gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toch derde editie Monument Festival op Stadswerven

1ef232f2c9049d2b9e1d9687895803bf

Twee jaar lang vond het dancefeest Monument Festival ongestoord plaats op de Stadswerven, maar vorig jaar zou de laatste editie zijn. Door de komst van de brug tussen het Centrum en de Stadswerven moest er dit jaar een streep door het jongerenfestival. Maar niets blijkt minder waar.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De brug op de Stadswerven is nog niet aanbouw en het festival valt precies in de bouwvak, daarom kunnen op 27 juli weer zo’n duizend jongeren los gaan rond drie podia.

Dat is er een meer dan vorig jaar. En dat is niet de enige primeur: dit jaar moet er wel voor het festival betaald worden, vertelt organisator Felix Smit.

"We konden het niet gratis houden want het kostenplaatje begint zo groot te worden en we proberen echt iets leuks voor een laag bedrag te doen, maar het kan gewoon niet helemaal gratis."


Die tickets kunnen vooraf en bij de kassa op het festival gekocht worden. Maar deze editie is hoogstwaarschijnlijk wel echt de laatste editie dat het Monumentfestival op de Stadswerven is.


"Het is afwachten als die (brug, red.) er gaat komen dan kunnen we hier niet meer zijn", vertelt Jarmo van Andel, die het festival mede organiseert. "Als alleen die brug er zou zijn is het allen maar goed voor het festival. Maar als ze echt gaan bouwen tijdens de periode dat we hier zitten of het een bouwput is dan kunnen we hier niet zijn."

Dus wie weet komt het festival na de werkzaamheden toch nog terug.

Lees ook

Jos verenigingsspeld

Jos (62) zet zich al 45 jaar in voor deze basketbalvereniging en krijgt onderscheiding

Groot feest bij basketbalvereniging River Trotters in Hardinxveld-Giessendam. Daar is de 62-jarige Jos Baggerman in het zonnetje gezet voor zijn 45-jarige inzet voor de club. Als blijk van waardering heeft hij een verenigingsspeld met oorkonde van de Nederlandse Basketball Bond gekregen. "Een totale verrassing."

moerdijkbrug

Werkzaamheden aan Moerdijkbrug , verkeer moet rekening houden met vertraging

Verkeer op de A16 moet de komende tijd al rekening houden met vertraging vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug, maar deze en volgende week wordt dat mogelijk nog iets erger. Vanaf dinsdagavond werkt Rijkswaterstaat namelijk aan de Moerdijkbrug. In de richting van Rotterdam tot de aansluiting met de N3 is één rijstrook afgesloten.

VAN DRUNEN_MOTOCROSS_GP_12_GB_2026

Van Drunen komt niet verder dan vijfde plek in Britse Grand Prix

Na drie van de vijf raceweekenden weet Lotte van Drunen één ding zeker: prolongatie van de wereldtitel motorcross is een onmogelijke opgave. De Sliedrechtse kwam in Groot-Brittanië dit weekend niet verder dan de vijfde plek en raakte verder achterop in de tussenstand.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.