Dordrecht, Netherlands

Tjalk wordt nog verbrand en neemt dan plaats in Museumtuin

De Tjalk van kunstenaar Edward Clydesdale Thomson, waar in de Biesboschhal maanden aan gewerkt is, is nu bijna klaar. Over een paar weken moet hij in de Museumtuin liggen en wordt dan door het Hofkwartier in stukken gesleept.
Dennis Koorevaar | 6 juli 2021 09:05 | Aangepast op 6 juli 2021 09:05
Maar voor dat zo ver is moeten er nog een aantal puntjes op i worden gezet. "Het dek moet nog dicht en er worden nog twee cabines gemaakt. Een voor de 'familie' en een voor de 'knecht'." Eind augustus wordt de boot verbrand op een ponton in het water, vlakbij de Biesboschhal. "Ik hoop dat dat een spectaculair beeld oplevert. Dat is de reden dat we dat in het water willen doen."

Tijdens de drie weken dat de Tjalk in de Museumtuin ligt, wordt de boot zo gesneden dat hij straks, tijdens zijn tocht door het Hofkwartier, gemakkelijk in stukken breekt.

En 9 oktober moet het dan gaan gebeuren. Dan legt de tjalk de geplande reis af. "Dan hebben we honderden mensen nodig die de boot kunnen verplaatsen. Dit is niet iets wat je met zijn tienen doet. De boot weegt 4 ton, dan hebben we echt veel mensen nodig."

Ervan uitgaande dat de meeste coronamaatregelen dan niet meer gelden, moet dat volgens Thompson te doen zijn. "We gaan uit van de lichtste maatregelen. Mochten de regels toch aanscherpen dan moeten we wachten tot een moment dat het wel kan."

Lees ook

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...