwerk leidt tot tijdelijke omleiding

De gemeente Dordrecht snoeit komende week de wilgen langs het water aan de Spuiboulevard. Daarom wordt de weg van maandag 27 tot en met vrijdag 31 juli in één rijrichting tijdelijk afgesloten.

PSX_20260703_094538

Kortstondig brand door laswerk in binnenvaartschip

De hulpdiensten zijn vrijdagochtend massaal uitgerukt voor een brand in een binnenvaartschip. Eenmaal ter plekke bleek de omvang van de brand mee te vallen en was het vuur snel uit.

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.