gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tomadohuis heeft weer kunstwerk

Het Tomadohuis heeft weer een nieuw kunstwerk. Vanochtend is het geplaatst. Het bestaat uit zes ruiten.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het kunstwerk is ontwerpen door kunstenaar Rob van Trier uit Tilburg. De plaatsing was een hele klus. De ruiten zijn twee woonlagen hoog.

Oorspronkelijk had het Tomadohuis een verlicht glazen kunstwerk aan de gevel. Als gevolg van slecht onderhoud vielen daar in de jaren 70 delen vanaf. Begin jaren 80 is het daarom verwijderd en vervangen door een ander kunstwerk. Ook dat kunstwerk is later verwijderd.

Het Tomadohuis was het hoofdkantoor van de in huishoudelijke artikelen handelende firma Tomado. De constructie van het pand was architectonisch bijzonder. Ook de inrichting was revolutionair. Na de ondergang van het bedrijf heeft het pand meerdere kantoorfuncties gehad. Tegenwoordig zijn in het gebouw lofts en appartementen gemaakt. Enkele zijn nog te huur.




Lees ook

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.