Dordrecht, Netherlands

Tiny Houses op voormalig Dierenweide langs N3

Stichting Tiny House Drechtsteden heeft een initiatief ingediend voor het plaatsen van Tiny Houses op de locatie van de oude Dierenweide langs de N3 in Sterrenburg. Wethouder Pier Sleeking heeft ingestemd om de haalbaarheid van dit initiatief te verkennen.
Jordy Nijenhuis | 25 mei 2021 13:33 | Aangepast op 25 mei 2021 13:33
Op dit moment is het gebied aangewezen als groengebied, risicozone in verband met de nabije N3, waardoor wonen niet toegestaan is. Er wordt nu gekeken of het mogelijk is om dat toch al dan niet tijdelijk mogelijk te maken.

De Dierenweide is een mogelijke vervangende locatie voor de Tiny Houses op de Noordendijk, daar moet plaats gemaakt worden voor een nieuw wijk. Op dit moment is er ook een Tiny House locatie in Crabbehof.

Met de realisatie van de locaties Tussentij en Crabbehof zijn er momenteel twee locaties voor de kleine duurzame huisjes. De locatie van de Dierenweide wordt nu dus onderzocht als derde locatie, maar daar moet eerst goed onderzoek naar gedaan worden.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Spandoeken, vuurwerk en nuance: drukgezocht protest tegen azc in dit dorp

Met Nederlandse vlaggen, spandoeken en rokende fakkels trok een flinke stoet van zo’n duizend demons...

Partijen Papendrecht zetten verkiezingscampagnes tijdelijk stil

Alle politieke partijen in Papendrecht zetten hun verkiezingscampagne in aanloop naar de gemeenteraa...

Straks ook op zondag vier Sprinters per uur? NS doet voorstel

Het hele weekend, vier keer per uur een Sprinter trein laten rijden tussen Dordrecht en Den Haag. De...

Grote Kerk wordt 'ingepakt' om afbrokkelende stenen op te vangen

De Grote Kerk in Dordrecht wordt vanaf juli 'ingepakt'. Rondom de toren wordt een vangnet geplaatst,...

Taakstraf voor Dordtenaar (51) die drugslab runde

De man die in een bedrijfspand aan de Rijksstraatweg in Dordrecht een drugslab runde, is veroordeeld...

Vier zeges op rij voor FC Dordrecht, huurlingen zijn goud waard

FC Dordrecht had sinds 2019 niet meer bij Jong AZ gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering ...