gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toekomst van de Drechtsteden

126be0ca1788ac74fde0a81764dc3372

De gemeenteraad heeft woensdagavond gesproken over de toekomst van de samenwerking van de Drechtsteden. De Commissie Deetman voerde hier een onderzoek naar uit.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Verslaggever Maarten Wijk sprak voorafgaande aan de vergadering met burgemeester Wouter Kolff. Hij is een uitgesproken voorstander van een goede en vergaande samenwerking tussen de verschillende gemeenten.Volgens hem hebben de Drechtsteden veel overeenkomsten door hun geografische ligging. En zijn daardoor uitermate geschikt om veel belangrijke zaken samen te organiseren.

De raadsleden waren verdeeld. Volgens Aydin Gundogdu van Beter voor Dordt kan er wel worden samengewerkt, maar moet de identiteit van aparte gemeenten wel gewaarborgd blijven. Ahmet Polat van D66 kan de samenwerking niet ver genoeg gaan. Wat hem betreft worden alle steden samengevoegd tot een Drechtstad.

De toekomst zal moeten uitwijzen hoe ver de samenwerking zich uitstrekt.


Lees ook

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

yv202674yv202674A1D01324

FC Dordrecht slikt zes tegengoals in drukbezocht oefenduel met Feyenoord

Het was een commerciële superdag voor FC Dordrecht, maar sportief had de ploeg zaterdagmiddag weinig in te brengen tegen Feyenoord: 0-6. Vier van de zes treffers in het oefenduel vielen voor rust.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.