Dordrecht, Netherlands

Toestemming gegeven voor doden alle Canadese ganzen

Beschermde vogelsoorten, zoals de Canadese gans, mogen onbeperkt afgeschoten worden. De Raad van State heeft vandaag bepaald dat de provincie Zuid-Holland hier toestemming voor af mag geven.
Lois Haanskorf | 24 oktober 2018 12:38 | Aangepast op 24 oktober 2018 12:38
De populatie moet teruglopen naar nul dieren. De ganzen brengen schade aan de landbouw, doordat zij gras en gewassen opeten. Jagers krijgen toestemming om de ganzen te doden en de eieren te bewerken.


Beschermde vogels mogen volgens de wetgeving afgeschoten worden als aan alle voorwaarden wordt voldaan. De landbouwschade moet op geen enkel andere manier teruggedrongen kunnen worden en het behoud van het soort mag niet in gevaar komen. Volgens de Raad van State is er geen andere oplossing.


De Natuur en Milieufederatie Zuid-Holland (NMZH) is teleurgesteld. Volgens hen blijkt uit de uitspraak dat een soort gelijktijdig beschermd kan zijn en alle exemplaren afgeschoten mogen worden.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Drie minderjarigen gevonden na vermissing, één van hen uit Hardinxveld-Giessendam

Omroep Brabant | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 09:13

Lees ook

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...

Verbouwing van dit pand kan beginnen: raad stemt in met miljoenenbedrag

De voorbereidingen voor een grondige verbouwing van een bedrijfspand aan de Havenstraat in Ridderker...

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Onbekenden hebben deze week eieren tegen de ramen van de asielopvang voor minderjarigen in Papendrec...

Abdalla valt in slaap en rijdt voetganger dood, rechter geeft hem celstraf

Dordtenaar Abdalla S. is veroordeeld tot één jaar cel en een rijontzegging van drie jaar. De 36-jari...