gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toekomst blijft onzeker voor Vrijwilligershuis

d8c2d3523e333a99f75132c1c2ee46f0

De gemeente stelt deze week het nieuwe vrijwilligersbeleid vast. Dat betekent dat de subsidie voor het Vrijwilligershuis waarschijnlijk aan andere organisatie wordt besteed. En daar zijn de medewerkers niet blij mee.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De gemeente wil van het Vrijwilligershuis af, omdat het volgens hen niet meer voldoende functioneert. Er worden te weinig vrijwilligersvacatures vervuld. De afgelopen twee jaar is al verteld dat ze meer initiatief moesten tonen en doelgroepgerichter moesten gaan werken.

Maar in plaats daarvan moet wel een andere manier komen om vrijwilligers te ondersteunen. De gemeenteraadsleden mogen dinsdagavond commentaar leveren op de plannen van het gemeentebestuur. En daarna wordt het nieuwe vrijwilligersbeleid vastgesteld. Dat beleid moet organisaties die vrijwilligers helpen, ondersteunen. In juli moet het ingaan.

Het Vrijwilligershuis is een samenwerking tussen MEE Drechtsteden en Stichting Sociaal Kultureel Werk (SSKW). Het is ruim drie jaar geleden opgericht. Het Vrijwilligershuis kreeg 325.000 euro subsidie per jaar

Lees ook

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.