gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toekomst blijft onzeker voor Vrijwilligershuis

d8c2d3523e333a99f75132c1c2ee46f0

De gemeente stelt deze week het nieuwe vrijwilligersbeleid vast. Dat betekent dat de subsidie voor het Vrijwilligershuis waarschijnlijk aan andere organisatie wordt besteed. En daar zijn de medewerkers niet blij mee.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De gemeente wil van het Vrijwilligershuis af, omdat het volgens hen niet meer voldoende functioneert. Er worden te weinig vrijwilligersvacatures vervuld. De afgelopen twee jaar is al verteld dat ze meer initiatief moesten tonen en doelgroepgerichter moesten gaan werken.

Maar in plaats daarvan moet wel een andere manier komen om vrijwilligers te ondersteunen. De gemeenteraadsleden mogen dinsdagavond commentaar leveren op de plannen van het gemeentebestuur. En daarna wordt het nieuwe vrijwilligersbeleid vastgesteld. Dat beleid moet organisaties die vrijwilligers helpen, ondersteunen. In juli moet het ingaan.

Het Vrijwilligershuis is een samenwerking tussen MEE Drechtsteden en Stichting Sociaal Kultureel Werk (SSKW). Het is ruim drie jaar geleden opgericht. Het Vrijwilligershuis kreeg 325.000 euro subsidie per jaar

Lees ook

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.