Dordrecht, Netherlands

Toppers in het ziekenhuis: gyneacoloog

Het Albert Schweitzer ziekenhuis is misschien niet de meest geliefde plek in de stad, maar als je er dan toech moet zijn, wil je graag goed geholpen worden. Het ziekenhuis zet met de TopASz Award jaarlijks de arts, medewerker of afdeling in het zonnetje die zich extra heeft ingezet voor de patiënt. RTV Dordrecht maakte vijf portretten van de genomineerden.
Petra Scheurwater | 1 januari 2020 11:46 | Aangepast op 1 januari 2020 11:46
Een daarvan is Nikkie Swarte, ze is gyneacoloog. "We begeleiden zwangere vrouwen, tijdens de zwangerschap, maar ook in het kraambed. Daarnaast helpen we vrouwen met menstruatieklachten of verzakkingen."

"Bij onze afdeling staat de patiënt denk ik wel echt voorop," vertelt Swarte. Toch had ze de nominatie niet zien aankomen. "Ik was met stomheid geslagen. Het is echt een eer dat je hiervoor genomineerd bent."


Aan het winnen van de award is een geldbedrag van 5000 euro verbonden. Swarte zou het bedrag willen besteden aan feedbagzuilen. "Daarop kunnen patiënten aangeven hoe tevreden ze zijn met de zorg. En daar kunnen wij dan weer van leren."

Wie de Top ASz Award wint, wordt 9 januari bekend gemaakt tijdens de Nieuwjaarsreceptie van het ziekenhuis.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...