gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toch protest GenX op dag Cityswim

De Swim to Fight Cancer is zaterdag 26 augustus niet het enige dat plaatsvindt in de stad. Bezorgde Dordtenaren organiseren dan namelijk ook een protestmars tegen de uitstoot van Genx door Chemours.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Donderdagmiddag heeft de organisatie van de mars overleg gehad met handhavers van de gemeente. Die hebben in principe toegezegd dat het protest door mag gaan, mits er wordt gehouden aan vooraf opgestelde regels. Een daarvan is dat de organisatoren zelf voor verkeersregelaars zorgen.

Vertegenwoordigers van de Swim to Fight Cancer hadden eerder al laten weten niet blij te zijn met de keuze van de datum door de actievoerders. Maar nu is besloten dat de protestmars om vier uur begint, en dan zijn de meeste zwemmers het water al uit. Bovendien voert de route, die begint bij het stadskantoor niet langs het parcours van de Swim to Fight Cancer, laten de actievoerders weten.


Vrijdagavond in het TV Dordrecht nieuws ziet u een interview met een van de organisatoren van de protestmars. En hoort u een reactie van het bestuur van de Cityswim.

Lees ook

borstvoeding

Moedermelk bevat vaak te veel schadelijke PFAS: 'Dit is wel schrikken'

Moedermelk bevat in één op de vijf gevallen te veel schadelijke PFAS. Dat blijkt uit een groot onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), waar de NOS over schrijft. Er is voor het onderzoek moedermelk van ruim 1600 vrouwen in Nederland onderzocht.

businkbrandvaartuig

Pleziervaartuig in brand op Dordtsche Kil, opvarenden nagekeken door ambulancepersoneel

Op het water van de Dordtsche Kil heeft vrijdagochtend een pleziervaartuig in brand gestaan. De opvarenden zijn nagekeken door ambulancepersoneel, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

coalitiepapendrecht

'Niet links, niet rechts, maar Papendrechts': dit zijn de plannen van de nieuwe coalitie

De onderhandelingen tussen PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht zijn afgerond. Onder leiding van formateur Koen Becking bereikten de partijen op 16 juni overeenstemming over een coalitieakkoord voor Papendrecht. De inhoud van het akkoord is deze vrijdag gepresenteerd.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?