Dordrecht, Netherlands

Toch nog een concert zaterdagavond: Jaap Mol in de Trinitatiskapel

Wie opziet tegen een saaie zaterdagavond thuis nu er nieuwe coronamaatregelen ingaan, kan kijken naar een bijzonder concert uit de koker van Bibelot: Opwaarts#2, met deze editie de Dordtse producer en componist Jaap Mol. Hij zette op 15 oktober samen met visual artist Stijn Goossens een memorabele set neer op een bijzondere locatie: De Trinitatiskapel aan de Vriesestraat. TV Dordrecht zendt zaterdag 13 november het eerste deel van dit concert uit.
Vivian Rutte | 12 november 2021 15:18 | Aangepast op 12 november 2021 15:18
Jaap, bekend van onder meer de Dordtse formaties JUNCKER en Bottles of Love, doet niks volgens het muzikale boekje. Van punk tot indiepop, van kerkmuziek tot electro. Gewapend met zijn analoge synths en piano stapt hij het podium op voor een set vol meeslepende ambient elektronische muziek met strakke beats, zwevende gitaren en zachte strijkers.

Voor dit bijzondere eenmalige concert in de Trinitatiskapel was Jaap Mol niet alleen; samen met een stel muzikanten en visual artist Stijn Goossens maakte hij er een waar schouwspel van. Stijn maakte speciaal voor de muziek van Jaap 3D-animaties, die op het plafond van de oude kapel werden afgespeeld tijdens het concert. Het publiek keek dan ook niet naar Jaap, maar lag op de kerkvloer op matrassen om de animaties en de muziek optimaal te ervaren.

Het eerste deel van dit bijzondere concert is zaterdag 13 november te zien bij TV Dordrecht, na het Weekoverzicht van 18:00. Deel twee van Opwaarts: Jaap Mol vanuit de Trinitatiskapel volgt over twee weken.

Eerder zonden we al een livestreamconcert van Jaap uit, opgenomen in Bibelot: &t=1115s

Lees ook

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...