Dordrecht, Netherlands

Toilettasje voor daklozen: 'Hygiëne is op dit moment belangrijker dan ooit'

Een toilettasje voor de daklozen met daarin onder andere een tandenborstel, tandpasta en deodorant. Dat is een idee van straatbarbier Sjoerd de Vries die voor dat doel een inzamelingsactie is begonnen.
Vivian Rutte | 4 februari 2021 11:50 | Aangepast op 4 februari 2021 11:50
Dinsdagavond werden de eerste vijftig tasjes uitgedeeld in Dordrecht. De ontvangers waren er blij mee, maar niet iedereen liet dat blijken. "Normaal gesproken knip ik dak- en thuislozen en niet iedereen vindt het even gemakkelijk om dankbaarheid te tonen. Dus ook reacties op het toilettasje waren wisselend. Het gaat hier om heel unieke mensen. Maar als één op de drie mij bedankt dan weet ik dat de rest ook dankbaar is."


Toilettassen uitgedeeld

Volgens De Vries hebben daklozen enorm veel behoefte aan z'n tas met wat spulletjes. "Ik heb op verschillende locaties gezien dat mensen rondlopen met een losse tandenborstel ergens in hun tas en vaak hebben ze geen eigen zeep. Daarom dacht ik: dat kan wat uitgebreider en misschien ook hygiënischer. Vandaar de toilettas waar ze hun spulletjes bij elkaar kunnen houden."

De straatbarbier die vanwege de corona niet meer mag knippen, wil minstens vijfhonderd tasjes kunnen uitdelen. Inmiddels zit hij bijna op de helft. "We hebben tweehonderd tasjes die we kunnen uitdelen. We zijn begonnen in Dordrecht, omdat daar minder daklozen zijn dan in Rotterdam en wij in eerste instantie nog vijftig tasjes hadden. Inmiddels kunnen we ook in de nachtopvang in Rotterdam die tasjes uitdelen."

Hygiëne belangrijker dan ooit

Hygiëne is op dit moment belangrijker dan ooit, zegt De Vries. "Het is een lastige tijd voor de daklozen, op veel locaties liggen meerdere mensen in een ruimte. Als een van hen corona heeft, dan kan het virus zich snel verspreiden."

De Vries hoopt dan ook dat veel mensen de actie zullen steunen. "Ik ken een mondhygiënist die tweehonderd tandenborstels heeft gedoneerd. Nu beschikt niet iedereen over zoveel tandenborstels, maar je kunt ook helpen door een bedrag te doneren via de website.

Foto: Rijnmond/De Straatbarbier

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

Treinverkeer ontregeld van en naar Breda, bus als alternatief

Er is sinds vanochtend 06.30 uur geen treinverkeer van en naar Breda mogelijk door een systeemstorin...

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...

Man die onder de jurk van een vrouw filmde, meldt zichzelf bij politie

De man die met zijn telefoon onder een jurk van een vrouw filmde, heeft zichzelf gemeld bij de polit...

PvdA/GroenLinks doet toch mee aan verkiezingen in Hardinxveld-Giessendam

Onverwachts links geluid in Hardinxveld-Giessendam: PvdA en GroenLinks doen in 2026 toch mee aan de ...

Lotte van Drunen krijgt belangrijkste Nederlandse motorsportprijs

Lotte van Drunen is sinds zaterdag de trotse eigenaar van de Hans de Beaufort-beker. Dat is de belan...

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...