gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toch protest GenX op dag Cityswim

De Swim to Fight Cancer is zaterdag 26 augustus niet het enige dat plaatsvindt in de stad. Bezorgde Dordtenaren organiseren dan namelijk ook een protestmars tegen de uitstoot van Genx door Chemours.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Donderdagmiddag heeft de organisatie van de mars overleg gehad met handhavers van de gemeente. Die hebben in principe toegezegd dat het protest door mag gaan, mits er wordt gehouden aan vooraf opgestelde regels. Een daarvan is dat de organisatoren zelf voor verkeersregelaars zorgen.

Vertegenwoordigers van de Swim to Fight Cancer hadden eerder al laten weten niet blij te zijn met de keuze van de datum door de actievoerders. Maar nu is besloten dat de protestmars om vier uur begint, en dan zijn de meeste zwemmers het water al uit. Bovendien voert de route, die begint bij het stadskantoor niet langs het parcours van de Swim to Fight Cancer, laten de actievoerders weten.


Vrijdagavond in het TV Dordrecht nieuws ziet u een interview met een van de organisatoren van de protestmars. En hoort u een reactie van het bestuur van de Cityswim.

Lees ook

Laanvanrigaaaa

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

kat vermist

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

Clip0015.MXF.00_38_46_30.Still001

Geen zerk of urn: laatste rustplaats in het groen op nieuw natuurbegraafpark

Begraafplaats Achterambacht opent op 6 juni zijn deuren voor bezoekers die het nieuwe natuurbegraafpark willen bezoeken. “Een ontwikkeling waarmee we ons aanpassen op veranderende wensen van inwoners en bijdragen aan een duurzame en toekomstgerichte invulling van begraafplaats Achterambacht", aldus de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

lennykuhr

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.

politie prorail station sliedrecht

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.