Dordrecht, Netherlands

Toestemming gegeven voor doden alle Canadese ganzen

Beschermde vogelsoorten, zoals de Canadese gans, mogen onbeperkt afgeschoten worden. De Raad van State heeft vandaag bepaald dat de provincie Zuid-Holland hier toestemming voor af mag geven.
Lois Haanskorf | 24 oktober 2018 12:38 | Aangepast op 24 oktober 2018 12:38
De populatie moet teruglopen naar nul dieren. De ganzen brengen schade aan de landbouw, doordat zij gras en gewassen opeten. Jagers krijgen toestemming om de ganzen te doden en de eieren te bewerken.


Beschermde vogels mogen volgens de wetgeving afgeschoten worden als aan alle voorwaarden wordt voldaan. De landbouwschade moet op geen enkel andere manier teruggedrongen kunnen worden en het behoud van het soort mag niet in gevaar komen. Volgens de Raad van State is er geen andere oplossing.


De Natuur en Milieufederatie Zuid-Holland (NMZH) is teleurgesteld. Volgens hen blijkt uit de uitspraak dat een soort gelijktijdig beschermd kan zijn en alle exemplaren afgeschoten mogen worden.

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Man aangehouden voor bedreiging in huiselijke sfeer

Corrado Francke | 9 mei 2025 17:53

Mes in beslag genomen na vechtpartij bij autowasstraat

Redactie Streek 56 | 12 mei 2025 16:34

Lees ook

Fietsforenzen worden naar de goede plek gezwaaid: 'Ik wist het niet'

De nieuwe fietsenstalling aan de achterkant van station Dordrecht heeft plaats voor 1800 fietsen. Te...

Na vechtpartij, krijgt deze wasstraat inbrekers op bezoek

Nog geen 24 uur na een vechtpartij, heeft een wasstraat aan de Merwedestraat in Dordrecht bezoek geh...

112-nieuws: man blust brand bij de buurman, fietser in ziekenhuis door botsing

Een Dordtenaar heeft met zijn tuinslang een brandje op het balkon van zijn buurman geblust. In het c...

Dit is de gemeente met de minste speeltuinen in onze streek

Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht zijn de gemeenten in Zuid-Holland met de minste speeltuinen per du...

Moestuinherstel Papendrecht komende week van start: geen afgraving, wel schone grond

De proef om meerdere moestuintjes in de streek van PFAS te ontdoen gaat op 19 mei van start in Papen...

De Plucheplakkers blikken vooruit op de play-offs

FC Dordrecht start dinsdag aan de play-offs om promotie. Na de 4-1 thuisoverwinning op kampioen FC V...