gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toch Dordts tintje aan Koningsdag 2020 met eigen koningsdagkrant

805630064fe625562d09a345721ac4d9.jpg

Geen aubade, geen kleedjesmarkt en geen vuurwerk, want als het aan de Koninklijke Bond van Oranjeverenigingen ligt, wordt er massaal aan de voordeur gezongen, houden mensen een digitale kleedjesmarkt en worden na 16:00 uur overal de glazen geheven.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Koningsdag wordt dit jaar namelijk 'Woningsdag', dat maakte de koninklijke bond woensdag bekend.

Eén van de landelijke initiatieven is bedacht door de Oranjevereniging uit Dordrecht. "We hebben aan kinderen vanaf 12 jaar gevraagd om een brief aan de koning te schrijven met daarin hoe zij deze tijd beleven. De landelijke bond heeft dit opgepakt. Nu is de oproep voor het hele land bestemd", zegt Peter Van der Leer, voorzitter van de Dordtse Oranjevereniging.

Voorzitter zijn van een Oranjevereniging zonder een Koningsdag is een rare gewaarwording voor Van der Leer. "Ik heb nog geen idee wat ik ga doen."

De plannen waren groots in Dordrecht, omdat de vereniging ook stil wilde staan bij 75 jaar vrijheid. "We hadden weer eens een bevrijdingsconcert op het Statenplein en er zou drie dagen lang een compleet militair kamp in de stijl van de Tweede Wereldoorlog op de ijsbaan van Dubbeldam komen."

De enige traditie die dit jaar in Dordrecht wel doorgaat, is de uitgifte van een koningsdagkrant. Dit wordt een speciale corona-editie. Van der Leer laat weten dat alle geplande activiteiten een jaar worden doorgeschoven, met als thema 75 jaar+1.

De koningsdagkrant wordt volgende week huis-aan-huis verspreid.

Lees ook

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.