Dordrecht, Netherlands

Treinconducteurs dreigen met acties

Conducteurs in Dordrecht en Rotterdam dreigen in een brief aan de NS met acties als niet op korte termijn meer collega's worden aangenomen.
Jan Bouwens | 13 februari 2015 14:20 | Aangepast op 13 februari 2015 14:20
In de brief heeft vakbond FNV Spoor om uitbreiding van het aantal (hoofd)conducteurs gevraagd. Het personeelstekort lijdt al enige tijd tot het weigeren van vakantieaanvragen, vermoeidheid bij personeel en zelfs het terugroepen van conducteurs met verlof. Volgens vakbond FNV speelt het probleem al langer. De bond denkt dat de problemen te wijten zijn aan de bezuinigsrondes van de laatste jaren en het onvermogen van de spoorwegen om in te spelen op personeelsontwikkelingen. De vakbond vermoedt mismanagement. Als er voor 17 februari geen maatregelen bekend zijn, volgen acties.

Volgens FNV bestuurder Remko Mast moet de brief moet gezien worden als een teken dat de maat vol is. “De problemen worden al twee jaar aangegeven in diverse overleggen en er is nog niets wezenlijks mee gedaan.” De onderbezetting gecombineerd met andere problemen zoals agressie en intimidatie heeft vorig jaar al geleid tot werkonderbrekingen op het spoor in Den Haag. Voor de 17e staat nu een overleg met het NS-management gepland.

Waar die conducteurs ineens vandaan moeten komen, weet de FNV bestuurder ook niet. Wel zegt hij dat er momenteel 50 conducteurs landelijk bijkomen en er binnen 2 jaar 200 à 300 aspirant-conducteurs afstuderen aan de ROC’s. Maar volgens Mast had de NS dit probleem allang moeten zien aankomen. “Als ik je vertel dat de helft van de conducteurs boven de 50 is, dan weet je ‘t wel.”

Als uit het overleg van februari geen maatregelen op “zeer korte termijn” volgen, zijn acties, na overleg met de vakbondsleden, niet ondenkbaar. Daarbij moet in eerste instantie gedacht worden aan werkonderbrekingen buiten de spits. “We willen de reiziger zo veel mogelijk ontzien” , Aldus Mast.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...

School haalt met speciale kerstmarkt 3000 euro op voor goed doel

Een kerstmarkt op school. Niet alleen sfeervol voor alle leerlingen, maar vooral ook met een special...