gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toch nog Palm Parkies dit jaar

40446ff80e8d6ec7b8978578de02118e

Muziek- en festivalliefhebbers in Dordrecht hebben geluk, want in september komt gratis muziekfestival Palm Parkies toch nog naar Dordrecht. De maandagavondconcerten werden eerder geannuleerd vanwege de coronacrisis. Wel is er een andere locatie gekozen.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Normaal gesproken is het in juli en augustus flink druk op maandagavond in het Wantijpark, maar dit jaar was het stil en dat blijft ook zo. De organisatie heeft namelijk in overleg met de gemeente gekozen voor de Biesbosch als locatie voor de septembervariant van Palm Parkies. Het festivalterrein is ter hoogte van Sterrenwacht Mercurius, aan de Baanhoekweg.

Festivalgangers dienen zich vooraf te registreren. Aan de hand van het aantal personen krijgen zij één van de twee ingangen en een aankomsttijd toegewezen. Vanuit daar worden ze naar één van de vier gemaakte zones gebracht. Consumpties kunnen via de telefoon worden besteld tijdens het festival. Het festival raadt aan om zelf picknickkleden of kussens mee te nemen, omdat iedere groep op de toegewezen plek moet blijven zitten vanwege de coronamaatregelen.

De eerste avond vindt plaats op maandag 7 september, met als artiest Handsome Poets. Er zullen in totaal 4 avonden worden georganiseerd.

Lees ook

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.