gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toch een lenteontbijt voor leerlingen van De Meridiaan

cd7ba9d3c8b3c4aeafd7df099eb2e778

In Sterrenburg stond woensdagochtend een ontbijtkraampje. Kinderen van basisschool De Meridiaan konden daar een ontbijtje komen halen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"De kinderen hadden eigenlijk vandaag een lenteontbijt op school", legt de verantwoordelijke ouder uit. "Helaas kan dat door het coronavirus niet doorgaan. Samen met mijn zoontje heb ik bedacht om de Jumbo op de Slangenburg een mailtje te sturen met de vraag of ze ons konden helpen een ontbijtje te maken."

De winkel werkt daar graag aan mee. "Wij steunen gewoon de goede initiatieven van klanten en kinderen in de wijk Sterrenburg. We vonden dit leuk, om toch in de tijd van de coronacrisis, nu hun schoolontbijt niet doorgaat, om voor de kinderen wat te doen."

En dus konden de kinderen woensdag toch genieten van een croissant, krentenbol, jus d'orange en een paaseitje. Rekening houden met de coronamaatregelen dat lukt ook tijdens het ophalen van de ontbijtjes, vertelt de moeder. "We houden met de tafel voldoende afstand. Zo hebben we toch wat positieve dingen in de nare en zware coronatijden."

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.