gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toxicoloog: Chemours mag geen PFIB uitstoten

‘Het is idioot dat de overheid Chemours in Dordrecht een vergunning heeft gegeven voor de uitstoot van perfluorisobuteen (pfib). Dat spul is net zo giftig en gevaarlijk als mosterdgas”, stelt Jacob de Boer, hoogleraar toxicologie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Hij zegt dat in een artikel in Ad Valvas, het universiteitsblad van de Vrije Universiteit.

Kort geleden heeft de VU onderzoek gedaan naar de uitstoot van andere stoffen door Chemours. Zij trok daaruit de conclusie dat het beter is geen groente te eten die in de omgeving was gebouwd. Maar PFIB is volgens De Boer veel gevaarlijker dan deze stoffen. Weliswaar zegt de overheid dat PFIB al afgebroken wordt voordat het de grond raakt als het uit de fabriekspijp komt. Maar De Boer heeft er niet alle vertrouwen in dat de voorgeschreven procedures altijd zorgvuldig worden gevolgd. Bovendien zegt hij dat je er bij windstilte niet altijd vanuit kunt gaan dat alles al is afgebroken als het op de grond terechtkomt.

Daarom vindt De Boer dat Chemours alle uitstoot in de fabriek al moet verwerken. Hij wil dat de vergunning zo snel mogelijk wordt aangepast.

Lees ook

dordtopslot

Bijna 200 bekeuringen, hakbijl ingenomen en 5 aanhoudingen tijdens 'Dordt op Slot'

Bij een controle onder de noemer ‘Dordt op Slot’ zijn donderdag bijna tweehonderd bekeuringen uitgedeeld. Ook werden een hakbijl en twee messen in beslag genomen, meldt de politie.

aanrijding noordendijk

Aanhoudingen en gewonde na frontale botsing op Noordendijk

In Dordrecht zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen aangehouden na een frontale botsing. Ze waren er lopend vandoor gegaan. Een agent zette de achtervolging in. Bij de botsing is een gewonde gevallen.

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.