Dordrecht, Netherlands

Trots op Dordt: hang de vlag uit!

De VVD wil dat de gemeente veel vaker de Dordtse tweekleur in top hijst. De partij diende daarvoor dinsdag een voorstel in tijdens de behandeling van de begroting. “In Brabant en Friesland zie je de lokale vlag veel vaker in het straatbeeld”, laat Mark Merx weten tijdens de vergadering.
Petra Scheurwater | 12 november 2019 16:22 | Aangepast op 12 november 2019 16:22
We zijn allemaal wel trots op onze stad. Laten we die trots niet voor onszelf houden, maar ook uiten. Daar is de Dordtse vlag een goed middel voor.” Hij stelt voor een vlaggenmast voor het station neer te zetten, zodat iedereen die kan zien, als hij of zij de stad binnenkomt.


Volgens Irene Koene van Gewoon Dordt hangt de Dordtse vlag al zo’n 16 keer per jaar in top op onder meer de Grote Kerk en op het Stadhuis. Vaker is volgens haar niet nodig. Kitty Kruger van GroenLinks vindt dat we voor het vlaggen een officieel vlaggenprotocol hebben en dat is voldoende.


Steun krijgt de VVD wel van de PvdA. “Ik vind het wel een sympathiek idee”, zegt Cor van Verk. “In Frankrijk zie je dat veel vaker. (….) Misschien kunnen we daar gelijk de Europese vlag aan toevoegen.” Daar zag Mark Merx dan weer niet zoveel in.


De gemeenteraadsleden stemmen aan het einde van de vergadering op dinsdag over deze en alle andere moties.


Foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...