gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Treinmachinist schrijft open brief aan Arrivabaas

93fb95c0e1927687ebf32e189fdf3006

Een treinmachinist van de MerwedeLingeLijn roept directeur Anne Hettinga van Arriva in een open brief op om zijn verantwoordelijkheid te nemen tegenover voormalige werknemers en de huidige treinreizigers.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De spoorlijn tussen Dordrecht, Gorinchem en Geldermalsen kampt sinds de overname van de lijn door Qbuzz, eind 2018, met veel uitval van treinen. De machinist vindt dat Arriva daarvoor verantwoordelijk is.

"Vanaf het moment dat bekend werd dat Arriva de lijn zou kwijtraken, raakte alles in verval", schrijft hij. "Onderhoud werd minimaal uitgevoerd", waardoor tal van gebreken ontstonden aan de treinstellen.

Machinist René voelt zich belazerd door Arriva-directeur Hettinga. Op de dag dat bekend werd dat Qbuzz de lijn ging overnemen zou hij René en zijn collega's hebben beloofd de overname "netjes en soepel" te laten verlopen.

Volgens René maakt hun oude werkgever Arriva zich ook schuldig aan "pesterijen" waardoor het personeel - dat na de overname van de lijn automatisch in dienst kwam van Qbuzz - in een andere CAO terecht is gekomen.

Arriva wil niet inhoudelijk reageren op de open brief: "Wij zien de brief van machinist René graag tegemoet en zullen persoonlijk naar hem reageren. We vinden het niet netjes om dit via de media te doen."

Bron: RTV Rijnmond

Lees ook

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.