Dordrecht, Netherlands

Toch geen wc's op Merwedelingelijn

Treinen op de Merwedelingelijn krijgen toch geen wc. Het reizigersoverleg had daarom gevraagd, maar de provincie wijst het af. Tussen Dordrecht en Geldermalsen kan je alleen op sommige stations naar de wc.
Peter Tromp | 10 november 2016 12:28 | Aangepast op 10 november 2016 12:28
Provinciale Staten vindt het te duur om de vervoerder te verplichten wc's in te bouwen. Binnenkort vindt een nieuwe aanbesteding plaats van het personenvervoer op de Merwedelingelijn. Reizigersoverleg van de Drechtsteden, Alblasserwaard en Vijfheerenlanden hoopte dat het hebben van een wc in de gunning zou worden opgenomen. Toen dat niet zo leek te zijn, schreef de organisatie een brief naar de provincie.

Sinds Arriva het personenvervoer overnam van de NS en nieuwe treinen inzette, zijn er geen wc's meer aan boord. Volgens Arriva heeft de reiziger liever een extra zitplaats. Bovendien worden er maar korte ritjes gemaakt.

Ook de PvdA wil dat er wc's komen: "Een toilet op de trein draagt bij aan de toegankelijkheid van het openbaar vervoer voor ouderen, mensen met een handicap en kinderen. Het ontbreken van een toilet jaagt deze toch al kwetsbare groep mensen de trein uit", zegt PvdA-statenlid Metin Celik.

Het reizigersvervoer op de lijn tussen Dordrecht en Geldermalsen wordt met ingang van 2019 opnieuw gegund voor een periode van tien jaar.&t=3s

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Lees ook

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...