Dordrecht, Netherlands

Transportleiding drinkwater Evides beschadigd

Bij de aanleg van een geluidswal bij de wijk Wilgenwende is donderdag een aanvoerleiding van waterbedrijf Evides geraakt.
Corrado Francke | 20 juli 2020 13:31 | Aangepast op 20 juli 2020 13:31
Evides vermoedde dat er mogelijk een beschadiging was opgetreden en na onderzoek bleek dat inderdaad het geval. En wel op een lastige plek: de leiding lag precies onder het spoor tussen Breda en Dordrecht door. 

Een gespecialiseerd bedrijf heeft een ontwerp gemaakt om het beschadigde deel ter vervangen.

Om de werkzaamheden veilig uit te kunnen voeren is eerst een damwandkuip gemaakt, zodat er ruimte ontstond. Bij deze werkzaamheden is de geluidswal niet beschadigd.


Bij Evides aan de Baanhoekweg wordt drinkwater gehaald uit oppervlakte- en grondwater. Dat wordt vervolgens via deze leidingen verspreid over ons eiland en de Hoekse Waard.


Foto's: Lievense

Lees ook

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...

Tweede winterse versterking FC Dordrecht is 23-jarige verdediger

Björn Hardley is de eerste nieuweling voor FC Dordrecht sinds de jaarwisseling. De 23-jarige verdedi...