gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toekomst blijft onzeker voor Vrijwilligershuis

d8c2d3523e333a99f75132c1c2ee46f0

De gemeente stelt deze week het nieuwe vrijwilligersbeleid vast. Dat betekent dat de subsidie voor het Vrijwilligershuis waarschijnlijk aan andere organisatie wordt besteed. En daar zijn de medewerkers niet blij mee.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De gemeente wil van het Vrijwilligershuis af, omdat het volgens hen niet meer voldoende functioneert. Er worden te weinig vrijwilligersvacatures vervuld. De afgelopen twee jaar is al verteld dat ze meer initiatief moesten tonen en doelgroepgerichter moesten gaan werken.

Maar in plaats daarvan moet wel een andere manier komen om vrijwilligers te ondersteunen. De gemeenteraadsleden mogen dinsdagavond commentaar leveren op de plannen van het gemeentebestuur. En daarna wordt het nieuwe vrijwilligersbeleid vastgesteld. Dat beleid moet organisaties die vrijwilligers helpen, ondersteunen. In juli moet het ingaan.

Het Vrijwilligershuis is een samenwerking tussen MEE Drechtsteden en Stichting Sociaal Kultureel Werk (SSKW). Het is ruim drie jaar geleden opgericht. Het Vrijwilligershuis kreeg 325.000 euro subsidie per jaar

Lees ook

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.