gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toch derde editie Monument Festival op Stadswerven

1ef232f2c9049d2b9e1d9687895803bf

Twee jaar lang vond het dancefeest Monument Festival ongestoord plaats op de Stadswerven, maar vorig jaar zou de laatste editie zijn. Door de komst van de brug tussen het Centrum en de Stadswerven moest er dit jaar een streep door het jongerenfestival. Maar niets blijkt minder waar.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De brug op de Stadswerven is nog niet aanbouw en het festival valt precies in de bouwvak, daarom kunnen op 27 juli weer zo’n duizend jongeren los gaan rond drie podia.

Dat is er een meer dan vorig jaar. En dat is niet de enige primeur: dit jaar moet er wel voor het festival betaald worden, vertelt organisator Felix Smit.

"We konden het niet gratis houden want het kostenplaatje begint zo groot te worden en we proberen echt iets leuks voor een laag bedrag te doen, maar het kan gewoon niet helemaal gratis."


Die tickets kunnen vooraf en bij de kassa op het festival gekocht worden. Maar deze editie is hoogstwaarschijnlijk wel echt de laatste editie dat het Monumentfestival op de Stadswerven is.


"Het is afwachten als die (brug, red.) er gaat komen dan kunnen we hier niet meer zijn", vertelt Jarmo van Andel, die het festival mede organiseert. "Als alleen die brug er zou zijn is het allen maar goed voor het festival. Maar als ze echt gaan bouwen tijdens de periode dat we hier zitten of het een bouwput is dan kunnen we hier niet zijn."

Dus wie weet komt het festival na de werkzaamheden toch nog terug.

Lees ook

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.