gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Trots op Dordt: hang de vlag uit!

74d900610d763be449985d557a2cceeb

De VVD wil dat de gemeente veel vaker de Dordtse tweekleur in top hijst. De partij diende daarvoor dinsdag een voorstel in tijdens de behandeling van de begroting. “In Brabant en Friesland zie je de lokale vlag veel vaker in het straatbeeld”, laat Mark Merx weten tijdens de vergadering.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
We zijn allemaal wel trots op onze stad. Laten we die trots niet voor onszelf houden, maar ook uiten. Daar is de Dordtse vlag een goed middel voor.” Hij stelt voor een vlaggenmast voor het station neer te zetten, zodat iedereen die kan zien, als hij of zij de stad binnenkomt.


Volgens Irene Koene van Gewoon Dordt hangt de Dordtse vlag al zo’n 16 keer per jaar in top op onder meer de Grote Kerk en op het Stadhuis. Vaker is volgens haar niet nodig. Kitty Kruger van GroenLinks vindt dat we voor het vlaggen een officieel vlaggenprotocol hebben en dat is voldoende.


Steun krijgt de VVD wel van de PvdA. “Ik vind het wel een sympathiek idee”, zegt Cor van Verk. “In Frankrijk zie je dat veel vaker. (….) Misschien kunnen we daar gelijk de Europese vlag aan toevoegen.” Daar zag Mark Merx dan weer niet zoveel in.


De gemeenteraadsleden stemmen aan het einde van de vergadering op dinsdag over deze en alle andere moties.


Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

devellockhorst

Deze zwembaden zijn de komende dagen (deels) dicht

Twee zwembaden in onze streek zijn deze week een aantal dagen helemaal of gedeeltelijk dicht. In zwembad De Hoge Devel in Zwijndrecht wordt gewerkt aan het tegelwerk in het gebouw en in zwembad De Lockhorst in Sliedrecht wordt een lekkage bij het buitenbad verholpen.

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.

yv2026718NKS04152

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Lusail SC (5-0)

De derde oefenzege van FC Dordrecht deze voorbereiding is een feit. In Papendrecht was de ploeg een maatje te groot voor het Qatarese Lusail SC: 5-0. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte onderstaande samenvatting van de wedstrijd.