gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toneeltoren van Kunstmin de hele maand maart verlicht

412fc2a0c2f2d963807250ac0718e316

Wie rond een uur of 19:00 langs Kunstmin loopt, ziet sinds kort een verlichte toneeltoren. Tot en met het eind van de maand is hier namelijk een videoprojectie van Arno Coenen te zien. "We hopen dat het voor bezoekers even een hele fijne mentale oppepper is," zegt Aline de Jong van Kunstmin.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
De videoprojectie is een ode aan de gezondheidszorg. "Een belangrijk personage in de video is een verpleegster," vervolgt Aline. "Alleen heeft deze verpleegster een muzieknootje op haar kapje." Hiermee laat Arno zien dat het, zeker in deze coronatijd, belangrijk is om aan je gezondheid te denken. Zowel fysiek als mentaal. "Een bruistablet voor je mentale gezondheid."

Arno Coenen is een bekend kunstenaar die vooral werkt met digitale media. Ook heeft hij onder andere het dak van de Markthal ontworpen. In een audiotour, die te beluisteren is via de site van Kunstmin, legt Arno uit wat de video verder nog meer inhoudt. Op deze manier hoopt Kunstmin een beetje binding te houden met de inwoners van Dordrecht: "We missen ze enorm."

Lees ook

PSX_20260529_191757

Bewoners afgebrande woonboerderij dankbaar voor hulp: 'Geraakt door de enorme betrokkenheid'

De bewoners van de woonboerderij die vrijdag in Bleskensgraaf in vlammen is opgegaan, hebben hun dank uitgesproken voor alle hulp sindsdien. Ze kregen een dag later al vervangende woon- en werkruimte. “Deze gebeurtenis laat zien hoe kwetsbaar alles kan zijn, maar ook hoeveel kracht er schuilt in saamhorigheid, medemenselijkheid en geloof.”

archieffotopolitie

Vechtpartijen in Brabant na bekerfinale met Zwijndrechtse club

Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.

pexels-ekaterina-bolovtsova-6077326

Ook tweede verzoek Ridderkerk tegen regionale samenwerking door rechter toegewezen

De provincie Zuid-Holland mag voorlopig geen verdere stappen zetten om Ridderkerk te verplichten deel te nemen aan een regionale samenwerking voor woonruimteverdeling. Zo heeft de voorzieningenrechter van de Raad van State geconcludeerd. Het is het tweede verzoek van de gemeente Ridderkerk om een voorlopige voorziening die wordt toegewezen.

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.