Dordrecht, Netherlands

Toilettasje voor daklozen: 'Hygiëne is op dit moment belangrijker dan ooit'

Een toilettasje voor de daklozen met daarin onder andere een tandenborstel, tandpasta en deodorant. Dat is een idee van straatbarbier Sjoerd de Vries die voor dat doel een inzamelingsactie is begonnen.
Vivian Rutte | 4 februari 2021 11:50 | Aangepast op 4 februari 2021 11:50
Dinsdagavond werden de eerste vijftig tasjes uitgedeeld in Dordrecht. De ontvangers waren er blij mee, maar niet iedereen liet dat blijken. "Normaal gesproken knip ik dak- en thuislozen en niet iedereen vindt het even gemakkelijk om dankbaarheid te tonen. Dus ook reacties op het toilettasje waren wisselend. Het gaat hier om heel unieke mensen. Maar als één op de drie mij bedankt dan weet ik dat de rest ook dankbaar is."


Toilettassen uitgedeeld

Volgens De Vries hebben daklozen enorm veel behoefte aan z'n tas met wat spulletjes. "Ik heb op verschillende locaties gezien dat mensen rondlopen met een losse tandenborstel ergens in hun tas en vaak hebben ze geen eigen zeep. Daarom dacht ik: dat kan wat uitgebreider en misschien ook hygiënischer. Vandaar de toilettas waar ze hun spulletjes bij elkaar kunnen houden."

De straatbarbier die vanwege de corona niet meer mag knippen, wil minstens vijfhonderd tasjes kunnen uitdelen. Inmiddels zit hij bijna op de helft. "We hebben tweehonderd tasjes die we kunnen uitdelen. We zijn begonnen in Dordrecht, omdat daar minder daklozen zijn dan in Rotterdam en wij in eerste instantie nog vijftig tasjes hadden. Inmiddels kunnen we ook in de nachtopvang in Rotterdam die tasjes uitdelen."

Hygiëne belangrijker dan ooit

Hygiëne is op dit moment belangrijker dan ooit, zegt De Vries. "Het is een lastige tijd voor de daklozen, op veel locaties liggen meerdere mensen in een ruimte. Als een van hen corona heeft, dan kan het virus zich snel verspreiden."

De Vries hoopt dan ook dat veel mensen de actie zullen steunen. "Ik ken een mondhygiënist die tweehonderd tandenborstels heeft gedoneerd. Nu beschikt niet iedereen over zoveel tandenborstels, maar je kunt ook helpen door een bedrag te doneren via de website.

Foto: Rijnmond/De Straatbarbier

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Redactie Streek 56 | Jasper Kluten | 8 jan 2026 17:05

Lees ook

Dordtse raad blikt terug op gladheidsbestrijding: ‘Veel verbetering mogelijk’

“We gaan de routekaart voor dit weer nogmaals evalueren”, belooft wethouder Marc Merx aan de raad. V...

LUISTER: ‘Ik word door ouderen uitgescholden.’ Een podcast over fatbikejeugd

Ze zouden ouderen omverrijden, spugen, schelden of zelfs een supermarkt binnenrijden. Of je het nu m...

Op de markt van je zooi af: bij deze mobiele milieuwagen kan het

Geen tijd of mogelijkheid om met je chemisch- of elektrisch afval naar een milieustraat te rijden? I...

Jonge dealer op heterdaad betrapt: grote hoeveelheid drugs in auto

De politie van Dordrecht heeft een jonge drugsdealer op heterdaad betrapt. Dat gebeurde al op donder...

Opnieuw peperdure behandeling voor Jetske, maar die wordt niet vergoed: 'Oneerlijk'

Jetske Postma is opzoek naar geld voor een peperdure behandeling in het buitenland. Aankomende donde...

Nieuwe Kinderraad geïnstalleerd: ‘Geen beleid over kinderen, maar mét ze’

“Ik beloof dat...”, spreken 18 nieuwe Kinderraadsleden de burgemeester van Sliedrecht toe. De Kinder...