gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

ToBe vraagt uitstel van betaling aan

Stichting ToBe heeft zich gedwongen gezien uitstel van betaling aan te vragen. Dit is het gevolg van het feit dat de gemeente Barendrecht zich, in strijd met de statuten, onverwacht heeft teruggetrokken als financier.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
ToBe is sinds het begin van dit jaar in overleg met de in ToBe deelnemende gemeenten bezig om te reorganiseren. Dit zijn de gemeenten Barendrecht, Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Papendrecht, Ridderkerk, Zwijndrecht, Binnenmaas en Strijen. In september bereikten de subsidiërende gemeenten overeenstemming over een herstelplan, waarvoor alle gemeenten een financiële bijdrage zouden leveren om de verliezen uit het verleden af te dekken en om het budget bij elkaar te brengen voor het doorvoeren van de reorganisatie. Op grond van de statuten zijn de gemeenten verplicht om in de tekorten bij te dragen.

Zeer recent en geheel onverwacht heeft de gemeenteraad van de gemeente Barendrecht voor de gemeente een uitzonderingspositie opgeëist en aangegeven niet te willen bijdragen in het tekort van ToBe. De laatste twee weken is hierover onderhandeld, deze onderhandelingen zijn niet geslaagd.

Daardoor staat het reddingsplan voor ToBe op losse schroeven en verkeert de stichting in acute betalingsproblemen. “Er zat voor ons niet anders op dan uitstel van betaling aan te vragen. Zonder financiële dekking kunnen wij niet doorgaan. Gelukkig is er een aantal gemeenten (Dordrecht, Ridderkerk en Papendrecht) waar wij mee in gesprek kunnen gaan over een doorstartscenario. Ik verwacht dat dat scenario met behulp van een bewindvoerder asnel opgezet en uitgezet kan worden”, aldus bestuurder-directeur René Nekkers.

De andere in ToBe deelnemende gemeenten hebben in een verklaring aangegeven de gemeente Barendrecht onbehoorlijk bestuur te verwijten. “Door op het laatste moment geen verantwoordelijkheid te nemen brengt Barendrecht niet alleen ToBe, maar ook andere gemeenten in problemen.”, verklaarde wethouder Piet Sleeking van Dordrecht mede namens zijn collega-bestuurders uit de andere gemeenten.

Lees ook

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.

nk2026080793A00567

Ouarghi bij debuut matchwinner voor FC Dordrecht: 'Tegen Ajax ben ik altijd extra gebrand'

Grote vreugde aan de Krommedijk, want de seizoensopener van FC Dordrecht eindigde vrijdagavond in een 2-1 zege op Jong Ajax. Ayoub Ouarghi kroonde zich tot matchwinner, Paul Nuijten won van zijn vorige werkgever en kreeg 'veel knuffels en kussen' van de spelers waar hij twee seizoenen mee werkte.

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.

fotorb

Nieuwjaar begint voor Brandon met harddrugs en dollemansrit: ‘Zorgelijk patroon’

Waar de meeste mensen met oliebollen en champagne aan 2026 begonnen, stapt Brandon K. (31) onder invloed van harddrugs achter het stuur. Wat volgt is een achtervolging, een aanhouding met verzet en maandenlang cel. “Een pro-criminele houding”, constateert reclassering.

105e4d8d-fa56-3a35-9387-3827249949d5.jpg

Uitzonderlijk warme en droge zomer, maar waar zijn de onweersbuien?

Temperaturen hoger dan 30 graden, een kurkdroge bodem en dagenlang een brandende zon: het klinkt als het perfecte recept voor een zomer vol spectaculaire onweersbuien. Toch bleef het deze zomer opvallend vaak stil aan de hemel. Waar bleven die verkoelende plensbuien en donderslagen? En waarom levert extreme warmte lang niet altijd onweer op?

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”