gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toch Dordts tintje aan Koningsdag 2020 met eigen koningsdagkrant

805630064fe625562d09a345721ac4d9.jpg

Geen aubade, geen kleedjesmarkt en geen vuurwerk, want als het aan de Koninklijke Bond van Oranjeverenigingen ligt, wordt er massaal aan de voordeur gezongen, houden mensen een digitale kleedjesmarkt en worden na 16:00 uur overal de glazen geheven.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Koningsdag wordt dit jaar namelijk 'Woningsdag', dat maakte de koninklijke bond woensdag bekend.

Eén van de landelijke initiatieven is bedacht door de Oranjevereniging uit Dordrecht. "We hebben aan kinderen vanaf 12 jaar gevraagd om een brief aan de koning te schrijven met daarin hoe zij deze tijd beleven. De landelijke bond heeft dit opgepakt. Nu is de oproep voor het hele land bestemd", zegt Peter Van der Leer, voorzitter van de Dordtse Oranjevereniging.

Voorzitter zijn van een Oranjevereniging zonder een Koningsdag is een rare gewaarwording voor Van der Leer. "Ik heb nog geen idee wat ik ga doen."

De plannen waren groots in Dordrecht, omdat de vereniging ook stil wilde staan bij 75 jaar vrijheid. "We hadden weer eens een bevrijdingsconcert op het Statenplein en er zou drie dagen lang een compleet militair kamp in de stijl van de Tweede Wereldoorlog op de ijsbaan van Dubbeldam komen."

De enige traditie die dit jaar in Dordrecht wel doorgaat, is de uitgifte van een koningsdagkrant. Dit wordt een speciale corona-editie. Van der Leer laat weten dat alle geplande activiteiten een jaar worden doorgeschoven, met als thema 75 jaar+1.

De koningsdagkrant wordt volgende week huis-aan-huis verspreid.

Lees ook

IMG-20260527-WA0038.jpg

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

OPMA20260527 Moskee te klein.jpg

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

fatbike1.png

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.

politie prorail station sliedrecht.jpg

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.

voetbal kijken kroeg cage.png

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.