gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tranen bij afscheid SP-raadslid Renate De Feo-Dudok

745a14db282f9d20dac1117d2919fb08

Een emotioneel afscheid dinsdagmiddag in de gemeenteraad. SP-Raadslid Renate De Feo-Dudok moet vanwege haar gezondheid stoppen met haar werkzaamheden binnen de fractie.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
“Het was vlak voor de zomervakantie dat ik een grote rugoperatie heb ondergaan. Ik kwam al een aantal jaren vooruit op zenuwblokkades en zware pijnstillers. De operatie viel helaas tegen en werd ik goed ziek", legt De Feo-Dudok uit in haar afscheidspeech.


"De operatie in combinatie met MS waar ik aan leid hebben mijn lichaam geen goed gedaan. Ik weet best dat ik er uit zie als een twintig-jarige maar van binnen voel ik me tachtig. Dat maakt dat ik noodgedwongen heb moeten te besluiten te stoppen met mijn werk binnen de fractie.”

Burgemeester Wouter Kolff betreurt het vertrek van De Feo-Dudok, maar “het is nu tijd om aan jezelf te denken” zegt Kollf in zijn toespraak tijdens het afscheid.


Dat De Feo-Dudok moet stoppen ging gepaard met veel tranen. “Het is voor mij de eerste keer in mijn leven dat ik iets waaraan ik begonnen ben niet af maak,” vertelt De Feo-Dudok aangeslagen. “Blijven zitten in de raad alleen voor de bühne en niets kunnen doen en regelmatig afwezig zijn is niet mijn ding.” Om die reden draagt het SP-raadslid over aan een ander.


De Feo Dudok wordt opgevolg door Ronald Portier, die eerder al van 2014 tot en met 2018 in de gemeenteraad zat namens de SP.

Lees ook

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.