gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tijdverdrijf tijdens coronacrisis, met het gezin op berenjacht

4d282e28113e2a67662483b2d5c6f407.jpg

'We gaan op berenjacht, we gaan een hele grote vangen. Wat een prachtige dag.' Wellicht ken je deze tekst wel van het Kinderboek 'We gaan op berenjacht'. Dat op berenjacht gaan is nu in tijde van de coronacrisis iets groots geworden. Mensen zetten een knuffelbeer voor de deur of voor het raam om gezinnen toch nuttig buiten te kunen laten zijn.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
"Het is echt een berenvirus lijk het wel, overal zie je beren op het moment. De aanleiding is het boek 'We gaan op berenjacht' uit de jaren zeventig. Het boek is nog altijd in druk. Het gaat over een gezin dat op berenjacht gaat. Het gezin is niet bang en neemt allerlei hobbels en ze gaan overal dwars doorheen," vertelt Wilma Verhoeven van kinderboekenwinkel de Giraf.

"We hebben zelf een kleintje van twee jaar en hele dagen binnen blijven trekken we niet. Het is daarom leuk af en toe de straat op te kunnen en opzoek te gaan naar de beren," zegt deelnemer Marc van Riezen.

"Er is op het internet een soort landkaart waar mensen op aankunnen geven of zij een beer voor de raam hebben. Het is echt gigantisch." aldus Verhoeven.

Lees ook

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.

fotowoonwagenbewoners.png

Woonwagenbewoners die weg moeten voor nieuwbouwwijk kennen nieuwe plek

De woonwagenbewoners die moeten wijken voor de Dordtse nieuwbouwwijk Maasterras, verhuizen naar Wielwijk. Daar komen ze terecht aan de Reeweg Zuid, op de plek waar eerder De Vrije Tuinder zat. Die volkstuinvereniging is in 2023 verhuisd naar een terrein aan de Schenkeldijk.

fotopersburobusinkhagi.jpg

Heg en tuinhuis in brand, veel rook en vlammen te zien

Een tuinhuis en heg in Hardinxveld-Giessendam hebben donderdagavond in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij.