gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Treinmachinist schrijft open brief aan Arrivabaas

93fb95c0e1927687ebf32e189fdf3006

Een treinmachinist van de MerwedeLingeLijn roept directeur Anne Hettinga van Arriva in een open brief op om zijn verantwoordelijkheid te nemen tegenover voormalige werknemers en de huidige treinreizigers.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De spoorlijn tussen Dordrecht, Gorinchem en Geldermalsen kampt sinds de overname van de lijn door Qbuzz, eind 2018, met veel uitval van treinen. De machinist vindt dat Arriva daarvoor verantwoordelijk is.

"Vanaf het moment dat bekend werd dat Arriva de lijn zou kwijtraken, raakte alles in verval", schrijft hij. "Onderhoud werd minimaal uitgevoerd", waardoor tal van gebreken ontstonden aan de treinstellen.

Machinist René voelt zich belazerd door Arriva-directeur Hettinga. Op de dag dat bekend werd dat Qbuzz de lijn ging overnemen zou hij René en zijn collega's hebben beloofd de overname "netjes en soepel" te laten verlopen.

Volgens René maakt hun oude werkgever Arriva zich ook schuldig aan "pesterijen" waardoor het personeel - dat na de overname van de lijn automatisch in dienst kwam van Qbuzz - in een andere CAO terecht is gekomen.

Arriva wil niet inhoudelijk reageren op de open brief: "Wij zien de brief van machinist René graag tegemoet en zullen persoonlijk naar hem reageren. We vinden het niet netjes om dit via de media te doen."

Bron: RTV Rijnmond

Lees ook

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.

yv202674yv202674A1D01324

FC Dordrecht slikt zes tegengoals in drukbezocht oefenduel met Feyenoord

Het was een commerciële superdag voor FC Dordrecht, maar sportief had de ploeg zaterdagmiddag weinig in te brengen tegen Feyenoord: 0-6. Vier van de zes treffers in het oefenduel vielen voor rust.

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

devellockhorst

Deze zwembaden zijn de komende dagen (deels) dicht

Twee zwembaden in onze streek zijn deze week een aantal dagen helemaal of gedeeltelijk dicht. In zwembad De Hoge Devel in Zwijndrecht wordt gewerkt aan het tegelwerk in het gebouw en in zwembad De Lockhorst in Sliedrecht wordt een lekkage bij het buitenbad verholpen.