gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toch hotel op het Vrieseplein

Op het Vrieseplein in Dordrecht komt een nieuw 4-sterrenhotel met 80 kamers. In de afgelopen tien jaar was daar al vaker sprake van, maar er is nu een overeenkomst gesloten.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Op het Vrieseplein komt een nieuw 4-sterrenhotel met 80 kamers. In de afgelopen tien jaar was daar al vaker sprake van, maar er is nu een overeenkomst gesloten.

Door de grote toename van toerisme in Dordrecht groeit het aantal hotels en bed and breakfasts gestaag. "Dus dit hotel, op loopafstand van onze historische binnenstad en het station, komt op een prima moment", zegt wethouder Piet Sleeking.

Enig probleem zou nog het krijgen van een zogeheten omgevingsvergunning kunnen worden, maar zowel het college van B&W als ontwikkelaar Vrieseplein BV verwachten geen problemen, omdat voldaan wordt aan alle voorwaarden in het bestemmingsplan.

Omwonenden zeiden eerder bezorgd te zijn over mogelijke parkeerproblemen, schaduwwerking van een hoog hotel en overlast van bijvoorbeeld keukenluchtjes. "Er is in ons plan echt met alles rekening gehouden en overleg geweest met de buurt", zegt ontwikkelaar Cees Bakker.

Kroon voor rotte kies

Hotelketen Best Western blies een soortgelijk plan eerder nog af. Welke keten het nu wordt wil Bakker nog niet zeggen: "Eerst moet alles helemaal rond zijn. Ik ga er ook vanuit dat dat lukt. Dan kan de bouw nog in 2018 beginnen en opent het hotel in april 2020."

Sleeking is blij dat wat hij noemt "de rotte kies" na zo veel jaar praten eindelijk gevuld wordt met "een mooie kroon". De buurt heeft al langer last van zwervers, alcoholisten en psychiatrische patiënten die rondhangen op het plein en de parkeerplaats achter de Blekersdijk.

Tientallen banen

"Met de komst van een hotel en parkeerplaats komt een eind aan de verpaupering en we zijn met Yulius in gesprek over verplaatsing, omdat er in deze buurt een te grote concentratie is van instellingen in de geestelijke gezondheidszorg."


Wethouder Jasper Mos is, ondanks dat hij een 'verlies' van 9 ton op de grondverkoop moet inboeken, ook tevreden: "Dit hotel creëert tientallen banen en gaat ook geld in het laatje brengen voor stad en ondernemers."


Foto: onder andere wethouders Mos en Sleeking en projectontwikkelaar Cees Bakker bekijken de plek waar het hotel komt\

Lees ook

pexels-dom-gould-105501-325790.jpg

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

Illegale prostitutie

Illegale prostitutie op twee plaatsen in onze streek, ook hennep aangetroffen

In Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht is illegale prostitutie geconstateerd na een regionaal onderzoek op vijf verschillende plaatsen in onze streek. Ook is er in Zwijndrecht tijdens deze controle hennep aangetroffen.

burgemeester ter illustratie AI.png

rechtszaak

Oud-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van jarenlange ontucht

Oud-burgemeester Herman J. van Hendrik-Ido-Ambacht, die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt nu ook verdacht van ontucht. Hij zou jarenlang een man hebben betast, die veel jonger was dan hij. De ontucht zou gedeeltelijk tijdens zijn burgemeesterschap zijn geweest en ook nog enkele jaren daarna.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

vermissing

Zoektocht naar vermiste Erik (53) op Saba voorbij: 'We leven intens mee'

De zoektocht naar Erik Matthijsen op het Caribische eiland Saba is gestaakt. De 53-jarige ambulanceverpleegkundige van de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid keerde vorige week woensdag niet terug van een wandeling, waarna er intensief naar hem werd gezocht. Zonder resultaat. "Dit is niet de uitkomst waar we op hadden gehoopt."

joost hut.jpg

Vogelkijkhut in Dordtse Biesbosch gepimpt: ‘Het nodigt je uit’

De vogelkijkhut in de Nieuwe Dordtse Biesbosch bij de tongplaat heeft een make-over gekregen. In opdracht van Staatsbosbeheer mocht kunstenaar Joost Zwanenburg zich uitleven: en nu zie je de dieren daar niet langer alleen door een verrekijker.

Laanvanrigaaaa.png

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.