gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toneeltoren van Kunstmin de hele maand maart verlicht

412fc2a0c2f2d963807250ac0718e316

Wie rond een uur of 19:00 langs Kunstmin loopt, ziet sinds kort een verlichte toneeltoren. Tot en met het eind van de maand is hier namelijk een videoprojectie van Arno Coenen te zien. "We hopen dat het voor bezoekers even een hele fijne mentale oppepper is," zegt Aline de Jong van Kunstmin.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
De videoprojectie is een ode aan de gezondheidszorg. "Een belangrijk personage in de video is een verpleegster," vervolgt Aline. "Alleen heeft deze verpleegster een muzieknootje op haar kapje." Hiermee laat Arno zien dat het, zeker in deze coronatijd, belangrijk is om aan je gezondheid te denken. Zowel fysiek als mentaal. "Een bruistablet voor je mentale gezondheid."

Arno Coenen is een bekend kunstenaar die vooral werkt met digitale media. Ook heeft hij onder andere het dak van de Markthal ontworpen. In een audiotour, die te beluisteren is via de site van Kunstmin, legt Arno uit wat de video verder nog meer inhoudt. Op deze manier hoopt Kunstmin een beetje binding te houden met de inwoners van Dordrecht: "We missen ze enorm."

Lees ook

2607235006

Scheur in installatie bij kunststofbedrijf, medewerker nagekeken door ambulancepersoneel

Bij kunststofbedrijf Delrin, op het terrein van chemiebedrijf Chemours in Dordrecht, heeft donderdagochtend iemand slib over zich heen gekregen. Dat gebeurde nadat een scheur ontstond in een slibreactor, die daarna omviel.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.