gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toch extra geld voor feestje 800 jaar stadsrechten

38ca5b6038ad73669180d2e5a3150839

De gemeenteraad trekt 3 ton extra uit voor de viering van de 800 jaar stadsrechten voor Dordrecht. D66 wilde liever niet dat er meer geld werd besteed en diende samen met fractie De Jager een motie in om het bij het oorspronkelijke bedrag van 1 miljoen euro te houden.

Robert van Loon |  | Aangepast op
“Wij zijn helemaal niet tegen feestjes maar in tijden van schaarste moet je scherp kiezen”, licht Kevin Noels de motie toe. “Dit soort investeringen ontnemen ons de ruimte om te doen wat echt nodig is voor de groei van de stad.”


De andere partijen waren het er niet mee eens en verwierpen de motie. “Het is best een enorm bedrag en we investeren inderdaad veel in het vieren van onze mijlpalen", reageert David Schalken van Beter voor Dordt.

"Maar we zien ook dat eerdere vieringen, van bijvoorbeeld de herdenking van de synode maar ook The Passion, dat die een investering vragen maar ook zeker renderen voor de stad.”

Lees ook:

Lees ook

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

hulpdienstenchemours

Olieachtige stof komt vrij bij onderhoudswerkzaamheden, monteurs nagekeken

Bij onderhoudswerkzaamheden bij kunststofbedrijf Delrin is vrijdagochtend een olieachtige stof vrijgekomen. Daar zijn twee monteurs mee in aanraking gekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.