Dordrecht, Netherlands

Tomadohuis heeft weer kunstwerk

Het Tomadohuis heeft weer een nieuw kunstwerk. Vanochtend is het geplaatst. Het bestaat uit zes ruiten.
Peter Tromp | 4 oktober 2016 12:58 | Aangepast op 4 oktober 2016 12:58
Het kunstwerk is ontwerpen door kunstenaar Rob van Trier uit Tilburg. De plaatsing was een hele klus. De ruiten zijn twee woonlagen hoog.

Oorspronkelijk had het Tomadohuis een verlicht glazen kunstwerk aan de gevel. Als gevolg van slecht onderhoud vielen daar in de jaren 70 delen vanaf. Begin jaren 80 is het daarom verwijderd en vervangen door een ander kunstwerk. Ook dat kunstwerk is later verwijderd.

Het Tomadohuis was het hoofdkantoor van de in huishoudelijke artikelen handelende firma Tomado. De constructie van het pand was architectonisch bijzonder. Ook de inrichting was revolutionair. Na de ondergang van het bedrijf heeft het pand meerdere kantoorfuncties gehad. Tegenwoordig zijn in het gebouw lofts en appartementen gemaakt. Enkele zijn nog te huur.




Lees ook

Ben Corino brengt eerst plaat uit; O Schapenkop…..

Oh Denneboom, Oh Denneboom, maar dan op z'n Dordts. Dan krijg je natuurlijk O Schapekop, O Schapekop...

Lokale cadeautjes worden bezorgd met de tax

De gemeente Dordrecht komt samen met Dordrecht Marketing en de POBD met extra initiatieven om ondern...

Te veel gasten negeren bezoekregel, ziekenhuis neemt maatregelen: ‘Discussiëren kost veel tijd en energie’

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat gasten die de bezoekregeling negeren niet meer toelaten tot he...

Blij met de boosterprik op tweede kerstdag: 'Een mooi kerstcadeautje'

Geen bezoekje aan de meubelboulevard, dit jaar op tweede kerstdag en ook naar het Kerstcircus zit er...

Dit zijn de maatregelen rondom oud en nieuw

Net als vorig jaar is er komende jaarwisseling weer een aantal maatregelen getroffen. Ook al verschi...

Beperkte kans op overlast door hoge waterstand woensdagavond

Het rivierwater rondom het eiland van Dordrecht is hoger dan gebruikelijk, meldt gemeente op Faceboo...