gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toch derde editie Monument Festival op Stadswerven

1ef232f2c9049d2b9e1d9687895803bf

Twee jaar lang vond het dancefeest Monument Festival ongestoord plaats op de Stadswerven, maar vorig jaar zou de laatste editie zijn. Door de komst van de brug tussen het Centrum en de Stadswerven moest er dit jaar een streep door het jongerenfestival. Maar niets blijkt minder waar.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De brug op de Stadswerven is nog niet aanbouw en het festival valt precies in de bouwvak, daarom kunnen op 27 juli weer zo’n duizend jongeren los gaan rond drie podia.

Dat is er een meer dan vorig jaar. En dat is niet de enige primeur: dit jaar moet er wel voor het festival betaald worden, vertelt organisator Felix Smit.

"We konden het niet gratis houden want het kostenplaatje begint zo groot te worden en we proberen echt iets leuks voor een laag bedrag te doen, maar het kan gewoon niet helemaal gratis."


Die tickets kunnen vooraf en bij de kassa op het festival gekocht worden. Maar deze editie is hoogstwaarschijnlijk wel echt de laatste editie dat het Monumentfestival op de Stadswerven is.


"Het is afwachten als die (brug, red.) er gaat komen dan kunnen we hier niet meer zijn", vertelt Jarmo van Andel, die het festival mede organiseert. "Als alleen die brug er zou zijn is het allen maar goed voor het festival. Maar als ze echt gaan bouwen tijdens de periode dat we hier zitten of het een bouwput is dan kunnen we hier niet zijn."

Dus wie weet komt het festival na de werkzaamheden toch nog terug.

Lees ook

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

presentatie-gouden-boekje-2

Wie wordt de volgende kinderburgemeester? Gemeente doet oproep

Wie neemt straks het stokje over van kinderburgemeester Sara Neuteboom? De gemeente Molenlanden is op zoek naar een enthousiaste opvolger.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.