gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toneeltoren van Kunstmin de hele maand maart verlicht

412fc2a0c2f2d963807250ac0718e316

Wie rond een uur of 19:00 langs Kunstmin loopt, ziet sinds kort een verlichte toneeltoren. Tot en met het eind van de maand is hier namelijk een videoprojectie van Arno Coenen te zien. "We hopen dat het voor bezoekers even een hele fijne mentale oppepper is," zegt Aline de Jong van Kunstmin.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
De videoprojectie is een ode aan de gezondheidszorg. "Een belangrijk personage in de video is een verpleegster," vervolgt Aline. "Alleen heeft deze verpleegster een muzieknootje op haar kapje." Hiermee laat Arno zien dat het, zeker in deze coronatijd, belangrijk is om aan je gezondheid te denken. Zowel fysiek als mentaal. "Een bruistablet voor je mentale gezondheid."

Arno Coenen is een bekend kunstenaar die vooral werkt met digitale media. Ook heeft hij onder andere het dak van de Markthal ontworpen. In een audiotour, die te beluisteren is via de site van Kunstmin, legt Arno uit wat de video verder nog meer inhoudt. Op deze manier hoopt Kunstmin een beetje binding te houden met de inwoners van Dordrecht: "We missen ze enorm."

Lees ook

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

politiestock

Man onder bedreiging van vuurwapen beroofd tijdens verkoopafspraak

Een man is woensdagavond beroofd in Ridderkerk onder bedreiging van een vuurwapen. Ook is het slachtoffer geslagen met een hamer, meldt de politie.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

christels-fireworks-1880042_1920

Zelf vuurwerk afsteken? Het mag nergens in onze streek, behalve in deze gemeente

In geen enkele gemeente in onze streek is het afsteken van vuurwerk door inwoners komende jaarwisseling toegestaan, behalve in de gemeente Molenlanden. Daar zijn er twee kernen die een ontheffing hebben aangevraagd bij de gemeente.