gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toxicoloog: Chemours mag geen PFIB uitstoten

‘Het is idioot dat de overheid Chemours in Dordrecht een vergunning heeft gegeven voor de uitstoot van perfluorisobuteen (pfib). Dat spul is net zo giftig en gevaarlijk als mosterdgas”, stelt Jacob de Boer, hoogleraar toxicologie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Hij zegt dat in een artikel in Ad Valvas, het universiteitsblad van de Vrije Universiteit.

Kort geleden heeft de VU onderzoek gedaan naar de uitstoot van andere stoffen door Chemours. Zij trok daaruit de conclusie dat het beter is geen groente te eten die in de omgeving was gebouwd. Maar PFIB is volgens De Boer veel gevaarlijker dan deze stoffen. Weliswaar zegt de overheid dat PFIB al afgebroken wordt voordat het de grond raakt als het uit de fabriekspijp komt. Maar De Boer heeft er niet alle vertrouwen in dat de voorgeschreven procedures altijd zorgvuldig worden gevolgd. Bovendien zegt hij dat je er bij windstilte niet altijd vanuit kunt gaan dat alles al is afgebroken als het op de grond terechtkomt.

Daarom vindt De Boer dat Chemours alle uitstoot in de fabriek al moet verwerken. Hij wil dat de vergunning zo snel mogelijk wordt aangepast.

Lees ook

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

hulpdienstenchemours

Olieachtige stof komt vrij bij onderhoudswerkzaamheden, monteurs nagekeken

Bij onderhoudswerkzaamheden bij kunststofbedrijf Delrin is vrijdagochtend een olieachtige stof vrijgekomen. Daar zijn twee monteurs mee in aanraking gekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

businkgoed

Bed in brand op tweede etage van flat, bewoner nagekeken

In een flat aan de Dordtse Troelstraweg heeft maandagmiddag brand gewoed. Volgens een brandweerwoordvoerder stond in een appartement op de tweede etage een bed in brand.

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.