gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toch derde editie Monument Festival op Stadswerven

1ef232f2c9049d2b9e1d9687895803bf

Twee jaar lang vond het dancefeest Monument Festival ongestoord plaats op de Stadswerven, maar vorig jaar zou de laatste editie zijn. Door de komst van de brug tussen het Centrum en de Stadswerven moest er dit jaar een streep door het jongerenfestival. Maar niets blijkt minder waar.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De brug op de Stadswerven is nog niet aanbouw en het festival valt precies in de bouwvak, daarom kunnen op 27 juli weer zo’n duizend jongeren los gaan rond drie podia.

Dat is er een meer dan vorig jaar. En dat is niet de enige primeur: dit jaar moet er wel voor het festival betaald worden, vertelt organisator Felix Smit.

"We konden het niet gratis houden want het kostenplaatje begint zo groot te worden en we proberen echt iets leuks voor een laag bedrag te doen, maar het kan gewoon niet helemaal gratis."


Die tickets kunnen vooraf en bij de kassa op het festival gekocht worden. Maar deze editie is hoogstwaarschijnlijk wel echt de laatste editie dat het Monumentfestival op de Stadswerven is.


"Het is afwachten als die (brug, red.) er gaat komen dan kunnen we hier niet meer zijn", vertelt Jarmo van Andel, die het festival mede organiseert. "Als alleen die brug er zou zijn is het allen maar goed voor het festival. Maar als ze echt gaan bouwen tijdens de periode dat we hier zitten of het een bouwput is dan kunnen we hier niet zijn."

Dus wie weet komt het festival na de werkzaamheden toch nog terug.

Lees ook

fotosextortion

Zwijndrechtenaar (23) vast voor kinderporno en seksuele afpersing

De politie heeft afgelopen vrijdag een 23-jarige man uit de gemeente Zwijndrecht aangehouden. Hij wordt verdacht van het vervaardigen en bezitten van kinderporno. Daarnaast zou hij online minderjarige meisjes en jonge vrouwen seksueel hebben afgeperst.

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

fietsendief gepakt

Politie pakt notoire fietsendief: 19 tweewielers gevonden

De politie heeft afgelopen weekend in Dordrecht een man aangehouden die verdacht wordt van meerdere fietsendiefstallen. Bij de man thuis zijn vervolgens 19 tweewielers gevonden, waarvan er zeven als gestolen geregistreerd staan.

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.

Nieuw project (4)

Dit dorp is blij met vrouwelijke wethouders: 'Het laat zien dat zij het net zo goed kunnen'

Sliedrecht heeft als enige gemeente in onze streek meer vrouwelijke wethouders dan mannen. Hierdoor ligt het streekgemiddelde van vrouwelijke wethouders hoger dan het landelijke gemiddelde. "We zijn er trots op, dat zegt iets over de maatschappij."