Dordrecht, Netherlands

Trots en frustratie bij FC Dordrecht na puntendeling met Jong Ajax: ‘Nog net niet scherp genoeg'

Mathis Suray schiet de 1-0 op het scorebord René Kamps
FC Dordrecht zat vrijdagavond na een uur op rozen tegen Jong Ajax, maar zag de Amsterdammers in de slotfase toch nog een punt meenemen uit de Merwestad: 3-3. Het zorgde voor gemengde gevoelens bij hoofdtrainer Michele Santoni.
Corrado Francke | 12 maart 2022 14:55 | Aangepast op 12 maart 2022 14:55
De cijfers (22 procent balbezit en veel minder schoten) zeggen volgens Santoni niet zo veel. “Je weet dat zij veel balbezit hebben. Ik weet dat balbezit in Nederland soms belangrijker is dan winnen, maar als ik de kansen zie hadden we ook met 5-3 kunnen winnen.”

Kon hij zijn ploeg dan niets verwijten? “Nee, er is altijd iets wat beter kan”, is de oefenmeester duidelijk. “Bij alle goals konden we beter staan. Maar je gooit er veel positieve energie in en dan wil je beloond worden. En niet weer met een penalty in de negentigste minuut”, verwijst hij naar twee duels eerder, toen De Graafschap ook met een rake strafschop voor een puntendeling met de Dordtenaren zorgde.

Donkor weer belangrijk
Publiekslieveling Jacky Donkor was – niet voor het eerst dit seizoen – een van de uitblinkers aan de kant van de thuisploeg. Na 68 minuten werd hij gewisseld en dat zorgde voor een luid applaus vanaf de opvallend drukke tribunes. “Ik heb het volste vertrouwen in het team, spijtig dat in de laatste minuut dat doelpunt nog valt.”

Ook wil hij de supporters bedanken. “Ze tonen mij heel veel liefde. Dat doet mij enorm veel.”
Een opvallend volle westtribune René Kamps
'Dat kost ons de punten'
“We hebben genoeg kansen gehad om uit te lopen”, besluit Santoni. “We zijn toch nog net niet scherp genoeg op sommige momenten. Dat kost ons de punten.”

Veel tijd om terug te blikken is er niet, want maandag speelt FC Dordrecht in eigen huis een (inhaal)wedstrijd tegen TOP Oss.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

FC Dordrecht verliest van Anderlecht in oefenduel met komische tint

FC Dordrecht heeft zaterdag een oefenwedstrijd tegen het Belgische Anderlecht met 5-0 verloren. Hoew...

FC Dordrecht verliest oefenwedstrijd achter gesloten deuren ruim van Sparta Rotterdam

FC Dordrecht heeft zaterdag zijn tweede vriendschappelijke wedstrijd in de voorbereiding gespeeld te...

Kuijt van start als trainer FC Dordrecht: 'Overtuigd door rust, stabiliteit en vertrouwen'

Dirk Kuijt is op een snikhete maandag begonnen als trainer van FC Dordrecht. Op zijn eerste werkdag ...

Bekijk hier een samenvatting van ASWH - FC Dordrecht (1-1)

FC Dordrecht is de voorbereiding op het nieuwe seizoen gestart met een 1-1 gelijkspel tegen derdediv...

Jeugdig FC Dordrecht start oefencampagne met remise bij ASWH

FC Dordrecht en ASWH hebben zaterdagmiddag de oefencampagne afgetrapt met een 1-1 gelijkspel. De Amb...

'Kattukker' Kuijt wordt een Schapekop: hoe Katwijk reageert op de overstap

Dirk Kuijt wordt de nieuwe hoofdtrainer van FC Dordrecht. Om erachter te komen wie we precies binnen...