gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toch protest GenX op dag Cityswim

De Swim to Fight Cancer is zaterdag 26 augustus niet het enige dat plaatsvindt in de stad. Bezorgde Dordtenaren organiseren dan namelijk ook een protestmars tegen de uitstoot van Genx door Chemours.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Donderdagmiddag heeft de organisatie van de mars overleg gehad met handhavers van de gemeente. Die hebben in principe toegezegd dat het protest door mag gaan, mits er wordt gehouden aan vooraf opgestelde regels. Een daarvan is dat de organisatoren zelf voor verkeersregelaars zorgen.

Vertegenwoordigers van de Swim to Fight Cancer hadden eerder al laten weten niet blij te zijn met de keuze van de datum door de actievoerders. Maar nu is besloten dat de protestmars om vier uur begint, en dan zijn de meeste zwemmers het water al uit. Bovendien voert de route, die begint bij het stadskantoor niet langs het parcours van de Swim to Fight Cancer, laten de actievoerders weten.


Vrijdagavond in het TV Dordrecht nieuws ziet u een interview met een van de organisatoren van de protestmars. En hoort u een reactie van het bestuur van de Cityswim.

Lees ook

artikel foto

Kleine hulpmiddelen maken langer thuis wonen makkelijker

Hoe blijf je comfortabel en zelfstandig wonen als dagelijkse handelingen door het ouder worden moeilijker worden? De oplossing zit vaak in kleine aanpassingen. Van slimme hulpmiddelen tot praktische veranderingen in huis: in de Slim langer thuis-woning in Sliedrecht ontdekken bezoekers hoe ze het dagelijks leven een stuk gemakkelijker kunnen maken.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

20261021_093104

Pontje erbij? Rijkswaterstaat 'in gesprek' over extra vaartuig in de spits

Er komt mogelijk een extra pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht. Vanwege drukte op de ene pont die vaart zoekt Rijkswaterstaat naar oplossingen. Een voorlopige oplossing is een vaart in de spits eruit halen. Tot onbegrip van reizigers.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.