Dordrecht, Netherlands

Trivire overstag: huur Dordtse winkeliers toch gehalveerd

Dordtse ondernemers die een pand huren van de sociale verhuurder Trivire hoeven minder geld over te gaan maken. Dat is de uitkomst van een gesprek tussen de wethouder en Trivire. Winkeliers krijgen een huurkorting van 50 % aangeboden.
Marjolein Vos | 12 februari 2021 16:19 | Aangepast op 12 februari 2021 16:19
Dat ging alleen niet van zelf. De VVD stelde afgelopen dinsdag vragen aan de wethouder in de commissievergadering. Van meerdere ondernemers had de partij gehoord dat ze het volle bedrag aan huur moesten betalen, ook nu ze geen of bijna geen inkomsten hebben. En sommige van hen wachten al sinds de eerste lockdown op een reactie van Trivire op hun aanvraag voor huurverlaging. De verhuurder was slecht bereikbaar, zowel telefonisch als schriftelijk, laat een ondernemer Henk Polderman weten.


Dat zat de VVD niet lekker: “De overheid doet er van alles aan om de ondernemers te steunen en zelfs private sector doet dat”, zegt raadslid Rolin den Heijer. “En dan verwacht je van een sociale verhuurder ook wat.” Op aandringen van de partij heeft wethouder Stam in zijn al geplande gesprek met Trivire dit onderwerp afgelopen woensdag aangekaart. En dat heeft effect gehad. “Ik werd gisterochtend gelijk gebeld”, vertelt Polderman, die de Cigo op het P.J. Heijeplein runt. “We waren denk ik een een laadje terecht gekomen", zegt hij met een knipoog. Hij is blij dat het eindelijk opgelost is. “Het goed voor ons. Hopelijk nemen ze contact op met alle ondernemers. Ook met degenen met een niet-Nederlandse achtergrond. Voor hen is het misschien allemaal wat moeilijk te begrijpen.”

Voorwaarden

De wethouder heeft de VVD laten weten dat Trivire nu ook ondernemers die in de tweede lockdown dicht moesten 50 % huurkorting aanbiedt. Nog niet alle ondernemers hebben het goede nieuws al ontvangen, maar met iedereen wordt contact opgenomen. Om in aanmerking te komen moet de ondernemer wel kunnen aantonen dat zijn omzetverlies meer dan 30 % is en dat hij geen financiële steun van de overheid heeft ontvangen.

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Man kijkt op verkeerde stoplicht en veroorzaakt ongeluk

Trevyn van Houwelingen | 8 aug 2025 11:30

Lees ook

Urn verdwenen op Essenhof: 'Niemand verwacht dat iemand zoiets doet'

De nabestaanden van een onlangs overleden man kwamen eerder deze week voor een nare verrassing te st...

Trucker zoekt verkoeling en springt van Moerdijkbrug

Het is hoogzomer in Nederland en dat gaat niet iedereen in de koude kleren zitten. Dinsdagavond liep...

Dordrecht rukt uit voor vallende sterren aan de hemel

Sterrenwacht Mercurius bleef woensdag tot middernacht open, en niet voor niets: tientallen bezoekers...

Reewegpark twee maanden dicht: ‘spelen en sporten niet mogelijk’

Het grasveld in het Reewegpark wordt vanaf 8 september twee maanden afgesloten. In die periode mag e...

Nieuwe wending in Dordtse poldersoap: gemeente stapt naar Raad van State

Het Dordtse stadsbestuur stapt naar de Raad van State om de Hel- en Zuilespolder. Rijkswaterstaat wi...

Locatie en waarschijnlijke ontwikkelaar bekend van Dordts knarrenhof

Het eerste Dordtse knarrenhof komt, als het aan het stadsbestuur ligt, op de plek van de voormalige ...