Dordrecht, Netherlands

ToBe vraagt uitstel van betaling aan

Stichting ToBe heeft zich gedwongen gezien uitstel van betaling aan te vragen. Dit is het gevolg van het feit dat de gemeente Barendrecht zich, in strijd met de statuten, onverwacht heeft teruggetrokken als financier.
arjan Verwoerd | 8 december 2015 17:35 | Aangepast op 8 december 2015 17:35
ToBe is sinds het begin van dit jaar in overleg met de in ToBe deelnemende gemeenten bezig om te reorganiseren. Dit zijn de gemeenten Barendrecht, Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Papendrecht, Ridderkerk, Zwijndrecht, Binnenmaas en Strijen. In september bereikten de subsidiërende gemeenten overeenstemming over een herstelplan, waarvoor alle gemeenten een financiële bijdrage zouden leveren om de verliezen uit het verleden af te dekken en om het budget bij elkaar te brengen voor het doorvoeren van de reorganisatie. Op grond van de statuten zijn de gemeenten verplicht om in de tekorten bij te dragen.

Zeer recent en geheel onverwacht heeft de gemeenteraad van de gemeente Barendrecht voor de gemeente een uitzonderingspositie opgeëist en aangegeven niet te willen bijdragen in het tekort van ToBe. De laatste twee weken is hierover onderhandeld, deze onderhandelingen zijn niet geslaagd.

Daardoor staat het reddingsplan voor ToBe op losse schroeven en verkeert de stichting in acute betalingsproblemen. “Er zat voor ons niet anders op dan uitstel van betaling aan te vragen. Zonder financiële dekking kunnen wij niet doorgaan. Gelukkig is er een aantal gemeenten (Dordrecht, Ridderkerk en Papendrecht) waar wij mee in gesprek kunnen gaan over een doorstartscenario. Ik verwacht dat dat scenario met behulp van een bewindvoerder asnel opgezet en uitgezet kan worden”, aldus bestuurder-directeur René Nekkers.

De andere in ToBe deelnemende gemeenten hebben in een verklaring aangegeven de gemeente Barendrecht onbehoorlijk bestuur te verwijten. “Door op het laatste moment geen verantwoordelijkheid te nemen brengt Barendrecht niet alleen ToBe, maar ook andere gemeenten in problemen.”, verklaarde wethouder Piet Sleeking van Dordrecht mede namens zijn collega-bestuurders uit de andere gemeenten.

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Lees ook

Deze gemeente stopt met het maaien om bomen heen

De gemeente Molenlanden maait geen gras meer dat direct om bomen heen ligt in grasvelden. Zo moet ma...

Met overleden vrouw in gedachten, start Cor zijn fietspelgrimage

Een fietstocht van meer dan 2500 kilometer. Cor van den Boef uit Ridderkerk gaat die uitdaging aan. ...

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over democratie in de samenleving

In de nieuwste uitzending van Dugelied (Duurzaam geluk voor iedereen) van Via Cultura zien we zondag...

Nooit meer visarend-soap? Livestream op zwart

De livestream die al vijf jaar een visarendnest in de Biesbosch uitzendt, is op zwart gegaan. “Er is...

Zondag op TV Dordrecht: 'Ouwe Jonges' krijgen bonje

In de nieuwe aflevering van Ouwe Jonges Krentebrood gaat het er zondagmiddag af en toe stevig aan to...

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

De Pasar Malam in Dordrecht, het jaarlijkse culturele feest waar Indonesië centraal staat, gaat dit ...