gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toekomst van de Drechtsteden

126be0ca1788ac74fde0a81764dc3372

De gemeenteraad heeft woensdagavond gesproken over de toekomst van de samenwerking van de Drechtsteden. De Commissie Deetman voerde hier een onderzoek naar uit.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Verslaggever Maarten Wijk sprak voorafgaande aan de vergadering met burgemeester Wouter Kolff. Hij is een uitgesproken voorstander van een goede en vergaande samenwerking tussen de verschillende gemeenten.Volgens hem hebben de Drechtsteden veel overeenkomsten door hun geografische ligging. En zijn daardoor uitermate geschikt om veel belangrijke zaken samen te organiseren.

De raadsleden waren verdeeld. Volgens Aydin Gundogdu van Beter voor Dordt kan er wel worden samengewerkt, maar moet de identiteit van aparte gemeenten wel gewaarborgd blijven. Ahmet Polat van D66 kan de samenwerking niet ver genoeg gaan. Wat hem betreft worden alle steden samengevoegd tot een Drechtstad.

De toekomst zal moeten uitwijzen hoe ver de samenwerking zich uitstrekt.


Lees ook

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.