gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

TopASz Award: belt als ze kan eerder een uitslag door

243074bea5aae2b0a7f28483d6d60755

Het ziekenhuis. We komen er liever niet, maar als we er zijn worden we graag zo goed mogelijk geholpen. Het Albert Schweitzer ziekenhuis zet met de TopASz Award jaarlijks de arts, medewerker of afdeling in het zonnetje die zich extra heeft ingezet voor de patiënt.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Een recordaantal van 338 mensen heeft dit jaar hun favoriete zorgmedewerker aangedragen bij het ziekenhuis. De Cliëntenraad heeft vijf genomineerden gekozen voor de TopASz Award 2018. Verslaggever Jordy Nijenhuis gaat met alle genomineerden op pad. Woensdag gaat hij op bezoek bij verpleegkundig specialist Chirurgie, Lesley Koet.

"Ze heeft ons super begeleidt in ons proces.”, schrijft een patiënt bij de nominatie voor Koet. “Is altijd begripvol, eerlijk, meelevend en zeer duidelijk!! Belt ook eerder als ze tijd heeft om een uitslag door te geven."


“De vriendelijkheid ten top”, schrijft een ander op Facebook. De zus van een patiënt van Koet vult aan: “Voor mijn broer altijd zo aardig, mijn zoon en ik komen dan mee. En kundig.”


Een heel goed gevoel

Lesley Koet is verpleegkundig specialist op de afdeling Chirurgie. Ze begeleidt daarbij met name patiënten met darmkanker van begin tot het eind: vanaf de diagnose, de behandeling tot aan de controleperiode erna.


“Ik kan vaak vaak voor de patiënt het verschil kan maken in hoe ze het proces ervaren. Ik zet mij heel hard in om het vervelende wat een patiënt moet doorstaan, zo goed mogelijk te laten verlopen.”


Voor Koet is de nominatie een bekroning op alle energie die ze in haar werk stopt om het zo goed mogelijk voor patiënten te organiseren.


“Ik voel me heel erg vereerd en het is een heel goed gevoel dat de patiënt laat weten dat ze waarderen wat ik hier doe.”


Ontvangstruimte

Naast verpleegkundig specialist Chirurgie Lesley Koet, zijn ook de poliklinische apotheek, de kinderartsen en verpleegkundig specialist Kindergeneeskunde, maag-darm-leverarts Ruud Beukers en de kinderartsen en neuroloog Janet de Beukelaar genomineerd. Van alle vijf de genomineerden heeft TV Dordrecht een portret gemaakt. Die worden uitgezonden in de laatste week van 2018 en de eerste week van 2019.


Een jury onder leiding van burgemeester Wouter Kolff besluit wie de award wint. Het geldbedrag wordt op de afdeling besteed voor meer patiëntvriendelijkheid. Als Lesley Koet wint, komt er op de afdeling een ‘ontvangstruimte’.


“Wij hebben nu weinig mogelijkheden voor patiënten om zich even terug te trekken op het moment dat ze slecht nieuws hebben gehad of even tijd voor zichzelf nodig hebben. Daar zouden we graag een ontvangstruimte voor willen, zodat een patiënt niet direct door naar huis moet terwijl hij nog de emoties moet verwerken van wat hij net te horen heeft gekregen.”


Op 10 januari 2019 wordt de winnaar bekendgemaakt tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst in het ziekenhuis.

Lees ook

distelapparath-drive-in-theater-5164481

Drive-in bioscoop door weersvoorspellingen verplaatst: ‘Veiligheid voorop’

De drive-in bioscoop waar komend weekend aan de Laan van Europa elf films vertoond zouden worden, gaat niet door. Dat heeft de organisatie besloten vanwege de verwachte stormachtige weersomstandigheden. De unieke manier om films te bekijken wordt nu verplaatst naar begin volgend jaar.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

Foto website 2

Sloopauto’s en bierkratten in je tuin: vrienden verrassen stel op trouwdag

Een niet alledaags gezicht voor de woning van Lou en Wil aan de Plantageweg in Alblasserdam. Het stel trouwt deze donderdag en alle voorbijgangers zullen dat weten ook: de voortuin van het liefdeskoppel staat vol met sloopauto’s, verkeersborden en bierkratten.