gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

TopASz Award: belt als ze kan eerder een uitslag door

243074bea5aae2b0a7f28483d6d60755

Het ziekenhuis. We komen er liever niet, maar als we er zijn worden we graag zo goed mogelijk geholpen. Het Albert Schweitzer ziekenhuis zet met de TopASz Award jaarlijks de arts, medewerker of afdeling in het zonnetje die zich extra heeft ingezet voor de patiënt.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Een recordaantal van 338 mensen heeft dit jaar hun favoriete zorgmedewerker aangedragen bij het ziekenhuis. De Cliëntenraad heeft vijf genomineerden gekozen voor de TopASz Award 2018. Verslaggever Jordy Nijenhuis gaat met alle genomineerden op pad. Woensdag gaat hij op bezoek bij verpleegkundig specialist Chirurgie, Lesley Koet.

"Ze heeft ons super begeleidt in ons proces.”, schrijft een patiënt bij de nominatie voor Koet. “Is altijd begripvol, eerlijk, meelevend en zeer duidelijk!! Belt ook eerder als ze tijd heeft om een uitslag door te geven."


“De vriendelijkheid ten top”, schrijft een ander op Facebook. De zus van een patiënt van Koet vult aan: “Voor mijn broer altijd zo aardig, mijn zoon en ik komen dan mee. En kundig.”


Een heel goed gevoel

Lesley Koet is verpleegkundig specialist op de afdeling Chirurgie. Ze begeleidt daarbij met name patiënten met darmkanker van begin tot het eind: vanaf de diagnose, de behandeling tot aan de controleperiode erna.


“Ik kan vaak vaak voor de patiënt het verschil kan maken in hoe ze het proces ervaren. Ik zet mij heel hard in om het vervelende wat een patiënt moet doorstaan, zo goed mogelijk te laten verlopen.”


Voor Koet is de nominatie een bekroning op alle energie die ze in haar werk stopt om het zo goed mogelijk voor patiënten te organiseren.


“Ik voel me heel erg vereerd en het is een heel goed gevoel dat de patiënt laat weten dat ze waarderen wat ik hier doe.”


Ontvangstruimte

Naast verpleegkundig specialist Chirurgie Lesley Koet, zijn ook de poliklinische apotheek, de kinderartsen en verpleegkundig specialist Kindergeneeskunde, maag-darm-leverarts Ruud Beukers en de kinderartsen en neuroloog Janet de Beukelaar genomineerd. Van alle vijf de genomineerden heeft TV Dordrecht een portret gemaakt. Die worden uitgezonden in de laatste week van 2018 en de eerste week van 2019.


Een jury onder leiding van burgemeester Wouter Kolff besluit wie de award wint. Het geldbedrag wordt op de afdeling besteed voor meer patiëntvriendelijkheid. Als Lesley Koet wint, komt er op de afdeling een ‘ontvangstruimte’.


“Wij hebben nu weinig mogelijkheden voor patiënten om zich even terug te trekken op het moment dat ze slecht nieuws hebben gehad of even tijd voor zichzelf nodig hebben. Daar zouden we graag een ontvangstruimte voor willen, zodat een patiënt niet direct door naar huis moet terwijl hij nog de emoties moet verwerken van wat hij net te horen heeft gekregen.”


Op 10 januari 2019 wordt de winnaar bekendgemaakt tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst in het ziekenhuis.

Lees ook

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.