Dordrecht, Netherlands

Trots overheerst na overwinning FC Dordrecht: "Dit is wat voetbal mooi maakt"

Zes punten in twee duels: voor het eerst sinds anderhalf jaar kregen de Schapekoppen het weer voor elkaar om twee keer achter elkaar te winnen in de Keuken Kampioen Divisie. "We zaten zo goed in de wedstrijd", vertelt een trotse Ben Kinds.
Corrado Francke | 7 december 2020 00:04 | Aangepast op 7 december 2020 00:04
"Als we hier een punt hadden gehaald, was ik ook tevreden", geeft Kinds toe. "In de loop van de wedstrijd groeit er iets in ons elftal, dit was een voetbalgevecht. En hoe we het beslissen? Beter kan niet."

Volle buit

Het is voor het eerst dat de Dordtenaren de volle buit meenemen uit Breda. "NAC is toch een kampioenskandidaat, dit is ontzettend knap. Als we dit vol kunnen houden, kan het nog een heel mooi seizoen worden."

De overwinningen waren dit seizoen nog niet vanzelfsprekend. "Er was veel pessimisme de laatste maanden", ziet ook Kinds. "En dan geven wij toch de burger op het eiland Dordt moed door twee fantastische wedstrijden voor te schotelen."

Jan Zoutman

Kinds, die nog niet de juiste papieren bezit om hoofdtrainer te zijn bij het team, geeft dinsdag het leidende stokje over aan Jan Zoutman. "Ik heb hem telefonisch een aantal keer gesproken, ik heb het idee dat het een teamplayer is."

Door de overwinning stijgt FC Dordrecht naar een achttiende plek in de Keuken Kampioen Divisie. Voor de winterstop komt NEC nog op bezoek aan de Krommedijk en wachten de Schapekoppen een uitwedstrijd naar Maastricht, tegen MVV.

Meest gelezen

Snus leidt tot onwelwording in klaslokaal: 'Echt heftig'

Redactie Streek 56 | 21 mei 2025 16:55

Lees ook

Touringcarbussen zorgen veel overlast in Dordtse woonwijk: 'Ik ben er nu echt klaar mee'

De gemeente Dordrecht gaat de overlast van touringcarbussen rondom de Wantijkade aanpakken. Bewoners...

112-nieuws: fietsers raken gewond na aanrijdingen

Bij meerdere ongelukken in Dordrecht zijn donderdagmiddag fietsers gewond geraakt. Het ging mis op h...

Mees (10) heeft een plan voor meer zonbescherming, gemeenteraad stemt unaniem in

Te veel zon is voor niemand goed. Daarom bedacht de 10-jarige Mees van Veen uit Papendrecht een plan...

Nieuwe pendelbus voor Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft een nieuwe pendelbus. Deze bus brengt patiënten ...

Alblasserdam bezorgd om probleemjeugd: ‘Verbinding verdient opnieuw aandacht’

Probleemjongeren in en om Alblasserdam houden de gemoederen flink bezig. Een bezorgd gemeentebestuur...

Wil je impact maken? Deel je ideeën met deze gemeenteraad

Alle inwoners van Zwijndrecht en Heerjansdam kunnen deze donderdag in gesprek gaan met de gemeentera...