gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Trots op Dordt: hang de vlag uit!

74d900610d763be449985d557a2cceeb

De VVD wil dat de gemeente veel vaker de Dordtse tweekleur in top hijst. De partij diende daarvoor dinsdag een voorstel in tijdens de behandeling van de begroting. “In Brabant en Friesland zie je de lokale vlag veel vaker in het straatbeeld”, laat Mark Merx weten tijdens de vergadering.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
We zijn allemaal wel trots op onze stad. Laten we die trots niet voor onszelf houden, maar ook uiten. Daar is de Dordtse vlag een goed middel voor.” Hij stelt voor een vlaggenmast voor het station neer te zetten, zodat iedereen die kan zien, als hij of zij de stad binnenkomt.


Volgens Irene Koene van Gewoon Dordt hangt de Dordtse vlag al zo’n 16 keer per jaar in top op onder meer de Grote Kerk en op het Stadhuis. Vaker is volgens haar niet nodig. Kitty Kruger van GroenLinks vindt dat we voor het vlaggen een officieel vlaggenprotocol hebben en dat is voldoende.


Steun krijgt de VVD wel van de PvdA. “Ik vind het wel een sympathiek idee”, zegt Cor van Verk. “In Frankrijk zie je dat veel vaker. (….) Misschien kunnen we daar gelijk de Europese vlag aan toevoegen.” Daar zag Mark Merx dan weer niet zoveel in.


De gemeenteraadsleden stemmen aan het einde van de vergadering op dinsdag over deze en alle andere moties.


Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

pexelstelefoon

Poep op de ramen, duizenden telefoontjes en een dickpic: Tomasz ontkent vergaande stalking

Slachtofferadvocaat Peter Schouten gaat pontificaal voor zijn cliënt staan in de rechtszaal. Zo voorkomt hij dat de verdachte nog langer naar de vrouw op de publieke tribune kan kijken. “Hij gaf net een vileine knipoog naar haar. Ik wil dat hij niet meer aan haar denkt.”

PSX_20260728_202912

Vuurzee op oplegger, elektrische karretjes in vlammen op

Twee elektrische voertuigen zijn dinsdagavond verwoest door brand in Heerjansdam. Ze stonden op de oplegger van een busje.

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

businknoordtunnel

Noordtunnel (A15) na urenlange afsluiting weer open

De Noordtunnel (A15) bij Hendrik-Ido-Ambacht is maandag lange tijd in beide richtingen dicht geweest. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is de verbinding met de verkeerscentrale in Rhoon uitgevallen.

VAN DRUNEN_MOTOCROSS_GP_12_GB_2026

Van Drunen komt niet verder dan vijfde plek in Britse Grand Prix

Na drie van de vijf raceweekenden weet Lotte van Drunen één ding zeker: prolongatie van de wereldtitel motorcross is een onmogelijke opgave. De Sliedrechtse kwam in Groot-Brittanië dit weekend niet verder dan de vijfde plek en raakte verder achterop in de tussenstand.

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.