gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Trots op Dordt: hang de vlag uit!

74d900610d763be449985d557a2cceeb

De VVD wil dat de gemeente veel vaker de Dordtse tweekleur in top hijst. De partij diende daarvoor dinsdag een voorstel in tijdens de behandeling van de begroting. “In Brabant en Friesland zie je de lokale vlag veel vaker in het straatbeeld”, laat Mark Merx weten tijdens de vergadering.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
We zijn allemaal wel trots op onze stad. Laten we die trots niet voor onszelf houden, maar ook uiten. Daar is de Dordtse vlag een goed middel voor.” Hij stelt voor een vlaggenmast voor het station neer te zetten, zodat iedereen die kan zien, als hij of zij de stad binnenkomt.


Volgens Irene Koene van Gewoon Dordt hangt de Dordtse vlag al zo’n 16 keer per jaar in top op onder meer de Grote Kerk en op het Stadhuis. Vaker is volgens haar niet nodig. Kitty Kruger van GroenLinks vindt dat we voor het vlaggen een officieel vlaggenprotocol hebben en dat is voldoende.


Steun krijgt de VVD wel van de PvdA. “Ik vind het wel een sympathiek idee”, zegt Cor van Verk. “In Frankrijk zie je dat veel vaker. (….) Misschien kunnen we daar gelijk de Europese vlag aan toevoegen.” Daar zag Mark Merx dan weer niet zoveel in.


De gemeenteraadsleden stemmen aan het einde van de vergadering op dinsdag over deze en alle andere moties.


Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

fatbike1

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.

OPMA Vita Kovalenko

Op Pad Met Ad: over vrijheid versus onderdrukking in Oekraïne

De oorlog in Oekraïne die Europa vier jaar geleden overviel, is het onderwerp van een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad. Schrijfster Vita Kovalenko neemt presentator Ad van den Herik mee door de geschiedenis en de toekomst van het land. Ze laat zien dat de strijd om vrijheid en eigenheid iets is dat al vele honderden jaren door haar thuisland wordt gestreden.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

foto

Lang niet alle nabestaanden kregen brief over verplaatsen lijken en dit is waarom

Is mijn geliefde wel of niet naar een andere begraafplaats gebracht? Die pijnlijke gedachte overheerst bij nabestaanden van tientallen Dordtse overledenen, die onlangs een brief kregen over de verplaatsing van onvoldoende verteerde lijken. De gemeente wilde de families graag gerichter informeren, maar een administratieve puinhoop zit dat in de weg.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.