gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Trots op Dordt: hang de vlag uit!

74d900610d763be449985d557a2cceeb

De VVD wil dat de gemeente veel vaker de Dordtse tweekleur in top hijst. De partij diende daarvoor dinsdag een voorstel in tijdens de behandeling van de begroting. “In Brabant en Friesland zie je de lokale vlag veel vaker in het straatbeeld”, laat Mark Merx weten tijdens de vergadering.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
We zijn allemaal wel trots op onze stad. Laten we die trots niet voor onszelf houden, maar ook uiten. Daar is de Dordtse vlag een goed middel voor.” Hij stelt voor een vlaggenmast voor het station neer te zetten, zodat iedereen die kan zien, als hij of zij de stad binnenkomt.


Volgens Irene Koene van Gewoon Dordt hangt de Dordtse vlag al zo’n 16 keer per jaar in top op onder meer de Grote Kerk en op het Stadhuis. Vaker is volgens haar niet nodig. Kitty Kruger van GroenLinks vindt dat we voor het vlaggen een officieel vlaggenprotocol hebben en dat is voldoende.


Steun krijgt de VVD wel van de PvdA. “Ik vind het wel een sympathiek idee”, zegt Cor van Verk. “In Frankrijk zie je dat veel vaker. (….) Misschien kunnen we daar gelijk de Europese vlag aan toevoegen.” Daar zag Mark Merx dan weer niet zoveel in.


De gemeenteraadsleden stemmen aan het einde van de vergadering op dinsdag over deze en alle andere moties.


Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

stuntman

Na ongelukkige stunt op Zwarte Cross werd stuntman Jim écht bekend, maar wat kan hij eigenlijk?

Wat een spectaculaire stunt had moeten worden op de Zwarte Cross, pakte heel anders uit voor stuntman Jim van Nes uit Heerjansdam: hij kwam verkeerd terecht bij een katapultsprong en liep een hersenschudding op. Een paar dagen later gaat het alweer "best wel goed" met hem en hij is zeker nog niet uitgestunt. Hoe ziet het dagelijks leven van de 26-jarige er eigenlijk uit en wat drijft hem?

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.

VAN DRUNEN_MOTOCROSS_GP_12_GB_2026

Van Drunen komt niet verder dan vijfde plek in Britse Grand Prix

Na drie van de vijf raceweekenden weet Lotte van Drunen één ding zeker: prolongatie van de wereldtitel motorcross is een onmogelijke opgave. De Sliedrechtse kwam in Groot-Brittanië dit weekend niet verder dan de vijfde plek en raakte verder achterop in de tussenstand.

MensenOnderdouche

Code Rood in Dordrecht: zo gingen Dordtenaren vrijdag om met de situatie

De combinatie van hoge temperaturen en luchtvochtigheid zorgt vrijdag voor een onaangename, benauwde hitte. In onder meer de provincie Zuid-Holland is code rood afgekondigd. In dit liveblog lees je hoe Dordrecht omging met de extreme temperatuur.