Dordrecht, Netherlands

Toeristen komen in voor- en naseizoen

"De mensen komen met name voor het unieke historische karakter. Rondvaarten, het Dordrechts Museum en de authentieke winkelstraten, waar onder andere het Kunstrondje Dordt plaats vindt, zijn populair."
Petra Scheurwater | 22 augustus 2017 20:29 | Aangepast op 22 augustus 2017 20:29
Danny den Braber van Dordrecht Marketing weet ook waarom er nog steeds elk jaar meer toeristen naar de stad komen. "Er zijn de afgelopen jaren wat attracties bijgekomen en verbouwd." 


Daarnaast is er meer geïnvesteerd in de marketing van de stad voor Vlaams en Duits publiek. "Daar voeren we campagne en we merken dat dit meer internationale toeristen naar de stad brengt." In de toekomst wil de stad mogelijk meer Scandinaviërs, Italianen en Spanjaarden naar Dordrecht leiden.

Gevolgen van negatieve berichten in het landelijk nieuws, zoals giftig drinkwater door Gen-X, zijn nog niet te meten. "Gelukkig hebben we dat nog niet gemerkt. We worden met Dordrecht vaak geassocieerd met het bekende spreekwoord 'Hoe dichter bij Dordt...', maar daar kan je nog een positieve draai aangeven. We kunnen nog niet echt zien of slecht nieuws in het land toeristen beïnvloedt."

Foto: toerist op het Groothoofd

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Lees ook

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...

Sliedrechter vast voor grootste drugsvangst ooit

Een Sliedrechter van 52 zit vast voor een van de grootste drugsvangsten die de douane ooit heeft ged...

Let op: dieven hebben het gemunt op auto-emblemen

De politie waarschuwt voor dieven die het hebben gemunt op Volkswagen-emblemen. In korte tijd hebben...

Waterschap helpt bij bestrijding van muskusratten, in 2034 moeten ze zijn uitgeroeid

Waterschap Rivierenland helpt andere waterschappen de bestrijding van muskusratten op te voeren. Het...