Twaalf scholen voeren morgen en vrijdag een tropenrooster in.
Redactie Streekomroep | 12 oktober 2026 14:37
Redactie Streekomroep | Rowan Havelaar | Jasper Kluten | 10 oktober 2026 13:00
Redactie Streekomroep | 2 oktober 2026 12:00
De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.
Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.
Ridderkerkers kunnen vanaf 4 oktober op zondag gaan winkelen. De gemeenteraad keurde donderdag een initiatiefvoorstel voor zondagsopening goed. Het voorstel was ingediend door de coalitiepartijen Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks. Achttien raadsleden stemden voor, elf waren tegen.
FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.
De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.
“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.