gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Trillingen meten in Kiltunnel

In de Kiltunnel zal in de komende jaren een systeem worden geplaatst, dat trillingen en zettingen vastlegt.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De omliggende dijken worden verzwaard en de gevolgen van deze werkzaamheden worden daarmee gemonitord. Monitoring vindt overigens al sinds 2002 plaats, want de tunnel is meer dan 35 jaar oud. Er is dan ook al schade geconstateerd aan het constructiebeton door flinke zettingsverschillen. Mede daarom is Rijkswaterstaat gestopt met plannen om het vaarwater ter plaatse uit te diepen.

De beheerder van de tunnel, het Wegschap Tunnel Dordtse Kil, denkt dat de genomen maatregelen voldoende zijn om verdere schade te voorkomen. Eventuele aanvullende maatregelen zullen met Dordrecht worden overlegd.

De Kiltunnel wordt tussen 2020 en 2022 op grote schaal gerenoveerd.

Lees ook

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

Clip0015.MXF.00_38_46_30.Still001

Geen zerk of urn: laatste rustplaats in het groen op nieuw natuurbegraafpark

Begraafplaats Achterambacht opent op 6 juni zijn deuren voor bezoekers die het nieuwe natuurbegraafpark willen bezoeken. “Een ontwikkeling waarmee we ons aanpassen op veranderende wensen van inwoners en bijdragen aan een duurzame en toekomstgerichte invulling van begraafplaats Achterambacht", aldus de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht.