gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toch Dordts tintje aan Koningsdag 2020 met eigen koningsdagkrant

805630064fe625562d09a345721ac4d9

Geen aubade, geen kleedjesmarkt en geen vuurwerk, want als het aan de Koninklijke Bond van Oranjeverenigingen ligt, wordt er massaal aan de voordeur gezongen, houden mensen een digitale kleedjesmarkt en worden na 16:00 uur overal de glazen geheven.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Koningsdag wordt dit jaar namelijk 'Woningsdag', dat maakte de koninklijke bond woensdag bekend.

Eén van de landelijke initiatieven is bedacht door de Oranjevereniging uit Dordrecht. "We hebben aan kinderen vanaf 12 jaar gevraagd om een brief aan de koning te schrijven met daarin hoe zij deze tijd beleven. De landelijke bond heeft dit opgepakt. Nu is de oproep voor het hele land bestemd", zegt Peter Van der Leer, voorzitter van de Dordtse Oranjevereniging.

Voorzitter zijn van een Oranjevereniging zonder een Koningsdag is een rare gewaarwording voor Van der Leer. "Ik heb nog geen idee wat ik ga doen."

De plannen waren groots in Dordrecht, omdat de vereniging ook stil wilde staan bij 75 jaar vrijheid. "We hadden weer eens een bevrijdingsconcert op het Statenplein en er zou drie dagen lang een compleet militair kamp in de stijl van de Tweede Wereldoorlog op de ijsbaan van Dubbeldam komen."

De enige traditie die dit jaar in Dordrecht wel doorgaat, is de uitgifte van een koningsdagkrant. Dit wordt een speciale corona-editie. Van der Leer laat weten dat alle geplande activiteiten een jaar worden doorgeschoven, met als thema 75 jaar+1.

De koningsdagkrant wordt volgende week huis-aan-huis verspreid.

Lees ook

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

bus streekbus Qbuzz

Let op: morgen weinig tot geen bussen in de streek

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, moeten woensdag waarschijnlijk een andere manier van vervoer zoeken. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.