Dordrecht, Netherlands

Trots overheerst na overwinning FC Dordrecht: "Dit is wat voetbal mooi maakt"

Zes punten in twee duels: voor het eerst sinds anderhalf jaar kregen de Schapekoppen het weer voor elkaar om twee keer achter elkaar te winnen in de Keuken Kampioen Divisie. "We zaten zo goed in de wedstrijd", vertelt een trotse Ben Kinds.
Corrado Francke | 7 december 2020 00:04 | Aangepast op 7 december 2020 00:04
"Als we hier een punt hadden gehaald, was ik ook tevreden", geeft Kinds toe. "In de loop van de wedstrijd groeit er iets in ons elftal, dit was een voetbalgevecht. En hoe we het beslissen? Beter kan niet."

Volle buit

Het is voor het eerst dat de Dordtenaren de volle buit meenemen uit Breda. "NAC is toch een kampioenskandidaat, dit is ontzettend knap. Als we dit vol kunnen houden, kan het nog een heel mooi seizoen worden."

De overwinningen waren dit seizoen nog niet vanzelfsprekend. "Er was veel pessimisme de laatste maanden", ziet ook Kinds. "En dan geven wij toch de burger op het eiland Dordt moed door twee fantastische wedstrijden voor te schotelen."

Jan Zoutman

Kinds, die nog niet de juiste papieren bezit om hoofdtrainer te zijn bij het team, geeft dinsdag het leidende stokje over aan Jan Zoutman. "Ik heb hem telefonisch een aantal keer gesproken, ik heb het idee dat het een teamplayer is."

Door de overwinning stijgt FC Dordrecht naar een achttiende plek in de Keuken Kampioen Divisie. Voor de winterstop komt NEC nog op bezoek aan de Krommedijk en wachten de Schapekoppen een uitwedstrijd naar Maastricht, tegen MVV.

Lees ook

Man die ravage veroorzaakte op N214 had vijf keer te veel gedronken

De veroorzaker van een zwaar verkeersongeluk op de N214 in 2024 had vijf keer te veel gedronken. Dat...

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

De sluiting van het veganistische eetcafé Rebel Rebel in Dordrecht is voor veel Dordtenaren een klap...

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...