gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toeristen komen in voor- en naseizoen

"De mensen komen met name voor het unieke historische karakter. Rondvaarten, het Dordrechts Museum en de authentieke winkelstraten, waar onder andere het Kunstrondje Dordt plaats vindt, zijn populair."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Danny den Braber van Dordrecht Marketing weet ook waarom er nog steeds elk jaar meer toeristen naar de stad komen. "Er zijn de afgelopen jaren wat attracties bijgekomen en verbouwd." 


Daarnaast is er meer geïnvesteerd in de marketing van de stad voor Vlaams en Duits publiek. "Daar voeren we campagne en we merken dat dit meer internationale toeristen naar de stad brengt." In de toekomst wil de stad mogelijk meer Scandinaviërs, Italianen en Spanjaarden naar Dordrecht leiden.

Gevolgen van negatieve berichten in het landelijk nieuws, zoals giftig drinkwater door Gen-X, zijn nog niet te meten. "Gelukkig hebben we dat nog niet gemerkt. We worden met Dordrecht vaak geassocieerd met het bekende spreekwoord 'Hoe dichter bij Dordt...', maar daar kan je nog een positieve draai aangeven. We kunnen nog niet echt zien of slecht nieuws in het land toeristen beïnvloedt."

Foto: toerist op het Groothoofd

Lees ook

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.