gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toxicoloog: Chemours mag geen PFIB uitstoten

‘Het is idioot dat de overheid Chemours in Dordrecht een vergunning heeft gegeven voor de uitstoot van perfluorisobuteen (pfib). Dat spul is net zo giftig en gevaarlijk als mosterdgas”, stelt Jacob de Boer, hoogleraar toxicologie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Hij zegt dat in een artikel in Ad Valvas, het universiteitsblad van de Vrije Universiteit.

Kort geleden heeft de VU onderzoek gedaan naar de uitstoot van andere stoffen door Chemours. Zij trok daaruit de conclusie dat het beter is geen groente te eten die in de omgeving was gebouwd. Maar PFIB is volgens De Boer veel gevaarlijker dan deze stoffen. Weliswaar zegt de overheid dat PFIB al afgebroken wordt voordat het de grond raakt als het uit de fabriekspijp komt. Maar De Boer heeft er niet alle vertrouwen in dat de voorgeschreven procedures altijd zorgvuldig worden gevolgd. Bovendien zegt hij dat je er bij windstilte niet altijd vanuit kunt gaan dat alles al is afgebroken als het op de grond terechtkomt.

Daarom vindt De Boer dat Chemours alle uitstoot in de fabriek al moet verwerken. Hij wil dat de vergunning zo snel mogelijk wordt aangepast.

Lees ook

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.