gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toekomst blijft onzeker voor Vrijwilligershuis

d8c2d3523e333a99f75132c1c2ee46f0

De gemeente stelt deze week het nieuwe vrijwilligersbeleid vast. Dat betekent dat de subsidie voor het Vrijwilligershuis waarschijnlijk aan andere organisatie wordt besteed. En daar zijn de medewerkers niet blij mee.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De gemeente wil van het Vrijwilligershuis af, omdat het volgens hen niet meer voldoende functioneert. Er worden te weinig vrijwilligersvacatures vervuld. De afgelopen twee jaar is al verteld dat ze meer initiatief moesten tonen en doelgroepgerichter moesten gaan werken.

Maar in plaats daarvan moet wel een andere manier komen om vrijwilligers te ondersteunen. De gemeenteraadsleden mogen dinsdagavond commentaar leveren op de plannen van het gemeentebestuur. En daarna wordt het nieuwe vrijwilligersbeleid vastgesteld. Dat beleid moet organisaties die vrijwilligers helpen, ondersteunen. In juli moet het ingaan.

Het Vrijwilligershuis is een samenwerking tussen MEE Drechtsteden en Stichting Sociaal Kultureel Werk (SSKW). Het is ruim drie jaar geleden opgericht. Het Vrijwilligershuis kreeg 325.000 euro subsidie per jaar

Lees ook

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.