gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tomadohuis heeft weer kunstwerk

Het Tomadohuis heeft weer een nieuw kunstwerk. Vanochtend is het geplaatst. Het bestaat uit zes ruiten.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het kunstwerk is ontwerpen door kunstenaar Rob van Trier uit Tilburg. De plaatsing was een hele klus. De ruiten zijn twee woonlagen hoog.

Oorspronkelijk had het Tomadohuis een verlicht glazen kunstwerk aan de gevel. Als gevolg van slecht onderhoud vielen daar in de jaren 70 delen vanaf. Begin jaren 80 is het daarom verwijderd en vervangen door een ander kunstwerk. Ook dat kunstwerk is later verwijderd.

Het Tomadohuis was het hoofdkantoor van de in huishoudelijke artikelen handelende firma Tomado. De constructie van het pand was architectonisch bijzonder. Ook de inrichting was revolutionair. Na de ondergang van het bedrijf heeft het pand meerdere kantoorfuncties gehad. Tegenwoordig zijn in het gebouw lofts en appartementen gemaakt. Enkele zijn nog te huur.




Lees ook

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.