gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

TopASz Award: belt als ze kan eerder een uitslag door

243074bea5aae2b0a7f28483d6d60755

Het ziekenhuis. We komen er liever niet, maar als we er zijn worden we graag zo goed mogelijk geholpen. Het Albert Schweitzer ziekenhuis zet met de TopASz Award jaarlijks de arts, medewerker of afdeling in het zonnetje die zich extra heeft ingezet voor de patiënt.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Een recordaantal van 338 mensen heeft dit jaar hun favoriete zorgmedewerker aangedragen bij het ziekenhuis. De Cliëntenraad heeft vijf genomineerden gekozen voor de TopASz Award 2018. Verslaggever Jordy Nijenhuis gaat met alle genomineerden op pad. Woensdag gaat hij op bezoek bij verpleegkundig specialist Chirurgie, Lesley Koet.

"Ze heeft ons super begeleidt in ons proces.”, schrijft een patiënt bij de nominatie voor Koet. “Is altijd begripvol, eerlijk, meelevend en zeer duidelijk!! Belt ook eerder als ze tijd heeft om een uitslag door te geven."


“De vriendelijkheid ten top”, schrijft een ander op Facebook. De zus van een patiënt van Koet vult aan: “Voor mijn broer altijd zo aardig, mijn zoon en ik komen dan mee. En kundig.”


Een heel goed gevoel

Lesley Koet is verpleegkundig specialist op de afdeling Chirurgie. Ze begeleidt daarbij met name patiënten met darmkanker van begin tot het eind: vanaf de diagnose, de behandeling tot aan de controleperiode erna.


“Ik kan vaak vaak voor de patiënt het verschil kan maken in hoe ze het proces ervaren. Ik zet mij heel hard in om het vervelende wat een patiënt moet doorstaan, zo goed mogelijk te laten verlopen.”


Voor Koet is de nominatie een bekroning op alle energie die ze in haar werk stopt om het zo goed mogelijk voor patiënten te organiseren.


“Ik voel me heel erg vereerd en het is een heel goed gevoel dat de patiënt laat weten dat ze waarderen wat ik hier doe.”


Ontvangstruimte

Naast verpleegkundig specialist Chirurgie Lesley Koet, zijn ook de poliklinische apotheek, de kinderartsen en verpleegkundig specialist Kindergeneeskunde, maag-darm-leverarts Ruud Beukers en de kinderartsen en neuroloog Janet de Beukelaar genomineerd. Van alle vijf de genomineerden heeft TV Dordrecht een portret gemaakt. Die worden uitgezonden in de laatste week van 2018 en de eerste week van 2019.


Een jury onder leiding van burgemeester Wouter Kolff besluit wie de award wint. Het geldbedrag wordt op de afdeling besteed voor meer patiëntvriendelijkheid. Als Lesley Koet wint, komt er op de afdeling een ‘ontvangstruimte’.


“Wij hebben nu weinig mogelijkheden voor patiënten om zich even terug te trekken op het moment dat ze slecht nieuws hebben gehad of even tijd voor zichzelf nodig hebben. Daar zouden we graag een ontvangstruimte voor willen, zodat een patiënt niet direct door naar huis moet terwijl hij nog de emoties moet verwerken van wat hij net te horen heeft gekregen.”


Op 10 januari 2019 wordt de winnaar bekendgemaakt tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst in het ziekenhuis.

Lees ook

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

pw20260801_WAL5363

FC Dordrecht klaar voor competitiestart: 'Play-offs zeker haalbaar’

Na zeven weken voorbereiding begint FC Dordrecht vrijdagavond de competitie in eigen huis. Aan de Krommedijk ontvangt de ploeg van de nieuwbakken hoofdtrainer Paul Nuijten Jong Ajax, uitgerekend de ploeg die de Brabander het laatste deel van vorig seizoen coachte.

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.